Skocz do zawartości

Recommended Posts

Zamówiłam u znajomego stolarza drzwi do domu, zewnętrzne i wszystkie wewnętrzne.
Drewno miałam własne ... ale
teraz mam dylemat czy to nie był zły wybór.
Widziałam jego wcześniejsze prace, nawet w porządku wykonanie.

Ale, wiem, że bedzie dużo więcej pracy przy montowaniu, malowaniu i późniejszej pielęgnacji.
Tak więc czuję, że sama nałożyłam na siebie dużo więcej pracy....... eh
Link do komentarza
Gość mhtyl
Możesz mieć z nich same radości jak również urwanie głowy. Jak źle je poskleja to zaczną się wypaczać,nie dolegać, prześwitywać .,ale jak będą zrobione zgodnie ze sztuka to nie co się martwic. A z malowaniem to żaden problem ,teraz masz taki wybór lakierów ,że na kilka ładnych lat wystarczy. A czemu sadzisz ,że przy montowaniu będzie więcej pracy aniżeli przy innych?zapewniam Cie ,że tyle samo icon_smile.gif
Link do komentarza
boję się czy skrzydła i futryny będą dobrze pasowały, czy nie trzeba będzie poprawiać po kilka razy.

Niby drewno było z suszarni, drzwi oprócz klejenia, będą też bodajże "dyblowane" (czy jak to się nazywa).
ale stolarz robi to na prostych maszynach.
Z drugiej strony ma dobrą opinie i dobrych kilka lat pracy w zawodzie.

Zobaczymy, odwołać już nie odwołam bo pan już na dobre zaczął robote.
Mam tylko nadzieję, że nie będę żałować Edytowano przez stokrotka.35 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

boję się czy skrzydła i futryny będą dobrze pasowały, czy nie trzeba będzie poprawiać po kilka razy.

Niby drewno było z suszarni, drzwi oprócz klejenia, będą też bodajże "dyblowane" (czy jak to się nazywa).
ale stolarz robi to na prostych maszynach.
Z drugiej strony ma dobrą opinie i dobrych kilka lat pracy w zawodzie.

Zobaczymy, odwołać już nie odwołam bo pan już na dobre zaczął robote.
Mam tylko nadzieję, że nie będę żałować


Pamiętaj że lite drewno zawsze będzie lepsze niż te "papierowe" gotowce. I jeszcze jedno drewniane drzwi zawsze można podstrugać bądź podszlifować przy pasowaniu natomiast gotowe jak są źle wstawione to już praktycznie nie do poprawienia . Ja na swoim starym mieszkaniu / poniemiecka kamienica / stare drewniane skrzydła i ościeżnice opaliłem oszlifowałem położyłem lakierobejcę i powiem Tobie że była jedyna rzecz której żałowałem że nie mogę przenieść i zamontować w nowym domu. Życzę podobnych efektów.
Link do komentarza
Cytat

Pamiętaj że lite drewno ...


A ja mówię:
pamiętajcie że "lite drewno" nie istnieje w praktyce. Zawsze to będzie drewno klejone.
Tyle tytułem sprecyzowania icon_smile.gif

Stokrotka,
ten wpis na forum to może chyba tylko dać Ci jeszcze więcej wątpliwości icon_smile.gif

Zadbaj tylko by stolarz zastosował w drzwiach zewnętrznych zamki listwowe (dopłać).
Malowanie? U mnie "po rodzinie" ktoś zrobił cienkie drzwi sosnowe pomalowane zwykłym brązowym lakierem. Mają swoje lata. Podrapane przez koty, ludzi. Mają już z 10 lat, ale póki co malowałem je dwa razy. Ostatnia "renowacja" z ciepłego listopada trwała u mnie... ok godziny z czyszczeniem. Tyle zajmuje konserwacja drzwi.
Link do komentarza
Cytat

A ja mówię:
pamiętajcie że "lite drewno" nie istnieje w praktyce. Zawsze to będzie drewno klejone.
Tyle tytułem sprecyzowania icon_smile.gif

Stokrotka,
ten wpis na forum to może chyba tylko dać Ci jeszcze więcej wątpliwości icon_smile.gif

Zadbaj tylko by stolarz zastosował w drzwiach zewnętrznych zamki listwowe (dopłać).
Malowanie? U mnie "po rodzinie" ktoś zrobił cienkie drzwi sosnowe pomalowane zwykłym brązowym lakierem. Mają swoje lata. Podrapane przez koty, ludzi. Mają już z 10 lat, ale póki co malowałem je dwa razy. Ostatnia "renowacja" z ciepłego listopada trwała u mnie... ok godziny z czyszczeniem. Tyle zajmuje konserwacja drzwi.


Oczywiście masz rację . Użyłem tego sformułowania mając na myśli drzwi wykonane w całości z drewna . Bez klejenia ani rusz.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...