Skocz do zawartości

Od 1 lipca segregujemy śmieci


Recommended Posts

  • 4 tygodnie temu...
Chwaliłem moją gminę wcześniej ale zaczęło się! Uchwała przewiduje wywóz odpadów niesegregowanych co 2 tygodnie. Ostatni termin wypadł na 9 września i w tym terminie nie wywieziono odpadów (panowie z SITY chyba stwierdzili że jak nie ma nawet pół pojemnika nie odbierają). Sprawę zgłaszałem już w gminie 11.09, 13.09, 17.09, a śmietnik już pełny. Niby zgłaszają do SITY, że mają opróżnić ale cisza.

Jednocześnie na moje pytanie czy w związku z tym muszę zapłacić całość opłaty uzyskałem odpowiedź, że gmina może co najwyżej ukarać firmę SITA, ale ja i tak muszę zapłacić całość. Wniosek jest taki, że mogą mi nie wywozić śmieci wcale, a ja i tak muszę płacić! Za dawnych dobrych czasów gdy sam miałem podpisaną umowę z firmą, jak mi nie wywieźli (a zdarzyło się to raz w naszej 7 letniej współpracy) to im nie zapłaciłem i tyle. Teraz obywatel płacić musi, a gmina wywozić nie musi! Złoty interes dla gminy. Ja im płacę, oni naliczają karę firmie wywożącej odpady. Zyskuje tylko gmina! Takie przepisy - tylko w POLSCE!
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Chwaliłem moją gminę wcześniej ale zaczęło się! Uchwała przewiduje wywóz odpadów niesegregowanych co 2 tygodnie. Ostatni termin wypadł na 9 września i w tym terminie nie wywieziono odpadów (panowie z SITY chyba stwierdzili że jak nie ma nawet pół pojemnika nie odbierają). Sprawę zgłaszałem już w gminie 11.09, 13.09, 17.09, a śmietnik już pełny. Niby zgłaszają do SITY, że mają opróżnić ale cisza.

Jednocześnie na moje pytanie czy w związku z tym muszę zapłacić całość opłaty uzyskałem odpowiedź, że gmina może co najwyżej ukarać firmę SITA, ale ja i tak muszę zapłacić całość. Wniosek jest taki, że mogą mi nie wywozić śmieci wcale, a ja i tak muszę płacić! Za dawnych dobrych czasów gdy sam miałem podpisaną umowę z firmą, jak mi nie wywieźli (a zdarzyło się to raz w naszej 7 letniej współpracy) to im nie zapłaciłem i tyle. Teraz obywatel płacić musi, a gmina wywozić nie musi! Złoty interes dla gminy. Ja im płacę, oni naliczają karę firmie wywożącej odpady. Zyskuje tylko gmina! Takie przepisy - tylko w POLSCE!




u Ciebie nie wywożą a ja słyszałem o firmach, które kradną śmieci!!!

Jak mają płacone za śmieci przywiezione to firmy kradną sobie śmieci byle więcej zarobić
Link do komentarza
Cytat

u Ciebie nie wywożą a ja słyszałem o firmach, które kradną śmieci!!!

Jak mają płacone za śmieci przywiezione to firmy kradną sobie śmieci byle więcej zarobić



Dla potomnych.

Jeżeli w waszej gminie śmieci nie są wywożone mam odpowiedź z Ministerstwa Środowiska odnośnie takiej sytuacji:

Tryb, w którym gmina nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, jest opisany w art. 6s ustawy o utrzymaniu czystości w gminach:

"W przypadku gdy gmina nie realizuje obowiązku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, właściciel nieruchomości jest obowiązany do przekazania odpadów komunalnych, na koszt gminy, podmiotowi odbierającemu odpady komunalne od właścicieli nieruchomości, wpisanemu do rejestru działalności regulowanej[...]"

Jednym słowem warto w swojej gminie dowiedzieć się jakie firmy są na waszym terenie uprawnione do odbioru śmieci, następnie zamówić śmieciarkę i rachunek do gminy zanieść.
Link do komentarza
Cytat

u Ciebie nie wywożą a ja słyszałem o firmach, które kradną śmieci!!!

