Skocz do zawartości

koszty ogrzewania


ecosan

Recommended Posts

Gość adiqq
mnie tylko zastanawia, czy dla PC COP dla CO nie jest zbyt optymistycznie przyjęty...dla gruntówki - jeszcze zrozumiem, ale to moim zdaniem i tak zbyt wyśrubowana wartość
dodałbym jeszcze dodatkowo PC P-W z odpowiednio niższym COP

aha i dodałbym jeszcze coś niżej niż 45/kwh/m2*rok - np 30 i 15
jest już sporo domów poniżej tej wartości.....

brakuje też informacji, jak dla taryf G12 jest % zużycia w taniej taryfie - przyjęcie średnio 0,5zł jest bardzo nieprecyzyjne...
grzejący samym prądem, często zużycie mają 100% w taniej taryfie (sporo niższa cena)
w przypadku PC, 80% grzania w taniej taryfie nie jest niczym nadzwyczajnym Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Tak. Masz rację Jani 63. Pod-licznik (w teorii za-licznik) jest ok. Ale ja mam na myśli system który sam da nam wziualizacje np. co 1godz. z podziałem na miesiące. dzięki takiej analizie mogę wyciągnąć jakieś wnioski.
Ile zużywam energii w czasie mrozów,
Ile potrzebuje na podgrzanie c.w.u. itp
Ile mam oszczędności z obniżenia temp. o 1 stopień itp.
Mało tego mogę porównywać kilka okresów grzewczych.
Taki bajer mnie interesuje
Link do komentarza
Cytat

Tak. Masz rację Jani 63. Pod-licznik (w teorii za-licznik) jest ok. Ale ja mam na myśli system który sam da nam wziualizacje np. co 1godz. z podziałem na miesiące. dzięki takiej analizie mogę wyciągnąć jakieś wnioski.
Ile zużywam energii w czasie mrozów,
Ile potrzebuje na podgrzanie c.w.u. itp
Ile mam oszczędności z obniżenia temp. o 1 stopień itp.
Mało tego mogę porównywać kilka okresów grzewczych.
Taki bajer mnie interesuje




http://www.efergy.com/index.php/default/pr...monitor-uk.html

Taki mam na liczniku gløwnym... na PC na jej podliczniku inny... ale tez pokaze ile / h ile/d ile/m ile/rok

na efergy mozesz tez wbic alternatywne taryfy... aby miec porownanie mozliwych oszczednosci przy np. zmianie
z G11 na G12 etc... i inne takie tam.

Nie jest to pelne opomiarowanie bo nie da sie bez cieplomierza... ale wskarze zuzycie i jej analize....
a prosta rzecz... na diode podlicznika icon_wink.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...