Skocz do zawartości

ADAPTACJA PODDASZA-WAŻNE


Recommended Posts

Witam. Rozmyślam nad adaptacją poddasza, lecz jest pewien problem. Na strychu nie ma posadzki betonowej, są jedynie deski a zaraz pod nimi sufit, i moje pytanie jest takie: czy da się z tym coś zrobić? Bardzo nam na tym zależy. Jest możliwość zrobienia takiej posadzki? Pozdrawiam i proszę o fachowe rady.
Link do komentarza
Cytat

Witam. Rozmyślam nad adaptacją poddasza, lecz jest pewien problem. Na strychu nie ma posadzki betonowej, są jedynie deski a zaraz pod nimi sufit, i moje pytanie jest takie: czy da się z tym coś zrobić? Bardzo nam na tym zależy. Jest możliwość zrobienia takiej posadzki? Pozdrawiam i proszę o fachowe rady.




Da się icon_smile.gif Kieruj się na rozwiązania przyjęte dla drewnianych stropów.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam. Rozmyślam nad adaptacją poddasza, lecz jest pewien problem. Na strychu nie ma posadzki betonowej, są jedynie deski a zaraz pod nimi sufit, i moje pytanie jest takie: czy da się z tym coś zrobić? Bardzo nam na tym zależy. Jest możliwość zrobienia takiej posadzki? Pozdrawiam i proszę o fachowe rady.


To zaraz to ile jest? icon_smile.gif Jaka jest wysokość od podłogi p sufit?
Posadzki to tam nie zrobisz ,jedynie podłogę. Najprościej było by nabić płyty osb gr co najmniej 3 cm na całości a potem np panele i podłoga zrobiona icon_smile.gif
Dobrze jakbyś jeszcze podała co jest pod tymi deskami ,znaczy się jakie grube belki i jaki jest ich rozstaw.
Link do komentarza
Cytat

To zaraz to ile jest? icon_smile.gif Jaka jest wysokość od podłogi p sufit?
Posadzki to tam nie zrobisz ,jedynie podłogę. Najprościej było by nabić płyty osb gr co najmniej 3 cm na całości a potem np panele i podłoga zrobiona icon_smile.gif
Dobrze jakbyś jeszcze podała co jest pod tymi deskami ,znaczy się jakie grube belki i jaki jest ich rozstaw.


Podam więcej informacji w krótkim czasie icon_smile.gif

Cytat

To zaraz to ile jest? icon_smile.gif Jaka jest wysokość od podłogi p sufit?
Posadzki to tam nie zrobisz ,jedynie podłogę. Najprościej było by nabić płyty osb gr co najmniej 3 cm na całości a potem np panele i podłoga zrobiona icon_smile.gif
Dobrze jakbyś jeszcze podała co jest pod tymi deskami ,znaczy się jakie grube belki i jaki jest ich rozstaw.


I jeszcze jedno, bo mnie bardzo nurtowało to pytanie: czy to się nie zawali ?icon_biggrin.gif
Bo po prostu na piętrze mamy sufit a zaraz na suficie po prostu deski strychowe, więc tak troszkę cięzko i obawiam się, że koszty będą bardzo duże, a prace długie icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

Podam więcej informacji w krótkim czasie icon_smile.gif


I jeszcze jedno, bo mnie bardzo nurtowało to pytanie: czy to się nie zawali ?icon_biggrin.gif
Bo po prostu na piętrze mamy sufit a zaraz na suficie po prostu deski strychowe, więc tak troszkę cięzko i obawiam się, że koszty będą bardzo duże, a prace długie icon_smile.gif


Dach także ma byc wymieniany icon_smile.gif

Proszę jakiś rysunek z painta, z góry przepraszam, ale nie mam uzdolnień icon_smile.gif
Starałam się jak mogłam, a co do belek niestety nie podam informacji.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

I jeszcze jedno, bo mnie bardzo nurtowało to pytanie: czy to się nie zawali ?icon_biggrin.gif
Bo po prostu na piętrze mamy sufit a zaraz na suficie po prostu deski strychowe, więc tak troszkę cięzko i obawiam się, że koszty będą bardzo duże, a prace długie icon_smile.gif


To zależy jakie belki są pod tymi deskami. Być może trzeba będzie ten strop ocieplić i zarazem wygłuszyć wełną. Jakie koszty i ile pracy trzeba będzie włożyć to się okaże po rozpoznaniu terenu icon_biggrin.gif
Ie jest m2 podłogi na tym strychu?
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Dach także ma byc wymieniany icon_smile.gif

Proszę jakiś rysunek z painta, z góry przepraszam, ale nie mam uzdolnień icon_smile.gif
Starałam się jak mogłam, a co do belek niestety nie podam informacji.