Jak mają płacone za śmieci przywiezione to firmy kradną sobie śmieci byle więcej zarobić



też słyszałem o takich przypadkach
to tylko w polsce może być tak, że obywatel płaci za coś, co powinno być za darmo odbierane (bo na tym firmy zarabiają i podkradają sobie wystawione surowce wtórne)
Czytałem jakiś czas temu taki artykuł, wywiad z właścicielem jakiejś firmy - przyszło mu płacić za wywóz śmieci kilka tyś zł/rok. Jak zainteresował się tematem bliżej i tematem sprzedaży śmieci, to jeszcze na tym zarabia....w okolicy tysiąca zł.
Link do komentarza
Cytat

Ja na razie mogę pochwalić swoją. Firma Remondis podstawiła mi niedawno duży pojemnik na popiół. Tak ni z gruszki ni z pietruszki ;)


to cieszy icon_smile.gif

co do liści - u nas zbiera się je do worków na odpady biodegradowalne dostarczane przez firmę wywożącą śmieci,
ale jest kilka osób na osiedlu, które przy podpisywaniu umowy zadeklarowały kompostowanie, a liście i wszelkie
odpady roślinne po prostu palą... icon_evil.gif
"oszczędność" to 2 zł. na miesiąc...
Link do komentarza
Cytat

co do liści - u nas zbiera się je do worków na odpady biodegradowalne dostarczane przez firmę wywożącą śmieci,
ale jest kilka osób na osiedlu, które przy podpisywaniu umowy zadeklarowały kompostowanie, a liście po prostu palą... icon_evil.gif




naprawdę nie lubisz zapachu palonych liści?
albo palonych na wsi pędów kartofli????

Ten zapach dla mnie to wspomnienia z dzieciństwa. Naprawdę!
Mnie nigdy nie przeszkadzał!
Link do komentarza
Cytat

to cieszy icon_smile.gif

co do liści - u nas zbiera się je do worków na odpady biodegradowalne dostarczane przez firmę wywożącą śmieci,
ale jest kilka osób na osiedlu, które przy podpisywaniu umowy zadeklarowały kompostowanie, a liście i wszelkie
odpady roślinne po prostu palą... icon_evil.gif
"oszczędność" to 2 zł. na miesiąc...



ja mam kompostowniczek i po roku czasu piękną swoją ziemię icon_smile.gif

Link do komentarza
Cytat

naprawdę nie lubisz zapachu palonych liści?
albo palonych na wsi pędów kartofli????

Ten zapach dla mnie to wspomnienia z dzieciństwa. Naprawdę!
Mnie nigdy nie przeszkadzał!



Co za dużo to niezdrowo icon_wink.gif

Mi nawet zapach ogniska, grilla lub wędzarni jest w stanie przeszkadzać jak wiatr wszystko dumucha na mnie.
Link do komentarza
Cytat

Usłyszałem dziś piękną kwintesencję a'propos segregacji śmieci: śmieci dzielą się na dwie kategorie. Pierwsze to te które się pali w dzień a drugie to te które można palić po zmroku.....



stare....a nawet bardzo stare....
w oryginale:
dzieli się na palne i niepalne, a palne dzieli się na palne w dzień i palne w nocy....
Link do komentarza
prowokatorzy jej nie zbudowali - oni ją sobie sami zbudowali tam gdzie chcieli w 1954(arch. Aleksander Piotrowicz Wielikanow oraz Igor Jewgieniewicz Rożyn). Materiały budowlane sprowadzano z terenu ZSRR, a budowało ją 500 rosyjskich pracowników oddelegowanych z budowy Pałacu Kultury i Nauki - tak że mają prawo się gniewać bo i architekci i materiały i pracownicy budowlani i nadzór! Wszystko było ich!
Działka tylko nasza - ale toć to przecież chyba nieważne jest icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

prowokatorzy jej nie zbudowali - oni ją sobie sami zbudowali tam gdzie chcieli w 1954(arch. Aleksander Piotrowicz Wielikanow oraz Igor Jewgieniewicz Rożyn). Materiały budowlane sprowadzano z terenu ZSRR, a budowało ją 500 rosyjskich pracowników oddelegowanych z budowy Pałacu Kultury i Nauki - tak że mają prawo się gniewać bo i architekci i materiały i pracownicy budowlani i nadzór! Wszystko było ich!
Działka tylko nasza - ale toć to przecież chyba nieważne jest icon_smile.gif



