Zestawy: Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Wzór: Czysty Fale Notes Ostre Drewno Kamień Skóra Miód Pionowy Trójkąty
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
BobBudowniczy21

Wanna, brodzik czy taki panel z płytkami?

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?icon_smile.gif
0

Cytat

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?icon_smile.gif

Pamiętaj, że jeżeli chcesz coś na lata, to im więcej będzie to miało dziurek, tym więcej pleśni znajdziesz tam za kilka lat. Niestety w przypadku wanien czy pryszniców z hydromasażem tych dziurek jest całe mnóstwo i doczyszczenie ich na dłuższą metę jest niewykonalne...
0

Cytat

Pamiętaj, że jeżeli chcesz coś na lata, to im więcej będzie to miało dziurek, tym więcej pleśni znajdziesz tam za kilka lat.

Zgadza się. Mam taką w domu...

Diabli wiedzą kto te dziurki czyści...
0

Cytat

Zgadza się. Mam taką w domu...

Diabli wiedzą kto te dziurki czyści...

Można też wanne z parawanem składanym, ale najlepiej mieć i wanne i brodzik. nawet w małej łazience jest to możliwe ( pamiętaj że kabina nie musi być zasłonięta , a jeśli już to może to być szyba która będzie się otwierać na 1 ze ścian i tworzyć otwartą przestrzeń )
0

Cytat

ale najlepiej mieć i wanne i brodzik. nawet w małej łazience jest to możliwe ( pamiętaj że kabina nie musi być zasłonięta , a jeśli już to może to być szyba która będzie się otwierać na 1 ze ścian i tworzyć otwartą przestrzeń )

Czyli takie rozwiązanie wanny ze ścianką, która de facto tworzy dodatkową kabinę prysznicową i pozwala w taki sposób korzystać w wanny?
0

Wanna ze ścianką to dobra opcja i moim zdaniem to nawet spoko wygląda. Oczywiście nie jest to szczyt elegancji, ale takie 2 w 1 dla niektórych osób będzie bezcenne ;)
0

Cytat

Wanna ze ścianką to dobra opcja i moim zdaniem to nawet spoko wygląda. Oczywiście nie jest to szczyt elegancji, ale takie 2 w 1 dla niektórych osób będzie bezcenne ;)

Zwłaszcza jak masz maleńką łazienkę, żona nie wyobraża sobie życia bez wanny a Ty chciałbyś po prostu wieczorem wziąć szybki prysznic a nie czekać aż się woda naleje do wanny... icon_evil.gif
0

Wszystko ma swoje plusy i minusy,jednak moim zdaniem konkretne rozwiązanie powinniśmy dopasować do przestrzeni,wymiarów swojej łazienki. Im wiesza,tym więcej rzeczy możemy zmieścić,pozwolić sobie na to,dla przykładu: wanna będzie wyglądała co najmniej śmiesznie w mniejszych łazienkach,a kabina prysznicowa z węższym brodzikiem już w porządku i od tego powinniśmy zacząć.
0

ktos pisal ze hydromasaz jest zly bo plesnieje, no moze i tak...ale te wanny starej generacji. sprawdzono...teraz sa programy oczyszczajace w wannach, a ponadto sa tez specjalne srodki, czesto ich zapas dawany jest gratis do wanny. Jest chodzi o hydro to mysle o takim z sanplastu, bo maja duzy wybor a cena zdecydowanie nizsze jednak niz te 4000zl.
0

Cytat

Hmm, Myślisz perspektywicznie. Rzeczywiście są takie chwile w życiu kiedy chciałoby się poleżeć w wannie i to nie tylko na starość icon_smile.gif. Ja jednak zawsze wolałem kabinę, bo to szybko, oszczędnie i wygodnie i teraz mam icon_smile.gif muszę przyznać, że jestem zachwycony. Mam w końcu to co chciałem a zawsze mi brakowało. Jeśli rzeczywiście argumentem przemawiającym za wanną jest chęć poleżenia na starość, to podam Ci inny kontrargument. Ciężej jest wchodzić do wanny a jeszcze ciężej jest z niej wychodzić. Pomyśl, czy na starość nie będzie to poważnym utrudnieniem. Brodzik zawsze jest niższy i zawsze łatwiej się do niego wchodzi i nie wymaga to tyle wysiłku, co przy wannie. Mam nadzieję, że komuś przyda się mój pogląd ;)
0

Również przymierzam się do decyzji odnośnie sposobu kąpieli w łazience. Rozważając wszystkie za i przeciw raczej zdecyduje się na zakup wanny do zabudowy, czyli ze ścianką czy jak to się tam nazywa. Brodzik jest nie dla mnie, zazwyczaj mam ochotę właśnie położyć się w wannie.

