Skocz do zawartości

Wanna, brodzik czy taki panel z płytkami?


Recommended Posts

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?icon_smile.gif




Pamiętaj, że jeżeli chcesz coś na lata, to im więcej będzie to miało dziurek, tym więcej pleśni znajdziesz tam za kilka lat. Niestety w przypadku wanien czy pryszniców z hydromasażem tych dziurek jest całe mnóstwo i doczyszczenie ich na dłuższą metę jest niewykonalne...
Link do komentarza
Cytat

Zgadza się. Mam taką w domu...

Diabli wiedzą kto te dziurki czyści...



Można też wanne z parawanem składanym, ale najlepiej mieć i wanne i brodzik. nawet w małej łazience jest to możliwe ( pamiętaj że kabina nie musi być zasłonięta , a jeśli już to może to być szyba która będzie się otwierać na 1 ze ścian i tworzyć otwartą przestrzeń )
Link do komentarza
Cytat

ale najlepiej mieć i wanne i brodzik. nawet w małej łazience jest to możliwe ( pamiętaj że kabina nie musi być zasłonięta , a jeśli już to może to być szyba która będzie się otwierać na 1 ze ścian i tworzyć otwartą przestrzeń )



Czyli takie rozwiązanie wanny ze ścianką, która de facto tworzy dodatkową kabinę prysznicową i pozwala w taki sposób korzystać w wanny?
Link do komentarza
Cytat

Wanna ze ścianką to dobra opcja i moim zdaniem to nawet spoko wygląda. Oczywiście nie jest to szczyt elegancji, ale takie 2 w 1 dla niektórych osób będzie bezcenne ;)



Zwłaszcza jak masz maleńką łazienkę, żona nie wyobraża sobie życia bez wanny a Ty chciałbyś po prostu wieczorem wziąć szybki prysznic a nie czekać aż się woda naleje do wanny... icon_evil.gif
Link do komentarza
Wszystko ma swoje plusy i minusy,jednak moim zdaniem konkretne rozwiązanie powinniśmy dopasować do przestrzeni,wymiarów swojej łazienki. Im wiesza,tym więcej rzeczy możemy zmieścić,pozwolić sobie na to,dla przykładu: wanna będzie wyglądała co najmniej śmiesznie w mniejszych łazienkach,a kabina prysznicowa z węższym brodzikiem już w porządku i od tego powinniśmy zacząć.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
ktos pisal ze hydromasaz jest zly bo plesnieje, no moze i tak...ale te wanny starej generacji. sprawdzono...teraz sa programy oczyszczajace w wannach, a ponadto sa tez specjalne srodki, czesto ich zapas dawany jest gratis do wanny. Jest chodzi o hydro to mysle o takim z sanplastu, bo maja duzy wybor a cena zdecydowanie nizsze jednak niz te 4000zl.
Link do komentarza
Cytat

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?icon_smile.gif



Hmm, Myślisz perspektywicznie. Rzeczywiście są takie chwile w życiu kiedy chciałoby się poleżeć w wannie i to nie tylko na starość icon_smile.gif. Ja jednak zawsze wolałem kabinę, bo to szybko, oszczędnie i wygodnie i teraz mam icon_smile.gif muszę przyznać, że jestem zachwycony. Mam w końcu to co chciałem a zawsze mi brakowało. Jeśli rzeczywiście argumentem przemawiającym za wanną jest chęć poleżenia na starość, to podam Ci inny kontrargument. Ciężej jest wchodzić do wanny a jeszcze ciężej jest z niej wychodzić. Pomyśl, czy na starość nie będzie to poważnym utrudnieniem. Brodzik zawsze jest niższy i zawsze łatwiej się do niego wchodzi i nie wymaga to tyle wysiłku, co przy wannie. Mam nadzieję, że komuś przyda się mój pogląd ;)
Link do komentarza
Również przymierzam się do decyzji odnośnie sposobu kąpieli w łazience. Rozważając wszystkie za i przeciw raczej zdecyduje się na zakup wanny do zabudowy, czyli ze ścianką czy jak to się tam nazywa. Brodzik jest nie dla mnie, zazwyczaj mam ochotę właśnie położyć się w wannie.

Plusem takiej wanny jest też łatwy dostęp do odpływu poprzez jakiekolwiek rewizje. Kupując wolnostojącą wannę chyba byłby z tym dużo większy problem. No i oczywiście koszty są dużo wyższe.
Link do komentarza
Cytat

Również przymierzam się do decyzji odnośnie sposobu kąpieli w łazience. Rozważając wszystkie za i przeciw raczej zdecyduje się na zakup wanny do zabudowy, czyli ze ścianką czy jak to się tam nazywa. Brodzik jest nie dla mnie, zazwyczaj mam ochotę właśnie położyć się w wannie.

Plusem takiej wanny jest też łatwy dostęp do odpływu poprzez jakiekolwiek rewizje. Kupując wolnostojącą wannę chyba byłby z tym dużo większy problem. No i oczywiście koszty są dużo wyższe.