W naszej ambasadzie w Moskwie, chyba tylko piasek i woda do zaprawy były radzieckie. Wszystko ściągano z Polski, chociaż to były dawne czasy. Byłem wiele razy, widziałem, pytałem i wiem.

Działki są eksterytorialne. Ta w Warszawie jest kawałkiem Rosji, ta w Moskwie - kawałkiem Polski.

Cytat

a nie uważasz, że to prowokatorzy budują ambasadę rosyjską na drodze marszu?



Wiesz... niektórzy twierdzą, że minispódniczka jest usprawiedliwieniem gwałciciela. Bo szła i jakby chciała...
Link do komentarza
Cytat

Działki są eksterytorialne. Ta w Warszawie jest kawałkiem Rosji, ta w Moskwie - kawałkiem Polski.



Ta w Warszawie ma rozległy, zajmujący 4 ha park.

ta nasza w Moskwie w 1944 powstała jako Centralne Biuro Komunistów Polskich, i zostało to tak do dzisiaj.
W 1945 zostało podniesione do rangi ambasady.

Od 1979 gospodarzem budynku jest Instytut Afryki (???????? ??????).
Nawet ówczesną ulicę Adama Mickiewicza, zmieniono kiedy już na nią nie zasługiwaliśmy na obecnie Bolszoj Patriarszyj

Taka to mała różnica jest między naszymi ambasadami i w stosunkach kto kogo i kto ważniejszy Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

ta nasza w Moskwie w 1944 powstała jako Centralne Biuro Komunistów Polskich, i zostało to tak do dzisiaj.
W 1945 zostało podniesione do rangi ambasady.

Od 1979 gospodarzem budynku jest Instytut Afryki (???????? ??????).
Nawet ówczesną ulicę Adama Mickiewicza, zmieniono kiedy już na nią nie zasługiwaliśmy na obecnie Bolszoj Patriarszyj



Ty... Czegoś Ty się najarał? Co Ty pieprzysz? Ambasada jest przy ul. Klimaszkina.


Ty se obejrzyj plan Moskwy. I działkę pomiędzy Bolszym Tiszynskim Pierieułkiem, Bolszą Gruzinską ulicą, Klimaszkina i nie pamietam teraz, ale jutro znajde.

Nowopresnienskij pierieułek

Całość ma na pewno cztery hektary jak nie więcej.
Link do komentarza
Cytat

Ty... Czegoś Ty się najarał?




bo to tak nie powinno być- a jest
Ludzie tacy sami niby- nie różnią się od nas (niby) Ci zwykli - tylko to szczucie....
Polityka?



bilety darmowe w metrze zdobywają w taki sam sposób jak i u nas...

Cytat

Ambasada jest przy ul. Klimaszkina.



ale była przez całe lata przy Mickiewicza kiedyś!
A potem ta nazwa - komuś przeszkadzała


Cytat

Ty se obejrzyj plan Moskwy. I działkę pomiędzy Bolszym Tiszynskim Pierieułkiem, Bolszą Gruzinską ulicą, Klimaszkina i nie pamietam teraz, ale jutro znajde.

Nowopresnienskij pierieułek

Całość ma na pewno cztery hektary jak nie więcej.



przestań!



https://maps.google.pl/maps?oe=utf-8&cl...p;ved=0CJ4BEPwS

to tylko z przodu nasze - gdzie te 4 hektary Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

icon_biggrin.gif Przecież tam jest płot! Żelazny! Na wysokim, betonowym fundamencie! Przy ulicznym chodniku! icon_biggrin.gif Naokoło!