Plusem takiej wanny jest też łatwy dostęp do odpływu poprzez jakiekolwiek rewizje. Kupując wolnostojącą wannę chyba byłby z tym dużo większy problem. No i oczywiście koszty są dużo wyższe.
0

Cytat

Również przymierzam się do decyzji odnośnie sposobu kąpieli w łazience. Rozważając wszystkie za i przeciw raczej zdecyduje się na zakup wanny do zabudowy, czyli ze ścianką czy jak to się tam nazywa. Brodzik jest nie dla mnie, zazwyczaj mam ochotę właśnie położyć się w wannie.

Plusem takiej wanny jest też łatwy dostęp do odpływu poprzez jakiekolwiek rewizje. Kupując wolnostojącą wannę chyba byłby z tym dużo większy problem. No i oczywiście koszty są dużo wyższe.

Byłoby fajnie, ale nie wszyscy mają tyle miejsca w łazience, by móc mieć wannę, w której mogliby się położyćicon_smile.gif Pamiętam przez całe moje dzieciństwo jak wchodziłam do wanny do musiałam mieć podkurczone nogi. O leżeniu nie było mowy, chyba, żeby wyłożyła nogi na piecyk gazowy. Stąd w m1 i kawalarkach raczej montuje się kabiny prysznicowe.
A jeśli masz większą łazienkę to wtedy myślę, że nikt nie będzie zastanawiał się wanna czy prysznic, tylko wstawi wannę i najwyżej doda ściankę/parawan. Choć swoją drogą ostatnio będąc w max-flizie natknęłam się na kabinę prysznicową tak głęboką i dużą, że myślałam, że to wanna z parawanem:D
0

Merreta zwróciłaś uwagę na coś o czym zapomniałam, że nie każdy ma na tyle miejsca w mieszkaniu. No to jeszcze zostaje jeden możliwy pomysł, zrobić brodzik z płytek, produkowane są płytki antypoślizgowe no i specjalne kabiny do takich brodzików. To jest jeszcze jeden dobry pomysł, a nie wiem czy koszty nie będą podobne jak w przypadku kupna brodzika.
0

Cytat

Merreta zwróciłaś uwagę na coś o czym zapomniałam, że nie każdy ma na tyle miejsca w mieszkaniu. No to jeszcze zostaje jeden możliwy pomysł, zrobić brodzik z płytek, produkowane są płytki antypoślizgowe no i specjalne kabiny do takich brodzików. To jest jeszcze jeden dobry pomysł, a nie wiem czy koszty nie będą podobne jak w przypadku kupna brodzika.

Lucy20 chodziło Ci o coś takiego:

Czy jakiś głęboki brodzik z płytek?
0

Panel z płytkami nie bardzo do mnie przemawia,jeżeli już to wybór postawiłby pomiędzy kabiną prysznicową a wanna. Jeżeli mamy większą łazienkę,to fajnie sprawdzi się wanna narożna.
0

Dnia 22.03.2013 o 12:40, BobBudowniczy21 napisał:

Witam, jestem na etapie wyposazania lazienki i teraz pytanie: chce kupic cos co mi starczy na lata, czyli dobra wanne (najfajniej z hyrdomasazem, ale zdania co do tego sa podzielone) albo brodzik... Tyle ze brodziki sa w sumie male, a na starosc bedzie milo sie polozyc w wannie. Widzialam taka z za ok 4tys zl i wszystko byloby fajnie, ale czy kojarzycie jakies wanny ze schodkami (tez wewnatrz)? (tesciowa ma swoj wiek i srednio z wchodzeniem;/ )? Jesli jednak nic nie znajde to zostanie brodzik, jakies sugestie?:icon_smile:

przysznic bez brodzika, można wstawić specjalny taboret wannowy, do kupienia w sklepach medycznych, musi być stabilny i nie ślizgać się na mokrych płytkach

0

Ciężka sprawa, ja jestem zwolennikiem pryszniców. Miałam wannę kilka lat i nigdy nie zrobiłam sobie kąpieli.. U mojej teściowej był specjalny taboret i rączka do trzymania w trakcie mycia - to rozwiązanie do pryszniców, co do wanny niestety nie wiem jak można rozwiązać ten problem..

0

Mozna kupić takie specjalne siedziska pod prysznic które montuje się do ściany. Wygodne i nie zabiera dużo miejsca. Wiem że Roca ma takie w ofercie pod nazwą serii Dostępna Łazienka

0

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0