Skocz do zawartości

Dom W KLEMATISACH / Archon+


Przemek 1981

Recommended Posts

Drodzy forumowicze klematisów wypowiedzcie sie co mają wsobie fajnego te domy. Co warto zmienić i czego nie zmieniać.

KLEMATIS 4 Po zmianach.


Ja na obecnym etapie jestam na formalnościach czyli będę adaptował projekt.
postaram sie w trakcie realizacji wstawiać jak najwięcej dokumentacji zdjęciowej. Niestety w internecie jest mało zdjec, nie pisze o zwykłych fotkach typy przód tył bok. Tylko takie z realizacji , potem wygląd pomieszczeń i opis własnego wrażenia.
Jeśli ktoś coś takiego ma to proszę wstawiać na tym forum.
Wiele osób szuka wskazówek opisów przed decyzją zakupu projektu.
Edytowano przez Przemek 1981 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Witam narazie sam siebie po swiętach. he he
CD. projekt jest na adaptacji a ja opisze wszystkie zmiany które zastosowałem w tym planie domu.
1 zwiekszenie wymiarów poziomych czyli powiekszyłem salon i kuchnie łacznie w bryle budynku o 100 cm
2 przestawiłem kotłownie pod schody icon_lol.gif na tym mi zalezało w miejscu kotłowni pojawiło sie pralnio suszarnia i wanna,wc obok icon_wink.gif
3 umieściłem kominek w innym miejscu (bardziej centralnym)
4 uzyskałem pomieszczenie sypialnie na dole lub gościnny za kominkiem
5 wstawiłem balkon w kształt rąbu nad wykuszem- włazience duże okno icon_wink.gif
6 podniosłem sciane kolankowa o 24 cm i połać deachu też zwiekszyłem o 24 cm by zachować bryłę budynku
7 rozważam zmiane okna na normalne z trujkatnego nad garażem. (Czy ktoś robił coś takiego? )

To tyle na teraz, czekam na to co zmieni projektant a potem ruszam z procedurą urzędową. icon_wink.gif

Poniżej nie które zmiany

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...
Wstawię zdjecia o ile bede potrafił.
Na razie napisze co zrobiliśmy .
1 wylane ławy zbrojone 5 x12 beton b 25 w8 troszeczke grunt mokrawy przy roztopach wiosennych.
2 zastosowanie papy zgrzewalnej poziomo na ławie MATIZOL 5,2 mm Oraz podkład ICOPAL primer icon_lol.gif
3 wymurowanie bloczka b20 wibropras
4 zastosowanie izolacji pionowej
a - ICOPAL masa KAUCZUKOWA nieporównywalna z dysperbitem
b - zastosowanie styropianu eps 150 AQUA 10 cm
c - Folia kubełkowa na zewnarz

5 zasypanie ław piaskiem zasypowym
6 ułożenie kanalizacji oraz zageszczenie piasku
7 zalanie warstwy betonu b 15 (posadzka-robocza)

Wszystkie zmiany zastosowane w/g załączonego rysunku oraz wcześniejszego opisu.

Zakupiliśmy już dachówkę cementową Celtycka Lumino Grafit jest już na składzie. mieliśmy dobra cene wiec czemu nie.

Namiar na ekipe jakby ktoś potrzebował budują z materiałem dosyć dobre ceny. www.wybudujdom.com tel 512 868 855 jakby ktoś potrzebował. ps moja budowa blizniaka to 250 tyz za połówke stan deweloperski. Umówiliśmy sie że bedziemy robic bardzo spokojnie bez pospiechu.
[font="Comic Sans MS"][/font]
Link do komentarza
[attachment=17045:fundamnt_ca_y_3.jpg][attachment=16965:wykopy__aw.jpg][attachme
nt=16961:klematis_2.jpg][attachment=16
968:zbrojenie_wykusze.jpg]A teraz parę zdjęć budynku po zmianach oraz z placu budowy.

[/font] Pierwszy oczywiście zdarty humus , potem geodeta, no i wykopy, wykopy , zbrojenie ław fundamntowych.. wykopy.. wykopy

[font="Comic Sans MS"]cd. budowy to zbrojenie zalanie ław betonem B25 w8
n ie wiem czemu ale nie moge rzucić wiecej zdjęć , może jakieś limity dzienne.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 8 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...