Jeżeli dach ma być wymieniany to poczekaj aż dach zrobią a potem zabierz się za podłogę. Z rysunku wynika ,że to jest strop czyli spokojnie podłoga wytrzyma.

Cytat

121 m2 icon_smile.gif


icon_eek.gif Chyba 110 m2 icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Podam więcej informacji w krótkim czasie icon_smile.gif


I jeszcze jedno, bo mnie bardzo nurtowało to pytanie: czy to się nie zawali ?icon_biggrin.gif
Bo po prostu na piętrze mamy sufit a zaraz na suficie po prostu deski strychowe, więc tak troszkę cięzko i obawiam się, że koszty będą bardzo duże, a prace długie icon_smile.gif


Najlepiej jak to obejrzy fachowiec konstruktor. Istniejące belki stropowe zawsze można wzmocnić by zwiększyć ich wytrzymałość . Co do posadzki betonowej tak jak już wcześniej pisali przedmówcy to raczej nie wchodzi w rachubę. Ale i tak to jest gdybanie gdyż najważniejsze jest to co zastaniesz po zerwaniu desek na strychu / belki stropowe mogą być np. uszkodzone przez grzyby , spróchniałe itp. / Koszty i czas prac będą uzależnione od szczegółowego zakresu robót.
Link do komentarza
Cytat

Najlepiej jak to obejrzy fachowiec konstruktor. Istniejące belki stropowe zawsze można wzmocnić by zwiększyć ich wytrzymałość . Co do posadzki betonowej tak jak już wcześniej pisali przedmówcy to raczej nie wchodzi w rachubę. Ale i tak to jest gdybanie gdyż najważniejsze jest to co zastaniesz po zerwaniu desek na strychu / belki stropowe mogą być np. uszkodzone przez grzyby , spróchniałe itp. / Koszty i czas prac będą uzależnione od szczegółowego zakresu robót.




Rozumiem i dziękuję, ale teraz skapnęłam, że napisałam posadzkę zamiast podłogi...
Link do komentarza
Pozostaje jeszcze kwestia nowego projektu dachu i pozwolenia na budowę.
Jeśli zachowasz kolejność to pytań będzie stosunkowo mniej - architekt będzie musiał zrobić inwentaryzację i będzie wiadomo co można a czego absolutnie nie.

Wtedy będziesz miała pole do popisu, bo możesz zaproponować, jako pożądane, pewne rozwiązania architektowi (np. okna połaciowe, czy lukarny). Musisz się jednak liczyć z tym, że strych wymagał będzie nie tylko wykonania podłóg (co może wiązać się z koniecznością wzmocnienia konstrukcji stropu), ale też brakujących instalacji (energia elektryczna, woda, kanalizacja,wentylacja), ocieplenia połaci dachu i może ścian, wzmocnienia lub przebudowy konstrukcji dachu.
Link do komentarza
Cytat

Pozostaje jeszcze kwestia nowego projektu dachu i pozwolenia na budowę.
Jeśli zachowasz kolejność to pytań będzie stosunkowo mniej - architekt będzie musiał zrobić inwentaryzację i będzie wiadomo co można a czego absolutnie nie.

Wtedy będziesz miała pole do popisu, bo możesz zaproponować, jako pożądane, pewne rozwiązania architektowi (np. okna połaciowe, czy lukarny). Musisz się jednak liczyć z tym, że strych wymagał będzie nie tylko wykonania podłóg (co może wiązać się z koniecznością wzmocnienia konstrukcji stropu), ale też brakujących instalacji (energia elektryczna, woda, kanalizacja,wentylacja), ocieplenia połaci dachu i może ścian, wzmocnienia lub przebudowy konstrukcji dachu.




Wiem wiem. Ale głównie chodziło mi o podłogę, bo bez niej raczej mebli nie wstawię ani nic icon_smile.gif
Pozdrawiam i dziękuję.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Nie widać, na dole jest normalny sufit, ale jest to dom budowany dość dawno temu, więc tych desek zdjąć nie można. Ale z góry przepraszam jezeli coś jest niezrozumiałego. A zdjęcia niestety na razie nie wykonam.


Faktycznie zrób fotki bo bardzo mylisz pojęcia co powoduje niepotrzebnie zamęt.
Z tego co teraz napisałaś to te deski nie są częścią sufitu,tylko jest to podłoga na strychu,przybita do legarów czy belek stropowych.
Link do komentarza
Cytat

To kombinuj szybko póki mamy chęć udzielać porad icon_biggrin.gif


latwo powiedzieć, ale bardzo ciężko jest się tam dostać, tym bardziej, że nawet światła nie ma. podejrzewam, że gdy się już zrobi cieplej czyli ok tydzień-dwa tygodnie, wysprzątam dokładnie wyjście na strych i porobię kilka fotek. tyle, że bałagan jest tam niemiłosierny icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...