Skocz do zawartości

z czego zrobić ścianki dziłowe? karton gips?


Recommended Posts

parterówka z użytkowym poddaszem całość 120m, parter: salon kuchnia jadalnia,mały pokój, wiatrołap łazienka, przejście do garażu, poddasze 3 niewielkie pokoje i łazienka jak będę miał projekt to wkleję bo się już robi, miałem wstępny ale oddalem architektowi żeby parę rzeczy pozmieniał
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

z czego zrobić ścianki działowe? karton gips?może silikaty?


Po pierwsze to napisz gdzie te ścianki chcesz stawiać . Bo jeżeli jest to poddasze to o silikatach zapomnij.

Cytat

W mieszkaniu jak dzieliłem pokuj to użyłem ytongu 10 i jest spoko, teraz w projekcie mam GK ale także użyje ytongów bo jakoś mam większe zaufanie do cegły, muru betonu a i kosztowo wyjdzie mi podobnie.


Wyjaśnij mi zdanie które pogrubiłem w Twoim poście bo nie mogę załapać co użyjesz i do czego masz zaufanie i co wyjdzie cenowo podobnie icon_smile.gif

Cytat

parterówka z użytkowym poddaszem całość 120m, parter: salon kuchnia jadalnia,mały pokój, wiatrołap łazienka, przejście do garażu, poddasze 3 niewielkie pokoje i łazienka jak będę miał projekt to wkleję bo się już robi, miałem wstępny ale oddalem architektowi żeby parę rzeczy pozmieniał


Jeżeli masz projekt to masz opis z czego ścianki działowe.Na parterze spokojnie możesz dać ytonga 10 a na poddaszu zależy jaki masz strop i jak masz rozmieszczone ścianki działowe względem ścian nośnych na parterze.
Link do komentarza
Cytat

Wyjaśnij mi zdanie które pogrubiłem w Twoim poście bo nie mogę załapać co użyjesz i do czego masz zaufanie i co wyjdzie cenowo podobnie icon_smile.gif


Może napisałem nieskładnie ale chodzi mi o to, że wolę ścianę zbudowaną z elementów kmieniopodobnych. I tak jeśli miałbym wybierać międzi ścianą z cegły, płyty żelbetowej, silki/ytongu a konstrukcji szkieletowej do której z obu stron przykręci się GK to wybieram to pierwsze rozwiązanie. A wyjdzie taniej bo buduję dom właśnie z ytongu i wykonawca mi -nazwijmy to przy okazji - postawi ścianki działowe. w przypadku GK musiałbym to robić "ekstra". Poza tym nie jestem pewny ale tak czy inaczej koszta wymurowania ściany będą podobne do zakupu drewna(aluminium) na szkielet+wełny do środak+GK. Chyba, że się mylę okrutnie to mnie popraw bo być może i ja zmienię zdanie (dom w trakcie budowy).
Link do komentarza
Cytat

Może napisałem nieskładnie ale chodzi mi o to, że wolę ścianę zbudowaną z elementów kmieniopodobnych. I tak jeśli miałbym wybierać międzi ścianą z cegły, płyty żelbetowej, silki/ytongu a konstrukcji szkieletowej do której z obu stron przykręci się GK to wybieram to pierwsze rozwiązanie. A wyjdzie taniej bo buduję dom właśnie z ytongu i wykonawca mi -nazwijmy to przy okazji - postawi ścianki działowe. w przypadku GK musiałbym to robić "ekstra". Poza tym nie jestem pewny ale tak czy inaczej koszta wymurowania ściany będą podobne do zakupu drewna(aluminium) na szkielet+wełny do środak+GK. Chyba, że się mylę okrutnie to mnie popraw bo być może i ja zmienię zdanie (dom w trakcie budowy).


Zapominasz o jeszcze jednej dosyć istotnej rzeczy a mianowicie WYKOŃCZENIU ściany tak że do tych kosztów dodaj dwustronne wykonanie bądź tynku bądź jakiejś innej wyprawy Dla wykonawcy to gancy -gal bo te ścianki machnie Ci w ramach przerw technologicznych. Policz sobie teraz te wszystkie metry kwadratowe ścianek pomnóż przez dwa i jeszcze przez około 20 zł /' koszt robocizny i materiału na tynki /
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dlaczego Twoim zdaniem silikat nie nadaje się na poddasze ?


