Skocz do zawartości

Podział w pionie a w poziomie


Recommended Posts

Witam,
mam pytanie,
na działce znajdują się dwa budynki, które nie przylegaja do siebie.

Czy jest mozliwośc podziału takich lokali w poziomie? Tj. że grunt i części wspólne dla obu budynków są wspólne dla 2 właścicieli a lna lokale sa osobne księgi wieczyste i każdy ma swój lokal?

Czy to dotyczy tylko budynków piętrowych?
Link do komentarza
Cytat

Nie potrafię sobie wyobrazić tego o co pytasz. Jakiś rysunek? ;)





Głównie chodzi o to, że nie mozna zrobić podziału działki, ponieważ jedna z nich miałaby tylko 200m2 i to za mała, żeby podział zrobić.

Zależy mi, żeby jeden budynek rozbudowac i w nim mieszkac, ale obawiam się, że jeżeli to nie będzie prawnie moje lub tylkodarowane to potem dorwą się do tego inni spadkobiercy.

Słyszałem, że mozna zrobic tzw. podział pionowy, czyli z całości majątku właściciela wydziela się część i ją sprzedaje np: mam budynek 2 piętrowy iostatnie piętro sprzedaje komuś, ale wtedy działka, na której stoi ten dom jest wspólna a piętra kazdego osobno.

Czy mozna tak zrobic w przypadku nie ejdnego budynku a paru?

np: sprzedaż budynku, ale nie działki.

Trudno to wytłumaczyć lepiej a na rysunek nie mam nawet pomysłu jak to zrobić.

mowa tyczy się:
http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/098-U_rys.pdf
działka nr 68 w srefie 36 MN

budynek mieszkalny babci to 68;1 a mnie interesuje budynek niemieszkalny 68;3
Link do komentarza
Cytat

Przecież uzyskałeś odpowiedź:




Innej drogi nie ma.

Luknij na zapisy MPZP, bo tam jak byk pisze, że na jednej działce, jeden budynek mieszkalny.

Jednym słowem - ...............




no własnie, jednym słowem co?
do kogo mogę się zwrócic o informacje nt. współwłasności i wyodrębnienia?
Rozumiem, ze najpierw trzeba zrobić mnie i sprzedawce współwłaścicielami całości a potem wyodrębnic oba lokale i założyc na nie osobne księgi wieczyste?


EDIT:
chodzi o to, że przez to, że na 1 działce może być tylko 1 domek to współwłasność i wydorębnienie chyba nic nie da? Jedynym wyjściem jest podział fizyczny? Edytowano przez owcash90 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...