Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,
Pytanie do ludzi, którzy mieli z tym już do czynienia. Pytanie dotyczy wykończenia ścian wewnątrz na gotowo już pod gruntowanie. Jest położony tynk gipsowy( nie mylić z gładziami), ale zanim go zagruntuje chciałbym uzupełnić jeszcze w niektórych miejscach ubytki( dziury powstałe od różnych przypadkowych uderzeń). Jaką mase mi proponujecie do wypełnienia ubytków. Oczywiście weźcie pod uwagę to, że szlifując tynk gipsowy zniszcze gładkość ściany. Jaka masa szpachlowa jest na to dobra, myślałem raczej tu o gotowych masach. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam
Link do komentarza
Mówisz więc, że reklamujesz wyroby gipsowe firmy Ardex?!
Że ja nie wpadłem na pomysł anonimowej reklamy w tym stylu:

"Słuchajcie, jestem fanem ekologicznych rozwiązań, ale gont i wiór drewniany to nie jest to co lubię na dachu...
Marzy mi się pokrycie które jednocześnie ociepli dach i nada mu niespotykanego wdzięku, chciałbym też doświetlić poddasze oknami, ale połaciowe zimą będą ciemne, a lukarny dają mniej światła - może okna w kształcie "wolego oka"...
I jeszcze aby było to pokrycie zakorzenione w Polskiej tradycji, bo dom położony jest poza miastem, na dużej działce, na której nie muszę się wpasowywać w tło zastanego otoczenia, a raczej muszę, ale w naturalne tło jakie stanowi las sosnowo brzozowy... No po prostu ma to być dach wspaniały!

Możecie mi podpowiedzieć jakie pokrycie zastosować?

Oczywiście ma to być pokrycie bezpieczne, które można skutecznie zabezpieczyć przed ogniem, ale jednocześnie takie które przyda mu duszy, tak aby moja rodzina uznała go za swoją ostoję. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam"
Link do komentarza
Cytat

Mówisz więc, że reklamujesz wyroby gipsowe firmy Ardex?!
Że ja nie wpadłem na pomysł anonimowej reklamy w tym stylu:

"Słuchajcie, jestem fanem ekologicznych rozwiązań, ale gont i wiór drewniany to nie jest to co lubię na dachu...
Marzy mi się pokrycie które jednocześnie ociepli dach i nada mu niespotykanego wdzięku, chciałbym też doświetlić poddasze oknami, ale połaciowe zimą będą ciemne, a lukarny dają mniej światła - może okna w kształcie "wolego oka"...
I jeszcze aby było to pokrycie zakorzenione w Polskiej tradycji, bo dom położony jest poza miastem, na dużej działce, na której nie muszę się wpasowywać w tło zastanego otoczenia, a raczej muszę, ale w naturalne tło jakie stanowi las sosnowo brzozowy... No po prostu ma to być dach wspaniały!

Możecie mi podpowiedzieć jakie pokrycie zastosować?

Oczywiście ma to być pokrycie bezpieczne, które można skutecznie zabezpieczyć przed ogniem, ale jednocześnie takie które przyda mu duszy, tak aby moja rodzina uznała go za swoją ostoję. Czekam na odpowiedź. Pozdrawiam"


Tak trzymaj Irbis:lol: przecież są na tym forum miejsca gdzie można reklamować się do woli ale widocznie nie chce im się czytać i stosują dziwne podchody gdzie się tylko da icon_eek.gif
Link do komentarza
Po pierwsze, jeśli chcesz nakładać warstwami (domyślam się ze powierzchnia ścian jest kiepskiej jakości) to zdecydowanie taniej będzie użyć na początku suchej mieszanki.
Zazwyczaj robię to w kolejności:
warstwa: gips szpachlowy (szary) tańszy od cekolu-C45 i ma lepsze wartości klejące. Aczkolwiek "kładzie się" go trudniej i trudniej szlifuje. Ważne jest by tę warstwę położyć dość dokładnie, najlepiej wykonując ruchy poziome.
warstwa: cekol C-45 - ruchy z góry na dół.

Dopiero po po szlifowaniu i zagruntowaniu fragmenty, które nie wyszły tak jak powinny dokończyć masą gotową. Ja osobiście polecam "ACRYL - PUTZ finish".
To jest sprawdzone i najtańsze rozwiązanie.
Bezsensem jest stosowanie tylko gotowych mas. Po pierwsze znacznie podwyższa to koszta. Praktycznie drugie tyle. Po drugie masy gotowe schną dłużej, czyli dodatkowo tracimy czas.
Ważne jest by przed malowaniem zagruntować wszystko gruntem. Masy szpachlowe mogą inaczej "wchłaniać" farbę. Kierując wzrok wzdłuż ściany (szczególnie prostopadłej do okna) odnosi się wtedy wrażenie różnych odcieni/struktury.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...