Bo są bardzo ciężkie. I nie widzę powodu aby dodatkowo obciążać strop.

Cytat

Może napisałem nieskładnie ale chodzi mi o to, że wolę ścianę zbudowaną z elementów kmieniopodobnych. I tak jeśli miałbym wybierać międzi ścianą z cegły, płyty żelbetowej, silki/ytongu a konstrukcji szkieletowej do której z obu stron przykręci się GK to wybieram to pierwsze rozwiązanie. A wyjdzie taniej bo buduję dom właśnie z ytongu i wykonawca mi -nazwijmy to przy okazji - postawi ścianki działowe. w przypadku GK musiałbym to robić "ekstra". Poza tym nie jestem pewny ale tak czy inaczej koszta wymurowania ściany będą podobne do zakupu drewna(aluminium) na szkielet+wełny do środak+GK. Chyba, że się mylę okrutnie to mnie popraw bo być może i ja zmienię zdanie (dom w trakcie budowy).


Cenowo koszt ściany z cegły a z ytonga wyjdzie prawie tak samo a doliczyć robociznę i czas to ytong przebija cegłę. Co do ścianek z z płyt gk to nie wiem czy tak wyjdzie tanio pomijając ,że nie trzeba ich tynkować, policz stelaż,wełnę,taśmę dylatacyjna i inne dodatki to uważam,ze i tak ściana z ytonga czy z innego bk wychodzi lepiej w porównaniu z innymi.
Link do komentarza
Cytat

Zapominasz o jeszcze jednej dosyć istotnej rzeczy a mianowicie WYKOŃCZENIU ściany tak że do tych kosztów dodaj dwustronne wykonanie bądź tynku bądź jakiejś innej wyprawy Dla wykonawcy to gancy -gal bo te ścianki machnie Ci w ramach przerw technologicznych. Policz sobie teraz te wszystkie metry kwadratowe ścianek pomnóż przez dwa i jeszcze przez około 20 zł /' koszt robocizny i materiału na tynki /


W mieszkaniu mam ścianę z ytonga 10 I trzeba je było poszpachlować, a GK to szpachlować niby nie trzeba???

Cytat

Bo są bardzo ciężkie. I nie widzę powodu aby dodatkowo obciążać strop.


To już od projektu zależy ale np u mnie to ryba z czego te ścianki postawię.
Cytat

Cenowo koszt ściany z cegły a z ytonga wyjdzie prawie tak samo a doliczyć robociznę i czas to ytong przebija cegłę. Co do ścianek z z płyt gk to nie wiem czy tak wyjdzie tanio pomijając ,że nie trzeba ich tynkować, policz stelaż,wełnę,taśmę dylatacyjna i inne dodatki to uważam,ze i tak ściana z ytonga czy z innego bk wychodzi lepiej w porównaniu z innymi.


A czytałeś moje posty?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To już od projektu zależy ale np u mnie to ryba z czego te ścianki postawię.


Też o tym pisałem ,że zależy to od projektu jak masz na parterze rozmieszczone ściany nośne.Projektu nie widziałem to tylko moge gdybac co by było gdyby icon_biggrin.gif
Cytat

A czytałeś moje posty?


To zależy które, sto parę postów nie sposób przeczytać jednym tchem icon_biggrin.gif

Cytat

Są silikaty które nadają się na ściany działowe, wiele zależy od rodzaju stropu.

Silikat N8 waga 6 kg - 18 sztk na m2, cegła kratówka K3 waga 6, 2 kg -17 sztk na m2



http://www.grupasilikaty.pl/produkty.php?k=4&id=43


Porównywałem silikaty z bk a nie z cegłą, a jeżeli już mowa o cegle to i z dziurawki też można chyba ścianki działowe stawiać. icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

W mieszkaniu mam ścianę z ytonga 10 I trzeba je było poszpachlować, a GK to szpachlować niby nie trzeba???


To już od projektu zależy ale np u mnie to ryba z czego te ścianki postawię.

A czytałeś moje posty?


Szpachlujesz spoiny i otwory po wkrętach no chyba że masz kaprys i szpachlujesz całość icon_eek.gif .
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...