A tam gdzie cyfra 1, tam siedzą konsulowie, 19 to stołowka, restauracja, hotel i diabli wiedzą co jeszcze, a 10 to blok mieszkalny, od tyłu na dole jest sklep Hawełka.



a My tu pięknie o śmieciach zaśmiecamy pięknie....

Cytat

icon_biggrin.gif Przecież tam jest płot! Żelazny! Na wysokim, betonowym fundamencie! Przy ulicznym chodniku! icon_biggrin.gif Naokoło!

A tam gdzie cyfra 1, tam siedzą konsulowie, 19 to stołowka, restauracja, hotel i diabli wiedzą co jeszcze, a 10 to blok mieszkalny, od tyłu na dole jest sklep Hawełka.



wszystko nasze? dzisiaj? na 100% - ale mi zapewnij - że na 100% korzystamy...
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Cytat

kończy się powoli dobrowolność - a zaczyna przymus
Wiedziałem że tak to się skończy, nie podejrzewałem że tak prędko icon_smile.gif

http://republikanie.net/smieciowa-puszka-pandory/



A ja się zgadzam z nakazem segregowania śmieci. Każdy cywilizowany kraj nakazuje segregację, a tym bardziej u nas nie da się tego inaczej wprowadzić jak poprzez nakaz. Zresztą w mojej gminie podnosiłem ten temat już w zeszłym roku bo w uchwale napisali że w naszej gminie śmieci są zbierane w sposób selektywny i każdy tak ma zbierać, ale jest wybór i nie trzeba zbierać w sposób selektywny jak się zapłaci więcej. To jak z tymi mandatami z ITD jak nie wskażesz kto kierował to nie dostajesz punktów ale masz większy mandat. Głupota!!!

Segregować, karać i krótko za m....ę trzymać tałatajstwo!
Link do komentarza
Cytat

A ja się zgadzam z nakazem segregowania śmieci. Każdy cywilizowany kraj nakazuje segregację, a tym bardziej u nas nie da się tego inaczej wprowadzić jak poprzez nakaz.

Segregować, karać i krótko za m....ę trzymać tałatajstwo!



No nie wiem czy się nie zapędziłeś.
Tym bardziej że u nas jak widać, można mieć wciąz wątpliwości.
Z mojego podwórka

http://bytomski.pl/93-miasto/19696-miasto-...za-wywoz-smieci
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem czy się nie zapędziłeś.
Tym bardziej że u nas jak widać, można mieć wciąz wątpliwości.
Z mojego podwórka

http://bytomski.pl/93-miasto/19696-miasto-...za-wywoz-smieci



otóż to. U nas zarabiają podobnie na nas, bo u nas stawki za segregowane 10zł i niesegregowane 15zł (a zdecydowana większość segreguje)
Czytałem kilka miesięcy artykuł jakiegoś przedsiębiorcy, co tych śmieci miał dość sporo - wyszedł mu koszt wywozu smieci kilka tys. Poszedł po rozum do glowy i to co posortowane, zaczął sprzedawać. 2tys. zarobił....

aha, była zapowiadana nieśmialo obniżka o 1zł wow!!!
Link do komentarza
Cytat

No nie wiem czy się nie zapędziłeś.
Tym bardziej że u nas jak widać, można mieć wciąz wątpliwości.
Z mojego podwórka

http://bytomski.pl/93-miasto/19696-miasto-...za-wywoz-smieci



Ależ jestem za urealnieniem stawek za wywóz śmieci i sam do mojej gminy o to pisałem bo okazało się że ja mały żuczek przed wprowadzeniem ustawy śmieciowej płaciłem mniej za wywóz śmieci niż teraz narzuciła mi gmina. Znaczy dumny jestem z siebie bo miałem widać taki dar przekonywania i negocjacji stawek, a gmina nie icon_smile.gif Oczywiście w gminie część tej kasy musi iść na łapówki bo jakże taki interes miałby być opłacalny.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...