Skocz do zawartości

Podłoga z grzbietami


Recommended Posts

Witam. Tworzę na poddaszu pokój dla syna i mam pewien problem. Jest to dom, który był kiedyś budowany z myślą tylko o mieszkaniu na parterze, dlatego podłoże na górze jest wylane strasznie krzywo i z pewnymi grzbietami. Wysokość tych grzbietów wacha się w niektórych miejscach nawet do ok. 10 cm od normalnej powierzchni. Będę chciał położyć panele podłogowe drewniane, jednak jak się zabrać za wyrównanie tego podłoża ? Proszę o pomoc icon_smile.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Tworzę na poddaszu pokój dla syna i mam pewien problem. Jest to dom, który był kiedyś budowany z myślą tylko o mieszkaniu na parterze, dlatego podłoże na górze jest wylane strasznie krzywo i z pewnymi grzbietami. Wysokość tych grzbietów wacha się w niektórych miejscach nawet do ok. 10 cm od normalnej powierzchni. Będę chciał położyć panele podłogowe drewniane, jednak jak się zabrać za wyrównanie tego podłoża ? Proszę o pomoc icon_smile.gif


icon_eek.gif To chyba halny wiał jak zalewałeś strop skoro różnica jest 10 cm! icon_biggrin.gif
Na tak duże nierówności tylko wylewka cementowa o samopoziomującej zapomnij bo wydasz majątek.
Ale zanim zabierzesz się do równania tej posadzki zawołaj kogoś z niwelatorem i niech pomierzy, może się okazać ze te nierówności nie są wcale takie duże a po drugie naniesie Ci poziom przyszłej podłogi tak,że będziesz miał już zero naniesione.
Link do komentarza
Gość Razmes
W sumie to możliwe, jeżeli weźmiemy np dom 10m x 10m to w przeciwnych narożnikach coś tam może się wysokość posadzki różnić icon_confused.gif Proponowałbym podzielenie przestrzeni ściankami i ratowanie się półstopniami przechodząc między pomieszczeniami, strop trochę odciążymy, ewentualnie legarki, tak jak kolega wspomniał wyżej.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Tworzę na poddaszu pokój dla syna i mam pewien problem. Jest to dom, który był kiedyś budowany z myślą tylko o mieszkaniu na parterze, dlatego podłoże na górze jest wylane strasznie krzywo i z pewnymi grzbietami. Wysokość tych grzbietów wacha się w niektórych miejscach nawet do ok. 10 cm od normalnej powierzchni. Będę chciał położyć panele podłogowe drewniane, jednak jak się zabrać za wyrównanie tego podłoża ? Proszę o pomoc



Przekalkuluj czy nie lepiej się pozbyć tej wylewki może pod nią być równiej . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Halny to może babę z pod cepera wywiać, ale żeby robił fale Dunaju w betonie, to nie słyszałem. icon_biggrin.gif


Nie słyszałeś bo za krótko żyjesz icon_mrgreen.gif (młody jeszcze jesteś i dużo musisz się nauczyć icon_biggrin.gif )
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...