Skocz do zawartości

1o lat gwarancji BEAM i 25 lat gwarancji TOPVAC


Recommended Posts

przymierzam się właśnie do zamontowania centralnego odkurzacza u siebie w domu. i natrafiłem na ciekawe oferty jeśli chodzi o długość gwarancji:
BEAM który daje 10 lat gwarancji
TOPVAC- który daje 25 lat gwarancji na swoje odkurzacze.

niby wszystko wydaje się być proste, ale czy któryś z szanownych forumowiczów/forumowiczek miał styczność z taką gwarancją?
czy są jakieś obostrzenia? gdzie jest przysłowiowy haczyk?

przekopałem fora o podobnej tematyce, byłem u kilku dystrybutorów, ale nie uzyskałem jednoznacznej, satysfakcjonującej mnie odpowiedzi. o ile 5, 7 lat gwarancji powoli widać staje się standardem, to co można powiedzieć o 10 czy 25 letniej gwarancji. poproszę o wasze opinie.

dziękuję i pozdrawiam
Link do komentarza
Dość dziwna to gwarancja gdzie zastrzega się min.
Cytat

Jednostki centralne 5 lat robocizna i 25 lat LIFETIME WARRANTY na części;
Gniazda ssące: 2 lata.
Akcesoria i zestawy sprzątające 2 lata [węże Superior – 5lat]
Materiały instalacyjne 10 lat.



i nie piszą jakie to części są tą gwarancją objęte

Grubymi nićmi to szyte jest
Link do komentarza
Cytat

no właśnie drążę ten temat tych gwarancji ale coraz bardziej widzę, że to ściema. albo trzeba robić płatne przeglądy, albo gwarancja jest dwuletnia a więcej lat dają na kubełek, który można sobie potem.... icon_biggrin.gif




Mam podobne, sceptyczne podejście do tematu.
25 lat to - żeby zobrazować temat - ćwierć wieku icon_smile.gif Nie moge sobie wyobrazić, że producent przez ten okres będzie bezpłatnie opiekował się klientem. Chyba, że w warunkach gwarancji zawarty jst zapis, że gwarancja zostanie utrzymana pod warunkiem okresowej obsługi serwisowej.

To ma sens.

Link do komentarza
Cytat

Takie zapisy stosuję w swojej praktyce:

Gwarancja w zależności od standardu wykonania (no nie przesadzam z ćwierćwieczem, ale do 10 lat) i obsługa serwisowa płatna - raz na 4-6 lat zwykle wymiana kalenicy, a przy okazji gratisowe ogarnięcie całości - drobne naprawy.




OK ale to inna grupa produktów a raczej usługa. W urzadzeniu elektronicznie sterowanym - zasilanym prądem sieciowym może np. w dowolnej chwili przestać działać silnik- mowa o nowych urządzeniach.

Po 10 latach - mówiąc z punktu widzenia klienta - honorowanie gwarancj jest gestem producenta. Po 25 latach - to juz filantropia.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
  • 4 lata temu...

Z gwarancją u producentów jest różnie i tu doradzam dokładnie zapoznać się z jej warunkami.

Najczęściej po dokładnym zapoznaniu, dowiadujemy się, że gwarancja podzielona jest na części i producent daje 10, 15, 25 lat na obudowę, ale na silnik, elektronikę, akcesoria itd daje inny czas gwarancji. 

Albo warunkiem jest odpłatne serwisowanie i przedłużanie co roku, lub gwarancja obejmuje jedynie koszt naprawy, a nie części.

Oględnie mówiąc co producent to inne warunki gwarancyjne i nie powinno ona być decydującym powodem zakupu.

Najlepiej zapytać o to sprzedawcę, który na pewno chętnie rozwieje wszelkie wątpliwości.

 

Link do komentarza
  • 5 tygodnie temu...

OC trzeba zainstalować i zapomnieć, co tu ma się zepsuć - to przecież odkurzacz w garażu lub piwnicy zamiast w szafie. Gwarancja jest niezbednym elementem wymiany handlowej ale za chwyt marketingowy bym tego nie brał. Te czasy już chyba minęły. No poza niektórymi producentami samochodów co dają 7 lat ale "zapraszamy do firmowego serwisu".

 

Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Gwarancja, żeby nie była postrzegana jako chwyt marketingowy, powinna być przejrzysta. Odkurzacze aeroVac objęte są taką właśnie gwarancją. Zapewnia w razie potrzeby bezkosztową wymianę wszystkich uszkodzonych elementów jednostki centralnej przez cały okres gwarancyjny z wyłączeniem dwóch przypadków: 
- wymiany wymagają części zużywająca się (np. szczotki silnika)
- uszkodzenie nastąpiło w wyniku nieprawidłowego/sprzecznego z przeznaczeniem użytkowania jednostki.

 

Dodatkowo, nie są wymagane płatne przeglądy jednostek centralnych w trakcie trwania gwarancji. 


Zapraszamy na stronę www.aerovac.pl w celu zapoznania się z okresami gwarancyjnymi na poszczególne jednostki centralne.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...