Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Nie ma szczelnych budynków - są tylko te źle wentylowane.
    • Każda kosztowna inwestycja "opłaca się" pod warunkiem dofinansowań lub ulg w różnej formie. Mało kto wyłoży z kieszeni na start kilkanaście tysięcy. Nawet, jeśli go stać, liczy na odpisy różnego rodzaju w oświadczeniu podatkowym. Tak to zawsze działało. Tego rodzaju akcje napędzają też machinę produkcji i zbytu. Poza tym jest to bodziec i okazja do zmiany poglądu. Ci co zechcą zostać przy węglu, zostaną przy nim. Moim zdaniem najpierw powinny być  dofinansowania na solary (bo ciepła woda jest potrzebna cały rok) a potem krajobraz się zmieni bo solar na  dachu widać chyba wyraźniej niż nowoczesny kocioł lub pompę ciepła w piwnicy Poza tym chcemy zmodyfikować stare na nowe czyli dać Obywatelom prostą i tanią okazję do tego pierwszego kroku na drodze do zmiany świadomości. Nawet posiadacze kotłów na węgiel, pellet etc, po zainstalowaniu solaró, nie będą musieli latem rozpalać i ganiać do kotłowni.   Ale w tej całej akcji Czyste Powietrze solary i PV nie są dofinansowywane dotacją. I o czym tu rozmawiać - na mieszkania ludzie pozaciągali kredyty a teraz jeszcze mają zaciągać na solary i PV - o ile mają zdolność.   Powtarzam - dofinansowanie na solary i wtedy to wszystko ruszy jak lawina. PV przy okazji w pakiecie z pompą ciepła jako wspomaganie zasilania awaryjnego.
    • Gość rysio
      Smog to mgłą i spaliny samochodów ,zwłaszcza na olej napędowy,nie wprowadzajcie ludzi w koszty a sprzedajcie węgiel prawdziwy z tych pozamykanych kopalń co dla żyda i szwaba zostawiliście,pogany z warszawy
    • Gość karola
      Jestem w trakcie urządzania domu. Korzystałam z firmy qcastudio.com, która zrobiła projekt mojego domu i jego wnętrza wszystko jest tak jak sobie wymarzyłam, a nawet lepiej! Polecę każdemu.
    • Urządzanie nowo wybudowanego domu to wspaniała przygoda i ogromna radość. Łatwo jednak zepsuć sobie ten wyjątkowy czas, jeśli nie pomyślimy odpowiednio wcześnie o wyborze mebli i ich rozmieszczeniu w danym pomieszczeniu. Nagle może się okazać, że wymarzona biblioteczka jest o kilka centymetrów za długa w stosunku do długości ściany, przy której ma stać, a wystające w salonie gniazdko skutecznie psuje efekt rustykalnej aranżacji z postarzaną konsolą. Aby uniknąć tego typu problemów, warto zaplanować zakup mebli już na etapie budowy domu.
      Pełna treść artykułu pod adresem:
      https://www.budujemydom.pl/wyposazenie-wnetrz/24798-dlaczego-warto-zaplanowac-zakup-mebli-juz-na-etapie-budowy-domu
  • Popularne tematy