Skocz do zawartości

odrolnienie


gdama

Recommended Posts

Witam,
zastanawia mnie taka sprawa. Mam działkę 0,5 ha klasy IIIb, w studium ujęta jako MN, natomiast planu brak. W studium minimalna wielkość budowlanej to 800 m2. Czy tą działkę mogę podzielić na kilka mniejszych? Czy to zrobić przy "pomocy " wztki?
Inna sprawa- odrolnienie. W jakiej kolejności się robi? Najpierw wz potem wniosek o odrolnienie? Czy lepiej poczekać spokojnie na plan miejscowy, bo rozumiem, że takowy plan mi ziemię odrolni i już nie będzie trzeba jej odralniać? Czy się mylę? Kurcze. Jeśli w planie jest MN to znaczy grunty przeznaczone pod mieszkaniówkę, ale skoro są to grunty wg katastru RIIIa, to kiedy następuje ich przekwalifikowanie w katastrze na B?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Z tego co mi wiadomo,to działka odralniasz dopiero z chwilą załatwiania PnB i ubiega się o to inwestor. Chyba ,ze lubisz papierkową robotę to udaj się do gminy ,tam Ci wszystko wyjaśnia. A co do zmiany klasy to kiedyś trza było płacić aby można było się budować na III klasie.
Ja miałem działkę w rejonie gdzie były wydane WZ i obowiązywał plan a działka figurowała jako grunty orne przeznaczone pod zabudowę jednorodzinną.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...