Skocz do zawartości

Kupno, rozbudowa- jak to załatwić?


Recommended Posts

Witam,
mam możliwość kupna małej działki z budynkiem mieszkalnym ok. 50 m2.
Działka jest większa, ale interesuje mnie tylko jej część.

jak się do tego zabrać? Co będzie potrzebne? Rozumiem, że muszę mieć wyciąg z księgi wieczystej i zapłacić geodecie, aby wydzielił interesująca mnie część działki i to wszystko?

Lepiej kupić tę działkę czy zrobić to jako darowiznę? Jakie podatki się płaci w obu opcjach?

Po tych wszystkich sprawach formalnych chciałbym rozbudować ten domek do wielkości 70-80m2, co teraz potrzebuję? Gdzie mogę się dowiedzieć czy w ogóle mogę to rozbudować? Jedna ścianą domek przylega do muru, który dzieli tę działkę od działki sąsiada.


Bardzo dziękuję za wszelkie informacje
Link do komentarza
Cytat

Wszelkie informacje na temat możliwości podziału działki jak i jej zabudowy można uzyskać w urzędzie gminy, właściwym dla lokalizacji tej nieruchomości.



dziękuję bardzo,
co mogę się dowiedzieć via internet?
Znalazłem plan zagospodarowania przestrzennego: http://www.mpu.bydgoszcz.pl/pliki/098-U_rys.pdf
działka nr 68 w srefie 36 MN

Jak czytac oznaczenia z budynków?

Budynek, który mnie interesuje to ten 68;3, jak widać przylega do granicy działki.

Czy z tego mozna się dowiedzieć czegokolwiek?
Link do komentarza
Cytat

Oznaczenie "i" to budynek inny np. gospodarczy, ale na pewno nie mieszkalny.

Ten przed z oznaczeniem "t", to zapewne garaż.

Jakoś nie widzę mozliwosci podziału tej działki - pozostaje współwłasność, a potem wyodrębnienie.




ten t to była szopa, już jej nie ma.

Ten ''l'' to budynek o który mi chodzi, m to dom jednorodzinny a i to był gołębnik chyba?

Co znaczy to l na tym budynku, który mnie interesuje?

Mogę prosić o wyjasnienie jak mogę to podzielić?
Jest to rodzina, więc wszystkie możliwości wchodzą w grę. Zależy mi, żeby w papierach było, że to moje.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...