Skocz do zawartości

Instalacja elektryczna - stawki wykonawców


Recommended Posts

Gość Razmes
Cytat

Ja to zrobiłem gratis.

No, powiedzmy za dwa "razy".



Zbereźne skojarzenie mi się nasunęło, ale mniejsza o nie icon_cool.gif

A gdybyś tylko miał ten zespół elementów instalacji w pomieszczeniu wykonać? Inwestor nie jest Twoim wujkiem, nic mu wcześniej nie robiłeś i wódki z nim nie piłeś...
Link do komentarza
Cytat

Zbereźne skojarzenie mi się nasunęło, ale mniejsza o nie icon_cool.gif

A gdybyś tylko miał ten zespół elementów instalacji w pomieszczeniu wykonać? Inwestor nie jest Twoim wujkiem, nic mu wcześniej nie robiłeś i wódki z nim nie piłeś...



1. Skojarzenia prawidłowe.
2. Nie wykonuję nigdy tylko takiego "zespołu elementów". Albo wykonuję instalację od A do Z, albo nie ma rozmowy. Po nikim nie poprawiam i nie pozwolę sobie na to, aby ktoś po mnie musiał poprawiać.

To dlatego nie wypowiadam się z góry na temat kosztów instalacji, bo niejednemu psu burek. Bez wiedzy, bez rozmowy z inwestorem czego oczekuje, bez informacji o wielkości obiektu, materiału ścian, czasu, oczekiwań etc., etc., nie jestem w stanie ot tak "strzelić" kwotą. Bo ona się waha od - do. Jest różnica dla elektryka, czy wchodzi się na obiekt wraz z rozpoczęciem budowy, czy na jej zakończenie. Jest różnica czy to beton, czy gips/karton. Jest różnica, czy na pokój ma być jedno gniazdko czy jedenaście. Czy to dom, czy mieszkanie. Jaka powierzchnia? I jakie dodatkowe instalacje mają się zawierać w umowie. I jakie są warunki zasilania.
Z doświadczenia mojego wynika, że średnie ceny instalacji są najbardziej zbliżone do... powierzchni mieszkalnej. Z czego kpicie i się śmiejecie. Wasze prawo. Ale ja to napisałem dlatego, bo tak wynika z mojego doświadczenia. I piszę to tylko dla tych, którzy ten temat będą czytać.

I niech mi wreszcie ktoś określi co to jest "punkt"! Zbliżam się już do kresu życia nie tylko elektrycznego i od lat nie wiem...




PS. Te gniazdka to w przyszłej sypialni mojej żony więc 4 szt. za jeden raz... prawie po znajomości...
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Masz jakąś metodę? Wzór? Gęstość materiału w którym pracujesz razy długość przewodów położonych razy współczynnik techniki (czy kujesz, czy po ścianie kładziesz) dzielone przez IQ inwestora?



No to prawie mi się udało ułożyć wzór poprawny, kilka współczynników środowiskowych można by jeszcze do niego dodac icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
30zł brutto.5-10 punktów przez 12godzin pracy,amortyzacja elektronarzędzi ,dojazd,zus,podatek,jak masz ciągłość robót i coś odłożysz,kupisz co trzeba do pracy i dalej orzesz i masz tylko na chleb, tyle masz z uczciwej pracy w Polsce.dla inwestorów tania usługa to tak jak kupno taniego towaru ???
Link do komentarza
dobrze by było żeby jeszcze wszyscy rozumieli co to jest punkt elektryczny. A mianowicie jedna puszka, najeden łącznik czy gniazdo, z wyprowadzeniem przewodu do jednej lampy.podejrzewam że podana cena jest w taki sposób że karzdy wystający przewud, ze ściany czy sufitu, to punkt.
Link do komentarza
Cytat

dobrze by było żeby jeszcze wszyscy rozumieli co to jest punkt elektryczny. A mianowicie jedna puszka, najeden łącznik czy gniazdo, z wyprowadzeniem przewodu do jednej lampy.podejrzewam że podana cena jest w taki sposób że karzdy wystający przewud, ze ściany czy sufitu, to punkt.



Odkrywcze toto nie jest - no może poza czerwonym icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Zbereźne skojarzenie mi się nasunęło, ale mniejsza o nie icon_cool.gif

A gdybyś tylko miał ten zespół elementów instalacji w pomieszczeniu wykonać? Inwestor nie jest Twoim wujkiem, nic mu wcześniej nie robiłeś i wódki z nim nie piłeś...


icon_lol.gif do tego na stojąco :hahaha2:
Link do komentarza
  • 3 lata temu...
Gość Andrzej
Okolice Wałbrzycha .Mieszkanie 42m.w bloku około 100 letnim , ściany z cegły + tynk , stara instalacja aluminium + około 20 pkt. Skrzynka z bezpiecznikami 2 szt. w mieszkaniu. Ktoś się orientuje jeśli chodzi o koszt wymiany ? Z góry dzieki za odpowiedz.
Link do komentarza
Gość Elektryk

U mnie podobnie 25-40 zł za punkt, jeszcze zależny jakim autem inwestor podjedzie, ale to będzie niewielka podwyżka do punktu. Na m2 to se można kupować glazurę. :) Punkty określają przewody rozprowadzone na ścianach a nie puszki. Dlaczego punkt najwygodniejszy, żeby była zdrowa konkurencja, ja troszkę opuszczę za punkt, a Kowalki nie więc to ja będę robił. To samo jest w hydraulice, rury jak i przewody czasami ciągnie się przez dwa pomieszczenia, a czasami 30 cm wystarczy. Ale średnio wychodzi ok. Jak ktoś chce się nachapać, to zamydla inwestorowi w głowie i na m2 chce kłaść, żeby nie można było porównać cen. Takim wykonawcom dziękujemy, żeby zarobić trzeba troszkę się napracować niestety. Ja nie narzekam 5-7 tyś na czysto, wyciągam miesięcznie.

 

Okolice Wałbrzycha. Mieszkanie 42m.w bloku, to prosty rachunek sam możesz obliczyć z metra hahaha, rzucam robotę i jadę. 42m2 x 100 zl = 4200zł

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...