Skocz do zawartości

Budynek gospodarczy przy granicy


Recommended Posts

Mam wątpliwości interpretacyjne.

Cytat

§ 12.3.
4) sytuowanie budynku gospodarczego i garażu o długości mniejszej niż 5,5 m i o wysokości mniejszej
niż 3 m bezpośrednio przy granicy z sąsiednia działka budowlana lub w odległości nie mniejszej niż
1,5 m ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych.



Moim zdaniem można sytuować do 1,5m od granicy lub w granicy (ściana bez otworów).
Link do komentarza
A nie jest tak że przy 1,5 można bez zgody sąsiada oczywiście jeżeli organ wyda takie pozwolenie , mniej musi być zgoda . Takie coś ostatnio u siebie przerabiałem ale nie musi to być repezentatywne dla wszystkich obszarów bo w warunkach zabudowy było powołanie się na rodzaj istniejącej w danym miejscu zabudowy / przez jakiś tam precedens i wyrok sądu w sprawie X , czy jakoś tak .
Link do komentarza
to chyba miałeś do czynienia z konserwą urzędniczą, która w XX poznała PB i tak już jej zostało
zgody nie ma, sąsiad ma tylko inną możliwosć - oprotestować, jako strona, decyzję, którą dostaniesz (czy WZ, czy PnB), a urząd rozpatrzy to pozytywnie lub negatywnie

cóż, Autor wątku nie pofatygował się przedstawić kontekstu sprawy, więc i takie tu nasze dywagacje
Link do komentarza
Cytat

cóż, Autor wątku nie pofatygował się przedstawić kontekstu sprawy, więc i takie tu nasze dywagacje



nie opisywałem bo nie wiedziałem czy bedzie to potrzebne bo interesowało mnie tylko zagadnienie jak w tytułowym poście

A dokładniej to sprawa jest taka, żę znajomy postawił kilka lat temu budynek gospodarczy " na dziko" w odległosći 50 cm. od granicy. Sąsiad zza tej granicy nie zgłasza sprzeciwu. Dodatkowo budynek postawiony "na dziko" jakimś cudem jest naniesiony na mapy. I teraz ów znajomy zastanawia się czy urząd w razie godziny W może się przyczepić.
Link do komentarza
Kilka lat, to znaczy - ile ?
Istotne, bo się przepisy zmieniały.

Ps. Jak na dziko, to odległość 50 cm od granicy najmniejszy problem - no może poza ewentualną możliwością legalizacji tej samowoli.

Ps. Sprawdziłem, od co najmniej 1994r minimalna odległość to nie mniej niż 1,5 m od granicy. Czyli legalizacja raczej niemożliwa
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Mam wątpliwości interpretacyjne.



Moim zdaniem można sytuować do 1,5m od granicy lub w granicy (ściana bez otworów).


A ja mogę powiedzieć coś z doświadczenia swojego icon_biggrin.gif otóż jak robiłem adaptacje projektu domu i budynku garażowo-gospodarczego to pytałem u siebie i powiedzieli ,że albo 1,5m albo w ostrej granicy a tez chciałem postawić ten gospodarczy tak około 1m d granicy.
Link do komentarza
też takie miałem informację jak załatwiałem "papiery" na budynek gospodarczy w granicy (w 2005), albo 3m, albo 1,5, albo w "ostrej granicy" pośrednich odległości nie było. Mam w granicy, potrzebna była zgoda ministra na odstępstwo od przepisów

pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Kilka lat, to znaczy - ile ?


bodajże 2003 lub 2004

Cytat

Ps. Sprawdziłem, od co najmniej 1994r minimalna odległość to nie mniej niż 1,5 m od granicy. Czyli legalizacja raczej niemożliwa



czyli teraz wznosić swe modły ku niebu aby nikt z urzędów się do tego nie przyczepił...
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...