Skocz do zawartości

Poooomocy!


Recommended Posts

Witam drodzy forumowicze, z góry proszę o wyrozumialosc icon_smile.gif Wlasnie upatrzyliśmy sobie dzialke z mediami i podobno z pozwoleniem na budowe( choc slyszalam ze to niemozliwe bez zatwierdzenia projektu) Chcemy wybudowac dom o ok150m2 ale nie bardzo mamy pojecie ile to moze kosztowac a chcielibysmy jak najtanszym kosztem , wiem ze bardzo ciezko jest tak zgadywac ale czy moze wiecie tak mniej wiecej jaki bylby koszt budowy do stanu surowego zamknietego z tanich materiałow? Czekam na odpowiedzi
Link do komentarza
Koszta można ograniczać na różne sposoby - jak mąż, teść lub ojciec jest dobrym murarzem a reszta rodziny chętnie pomoże to już jest dobre kilkanaście tysięcy do przodu.

Teraz chyba nie ma takiego skoku cenowego jak 6 - 7 lat temu,że pustak max był w cenie od 1.99 do 7 zł. Więc na materiale nie utnie się tysięcy.

Naprawdę warto się dobrze zastanowić nad projektem domu. Każdy metr to koszta, począwszy od wykopu po ułożenie płytki.

Jak ma być tani to nie może być duży icon_smile.gif Edytowano przez Slav. (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Jakiś rok temu byłem w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ty teraz… Więc tak: po pierwsze to znajdź na forum lub w google coś takiego jak budowa domu krok po kroku – będziesz miała jako taki pogląd na całą sprawę związaną z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Koszta budowy zaczynają się w Twoim wypadku od zakupu działki – Notariusz, potem wypisy i wyrysy gmina & starostwo, mapka do celów projektowych, warunki przyłączenia woda/ścieki i warunki przyłączenia prąd potem zakup projektu, podem adaptacja projektu (choćby wpisanie domu na działkę) potem pozwolenie na budowę a potem dopiero budowa. Z własnego doświadczenia już wiem że to wszystko co wymieniłem do tej pory to jest koszt tak około (i tu bardzo dużo zależy) minimum 6000zł. Co do samej budowy to jeśli wejdziesz sobie na stronę pracowni projektowych np: tu albo tu albo tu albo tu - to niemalże przy każdym projekcie jest podany szacunkowy koszt budowy – oczywiście jest to tylko szacunkowy koszt ale jakąś orientację daje. Jak już wybierzesz projekt to dopiero wtedy ktoś tutaj będzie mógł strzelać w jakąś kwotę budowy bo teraz to pytanie brzmi mniej więcej tak: ile kosztuje mieszkanie albo: ile kosztuje auto.

Link do komentarza
ciekawe kto wciska takie kity, ze kupujac dana dzialke, ma sie pozwolenie na budowe??? :scratching: jesli sprzedajacy to zastanowilabym sie 10 razy, nad jej kupnem. na pewno trzeba sprawdzic w takim wypadku prawdziwosc podawanych informacji (bliskosc mediow i czy w ogole na tej ziemi mozna cos wybudowac).

Amelko przejrzyj sobie strony z projektami domow, wybierz ulubiony, sprawdz cene w kosztorysie, dodaj do tego 10% i bedziesz miala orientacyjny koszt.
Link do komentarza
Cytat

ciekawe kto wciska takie kity, ze kupujac dana dzialke, ma sie pozwolenie na budowe??? :scratching: jesli sprzedajacy to zastanowilabym sie 10 razy, nad jej kupnem. na pewno trzeba sprawdzic w takim wypadku prawdziwosc podawanych informacji (bliskosc mediow i czy w ogole na tej ziemi mozna cos wybudowac).



Fakt i to istotny!!!

Cytat

dodaj do tego 10%



Tu się nie zgodzę bo można to troszkę nagiąć w obie strony - dużo zależy od regionu w którym się mieszka i od tego czy buduje się z firmą czy z "rodziną".
Link do komentarza
Cytat

Tu się nie zgodzę bo można to troszkę nagiąć w obie strony - dużo zależy od regionu w którym się mieszka i od tego czy buduje się z firmą czy z "rodziną".



biorac pod uwage znikomosc danych podanych przez autorke, lepiej troche dodac, niz pozniej zostac z reka w nocniku (moim zdaniem oczywiscie).

z reszta jest tak, jak napisales. pytanie jest tak ogolne, ze nie mozna podac nawet przyblizonej odpowiedzi.