Byłoby fajnie, ale nie wszyscy mają tyle miejsca w łazience, by móc mieć wannę, w której mogliby się położyćicon_smile.gif Pamiętam przez całe moje dzieciństwo jak wchodziłam do wanny do musiałam mieć podkurczone nogi. O leżeniu nie było mowy, chyba, żeby wyłożyła nogi na piecyk gazowy. Stąd w m1 i kawalarkach raczej montuje się kabiny prysznicowe.
A jeśli masz większą łazienkę to wtedy myślę, że nikt nie będzie zastanawiał się wanna czy prysznic, tylko wstawi wannę i najwyżej doda ściankę/parawan. Choć swoją drogą ostatnio będąc w max-flizie natknęłam się na kabinę prysznicową tak głęboką i dużą, że myślałam, że to wanna z parawanem:D
Link do komentarza
Merreta zwróciłaś uwagę na coś o czym zapomniałam, że nie każdy ma na tyle miejsca w mieszkaniu. No to jeszcze zostaje jeden możliwy pomysł, zrobić brodzik z płytek, produkowane są płytki antypoślizgowe no i specjalne kabiny do takich brodzików. To jest jeszcze jeden dobry pomysł, a nie wiem czy koszty nie będą podobne jak w przypadku kupna brodzika.
Link do komentarza
Cytat

Merreta zwróciłaś uwagę na coś o czym zapomniałam, że nie każdy ma na tyle miejsca w mieszkaniu. No to jeszcze zostaje jeden możliwy pomysł, zrobić brodzik z płytek, produkowane są płytki antypoślizgowe no i specjalne kabiny do takich brodzików. To jest jeszcze jeden dobry pomysł, a nie wiem czy koszty nie będą podobne jak w przypadku kupna brodzika.




Lucy20 chodziło Ci o coś takiego:


Czy jakiś głęboki brodzik z płytek?
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Dnia 22.03.2013 o 12:40, BobBudowniczy21 napisał:

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?:icon_smile:

przysznic bez brodzika, można wstawić specjalny taboret wannowy, do kupienia w sklepach medycznych, musi być stabilny i nie ślizgać się na mokrych płytkach

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Roca wiem kiedyś miała serię dla osób, które mają utrudnione poruszanie się. Była też seria łazienkowa przeznaczona do tych polskich, stosunkowo niewielkich łazienek. Ta seria dostępna łazienka to coś, o czym pierwsze słyszę i sam będę chyba musiał zajrzeć i obejrzeć co w trawie piszczy.

Link do komentarza

Starsi ludzie wolą prysznice z siedziskiem a nie wanny. Bo łatwiej do nich wejść.

 To tak w kwestii planowania "na starość". Z drugiej strony co za sens robienia łazienki na 30 lat do przodu, skoro płytki opatrzą się po 10 latach (lub staną się niemodne) a i sprzęt się zmatowi, porysuje...

Prysznic bezbrodzikowy można zrobić dowolnej wielkości. 

Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 10 miesiące temu...
1 minutę temu, Budujemy Dom - podstawa domu napisał:

Niekoniecznie dla nowobogackich. Raczej dla starszych osób, które najczęściej właśnie zamożne nie są. Swoją drogą nie widzę powodu, dla którego te wanny są tak drogie. Może jak się upowszechnią, to ceny spadną...

No właśnie, ach ta cena, tylko kilka tysiaków :)  Dlatego napisałem dla nowobogackich bo to gadżet, szczelność owych drzwiczek podlega dyskusji, bo o ile przez rok,dwa mogą być szczelne to po iluś tam latach i po iluś tam otwieraniach nie wróżę im dużej żywotności.

Link do komentarza

Szanowny Panie,

 

Wanna z drzwiami, jeżeli jest wykonana z wykorzystaniem odpowiednich materiałów i przy odpowiedniej technologii produkcji, nie jest żadnym gadżetem, a wysokiej jakości produktem przeznaczonym do wieloletniego użytkowania, nie tylko prywatnego (które z natury cechuje się mniejszą częstotliwością użytkowania).

 

Dyskusja na temat szczelności drzwiczek powinna trzymać się faktów, a te mówią same za siebie: duża ilość wanien wykorzystywana jest w domach i mieszkaniach prywatnych (w Polsce i całej Europie), Domach Pomocy Społecznej, domach dla seniorów, ośrodkach uzdrowiskowych, ośrodkach świadczących inne usługi opiekuńcze, a nawet hoteli, od wielu lat (niekiedy nawet kilkunastu) bez żadnych awarii. Kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji pozwala zagwarantować pełną szczelność wanien.

 

Pozdrawiam.

 

 

Link do komentarza

Daruj sobie ten bełkot marketingowy. W innym temacie napisałem że nie chcę być prorokiem a jednak jestem nim :)  co prawda linku nie podałeś ale już sam ton postu świadczy o tym żeś sprzedawca, o nicku nie wspomnę bo jest niezgodny z obecnie tu panującym regulaminem.

 

Chyba nie wiesz co to gadżet.

Link do komentarza

Można taniej, jak warunki i fantazja  pozwoli.

Zwykłą wannę montujemy jak najgłębiej w podłodze, jeden lub dwa kawałki szkła 8mm hartowanego na wymiar,uszczelkę i dwa zawiasy GX 990 które otwierają się w dwie strony. Moja wanna wystaje tylko 38 cm,co sprawia że łazienka jest optycznie większa, szyba- drzwi są zamknięte na krótszym boku wanny, otwierane tylko na szybki prysznic.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...