Skocz do zawartości

Problem z przewidywaną mocą przyłączeniową


Recommended Posts

Mamy rok 2013 i nic nie zmieniło się na lepsze, jeśli chodzi o wszelkie zezwolenia przy budowie indywidualnego domu jednorodzinnego.
Odnoszę wrażenie ,że urzędnicy robią nam wielką łaskę ,że zezwalają nam na budowę domu,podłączenie inst.elektrycznej,gazowej,kanalizacji itp.
Zaś o odbiorach już nie nie warto wspominać.Relikt socjalizmu nadal obowiązuje !
Link do komentarza
Cytat

To jest oczywista bzdura. Formalności przy odbiorze domu jednorodzinnego sprowadzają się do zgłoszenia i poczekania 3 tygodni. Chyba, że ktoś kombinuje.



Użytkownika forum Tinka zapytaj i Moose - to Ci coś więcej powiedzą.
I nie odważyłbym się napisać że to jest oczywista bzdura - kiedy zapoznasz się z ich problemami z odbiorem.
Tinek miał odbiór który ciągnął się całe 7 miesięcy

tutaj link Tinka

żebyś nie musiał zagłębiać się mocno - chyba tutaj można zacząć czytać
https://forum.budujemydom.pl/TINEK-Marysie-...300#entry284183 Edytowano przez bobiczek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To jest oczywista bzdura. Formalności przy odbiorze domu jednorodzinnego sprowadzają się do zgłoszenia i poczekania 3 tygodni. Chyba, że ktoś kombinuje.


Fajnie by było gdyby tak było jak piszesz.A wszystkie"papiery" potrzebne do odbioru to za darmo dawają ?
Link do komentarza
bobiczek miałem szczere chęci poznać problemy wymienionych inwestycji i jakoś się obronić, zacząłem czytać bardzo uważnie , ale przestałem natrafiwszy na to : "świadectwo energetyczne wziąłem z aukcji ... ". Nie twierdzę, że wspomniani inwestorzy sami prosili się o kłopoty, nie przeczytałem do końca ich historii, ale dalej twierdzę, że odbiór domu jednorodzinnego to formalność. Tak stanowi Prawo Budowlane.
Nie piszę tego z wrodzonej przekory icon_smile.gif, ale żeby nie straszyć inwestorów.

Cytat

Fajnie by było gdyby tak było jak piszesz.A wszystkie"papiery" potrzebne do odbioru to za darmo dawają ?


Gdzie Ty żyjesz, a co jest "za darmo" ? Ciśnie się na usta co można dostać darmo, ale trzymajmy poziom.

-----------------
przepraszam za błąd w niku, poprawiłem Edytowano przez adam_50 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

biboczek miałem szczere chęci poznać problemy wymienionych inwestycji i jakoś się obronić, zacząłem czytać bardzo uważnie , ale przestałem natrafiwszy na to : "świadectwo energetyczne wziąłem z aukcji ... ". Nie twierdzę, że wspomniani inwestorzy sami prosili się o kłopoty, nie przeczytałem do końca ich historii, ale dalej twierdzę, że odbiór domu jednorodzinnego to formalność. Tak stanowi Prawo Budowlane.



amad@49 - szkoda
trzeba było jednak poczytać co zbudował, jak zbudował - i dlaczego w związku z tak wybudowanym od podstaw domem miał problem.
Bo nikt z nas nie potrafił tego zrozumieć w sposób powiązany z logiką.
Nowoczesne materiały, dziennik budowy bez zarzutu, po drodze wszystkie wymagane odbiory dotyczące "zerowania" i całej reszty........
No ale dobra - niech jest na Twoim, niechcemisie.

PS:
świadectwo energetyczne przy budowie nowego domu z materiałów posiadających w certyfikatach dołączonych odpowiednią izolacyjność cieplną - uważasz za niezbędne? czy może kolejne wyciąganie kasy od inwestora?





Cytat

Tak jak ktoś kiedyś z urzędników powiedział - Prawo mówi tak ale pieczątkę ja mam icon_biggrin.gif



najlepsze jest to - że nawet ta pieczątka nie pozwala czasami na zbytnie nią szafowanie - bo za chwilkę może się okazać przy wnikliwej i pozbawionej strachu analizie - że jednak użyto jej w sposób niezgodny....
Wiem co gadam - w tym tygodniu przerobiłem icon_smile.gif
zaraz Ci na priv szybciutko nakreślę - jak zechcesz
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Wiem co gadam - w tym tygodniu przerobiłem icon_smile.gif
zaraz Ci na priv szybciutko nakreślę - jak zechcesz


Kto jak kto ,ale Ty wiesz co mówisz,bynajmniej w sprawach urzędniczych icon_biggrin.gif
Link do komentarza
@bobiczek
Rzeczywiści, masz rację, żeby coś powiedzieć trzeba przeczytać. W wolnej chwili przeczytam, bo jak się orientujesz są to długie historie i odpowiem.
Co do świadectw ... . A jakie ma znaczenie moje zdanie - takie jest prawo.
Gdybym Ci napisał jakie mam zdanie na temat budynków tzw. "pasywnych", "zeroenergetycznych", "energooszczędnych" itp.
Ale to nie ma nic do rzeczy, świadectwo musi być i tendencja jest taka, że muszą być wiarygodne. Nowe regulacje prawne wprowadzą ich weryfikację.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...