Link do komentarza
Przed zakupem sprawdź w gminie Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla tej działki, a jak nie ma to nie będąc właścicielem możesz również sprawdzić Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Przestrzennego.
Będziesz dokładnie wiedziała co to za działka i co możesz na niej zrobić.

Jeśli sprzedający mówi, że działka jest z pozwoleniem, to być może miał zamiar się na niej budować i nabył projekt oraz uzyskał pozwolenie na budowę ale dla siebie - nie ma znaczenia dla Ciebie, chyba że jako możliwość budowy konkretnego projektu... ale zastanowiłbym się wtedy dlaczego potencjalny inwestor zrezygnował - jakie są warunki geologiczne (badanie ok. 800-1000 zł) - jeśli sprzedający ma czyste sumienie to nie powinien protestować, a Ty będziesz miała pewność, że nie kupujesz kota w worku :-)

Koszty budowy to tak jak wyżej opisali Solange63, Qubacen oraz Slav
Link do komentarza
Na dzisiejsze czasy koszt budowy domu jednorodzinnego szacują na 2000 - 2500 za m2 do zamieszkania. W to należy wliczyć całą powierzchnię mieszkalną wraz z garażem, kotłownią itp. Kolega w zeszłym roku budował 160 m2 + osobny garaż z biurem, całość ok 260 m2 i wyszło go 2100 za metr do zamieszkania w całkiem niezłym standardzie. Oczywiście bez działki. Paradoksalnie na terenach teoretycznie drogich takich jak Warszawa i okolice ceny wykonawstwa są stosunkowo niskie z uwagi na dużą podaż pracowników i ekip co przekłada się na większą konkurencję na rynku.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • Ja też muszę, ale jak się pomyśli i odpowiednio przygotuje - to nie jest to takie upierdliwe... Właśnie spakowałem trzy worki (plastik, papiery i te niesegregowalne) i wiadereczko na bio... Spacerek na śmietnik i - załatwione... wiadereczko umyte, suszy się i zaraz wróci do szafki, w którym stoją w sumie cztery wiadereczka po 28 litrów pojemności... Zupełnie wystarczają na tydzień... no, bio trochę częściej, w zależności od zawartości wiadereczka...  
    • Konstrukcja tych pomp IBO FP4 powoduje , że nieco dłużej wytrzymają po wystąpieniu suchobiegu, ale też należy je wyłączyć. Lepiej zastosować dodatkowe urządzenie automatycznie wyłączające pompę po wystąpieniu suchobiegu. Jest ich wiele na rynku ,różnych producentów. np,    https://b2b.omnigena.pl/sterowania-i-zabezpieczenia/1878-opc59-sterownik-5907761103184.html (jeśli pompa ma silnik max 1,3kW)   https://aquatik.eu/14-ibopress-10-sterownik-wylacznik-pompy-hydroforu-suchobieg-ibo-press-10-p-697.html (jeśli pompa ma silnik max 2,2kW)   Można też w ogóle zmienić koncepcję i zamiast dużego zbiornika wybrać układ z pompą głębibową, falownikiem i niewielkim zbiornikiem buforowym. Falownik wyłączy pompę po suchobiegu. Koszt takiego zostawu z całkiem porządną pompą IBO odporną na piach to ok. 2 tys. zł.    
    • 🌟 Kim Jesteśmy? 🌟 Letyro to dynamiczna firma specjalizująca się w produkcji i montażu wysokiej jakości osłon okiennych. Nasze produkty są nie tylko funkcjonalne, ale także stylowe, nadając Twojemu domowi wyjątkowy charakter.   🔧 Co oferujemy? 🔧 Rolety Zewnętrzne: Chronią Twoje okna przed słońcem, zapewniając prywatność i kontrolę nad temperaturą w domu. Moskitiery: Zapomnij o niechcianych gościach w postaci owadów! Nasze moskitiery zapewniają swobodę korzystania z otwartych okien, bez ryzyka inwazji komarów czy much. Bramy Garażowe: Bezpieczne, wytrzymałe i łatwe w obsłudze – nasze bramy garażowe chronią Twój samochód i mienie przed niepożądanymi intruzami. Parapety Wewnętrzne: Dodaj stylu i elegancji do swojego wnętrza dzięki naszym parapetom wewnętrznym, dostępnym w różnorodnych wzorach i kolorach.   Nasza strona www: rolety Rzeszów
    • Niezła gromadka. Ja muszę segregować w mieszkaniu. To dopiero przerąbana sprawa -.-
    • Na starym mieszkaniu miałem meble z Ikea i powiem, że z jakości niektórych naprawdę byłem zadowolony. Ale większość niestety nie przetrwała długo w idealnym stanie.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...