Skocz do zawartości

dobodowa klatki schodowej zenętrznej


Recommended Posts

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam 25 lat i mieszkam w domu szeregowym z rodzicami. Połowa domu jest w stanie surowym i chciałbym przerobić ją na osobne mieszkanie. Nasz dom jest pierwszy a wiec posiadam scianę szczytowa do której chciałbym dobudować zewnętrzna klatkę schodową. Problem polega na słupie wysokiego napięcia który jest ok 2 metrów od domu. Co mogę z tym zrobić ? czy słup stoi poprawnie według prawa budowlanego ?
Proszę pomóżcie .

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Witam

Jestem nowym użytkownikiem forum. Mam 25 lat i mieszkam w domu szeregowym z rodzicami. Połowa domu jest w stanie surowym i chciałbym przerobić ją na osobne mieszkanie. Nasz dom jest pierwszy a wiec posiadam scianę szczytowa do której chciałbym dobudować zewnętrzna klatkę schodową. Problem polega na słupie wysokiego napięcia który jest ok 2 metrów od domu. Co mogę z tym zrobić ? czy słup stoi poprawnie według prawa budowlanego ?
Proszę pomóżcie .[attachment=15685:zdj_cie_5.JPG]




Kurcze, nie pamiętam dokładnie normy, ale wydaje mi się, że 2m są dopuszczalne, wnioskując po wyglądzie słupa i napięciu linii.
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

NO NO to niezły z Ciebie jasnowidz skoro widzisz jakie jest napięcie na tej linii. icon_eek.gif icon_eek.gif



Ani to linia wysokiego napięcia, ani średniego...
No to co nam w naszym pięknym kraju pozostaje? icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Problem polega na słupie wysokiego napięcia który jest ok 2 metrów od domu. Co mogę z tym zrobić ? czy słup stoi poprawnie według prawa budowlanego ?
Proszę pomóżcie .



Tak samo wysokie napięcie masz w ścianach chałupy, a w telewizorze, który oglądasz, bywa nawet wyższe. I jak Ci pomóc?
Chyba, że wrócisz do lampy naftowej...
Link do komentarza
Cytat

Tak samo wysokie napięcie masz w ścianach chałupy, a w telewizorze, który oglądasz, bywa nawet wyższe. I jak Ci pomóc?
Chyba, że wrócisz do lampy naftowej...


Chciałbym wybudować na tej ścianie klatkę schodową ale słup jest za blisko domu i nic tam nie zmieszcze. Prośba o pomoc polegała na podpowiedzi czy słup stoi poprawnie , jesli nie pisałbym do energetyki o przesuniecie słupa na granice działki czyli jakies 6 -7 metrów
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...