Skocz do zawartości

tania działka i media


Recommended Posts

Znalazłem atrakcyjną działkę w cenie 45zł za m2. Bardzo fajne i spokojne miejsce, w działce są media. Jedynym problemem jest brak sieci wodociągowej w bliskim sąsiedztwie. Sieć wodociągowa przebiega w odległości około 90m od interesującej mnie działki. Po wstępnej rozmowie z właścicielem firmy zajmującej się rozbudową sieci wodociągowej i wykonywaniem przyłączeń okazało się, że koszt doprowadzenia wody do upatrzonej działki może wynieść nawet 10000zł, plus budowa studni i zamontowanie licznika, gdybym chciał korzystać z wody przy budowie domu, co jest rzeczą oczywistą.
Trzeba będzie robić odwierty pod drogą (ok.10m), ponieważ gmina nie wyda zgody na przebicie się przez drogę.
Moje pytanie, czy koszt 10000zł nie jest kwotą przesadzoną? Czy wybudowanie 90m wodociągu może aż tyle kosztować, nawet uwzględniając odwierty pod drogą? Edytowano przez rafalisko30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość gawel
Jest możliwa taka cena ja tez drogo płaciłem w 2003 za wodociąg tzn za 13 mb przyłącza 4200 (projekty plus wykonanie) a za studnię zapłaciłem 2 lata później 600 zł
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Moje pytanie, czy koszt 10000zł nie jest kwotą przesadzoną? Czy wybudowanie 90m wodociągu może aż tyle kosztować, nawet uwzględniając odwierty pod drogą?


Faktycznie trochę rafaisko30 namieszał, na początku tematu pisze o kanalizacji a pod koniec o wodociągu.
Może jest u niego tak ,że jedno i drugie biegnie obok siebie.
Link do komentarza
Cytat

Faktycznie trochę rafaisko30 namieszał, na początku tematu pisze o kanalizacji a pod koniec o wodociągu.
Może jest u niego tak ,że jedno i drugie biegnie obok siebie.



Faktycznie namieszałem.
Cały czas chodzi o sieć wodociągową. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.
Mam jeszcze takie pytanie: co mam zrobić, aby przed zakupem działki dowiedzieć się, jakie będą koszty budowy i przyłączenia sieci wodociągowej. Chciałbym uniknąć sytuacji, że kupuję działkę, a potem nagle się okazuje, że koszty te będą horrendalne albo że w ogóle nie będzie to możliwe. Czy mogę wystąpić o warunki techniczne przed zakupem działki? Czy na ich podstawie można podać orientacyjny koszt budowy sieci wodociągowej i przyłączenia do niej? Kto może mi taki koszt wyliczyć? Edytowano przez rafalisko30 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość adiqq
powiem ci tak - u nas PWiK ma ceny następujące...
1mb Pe32-40 = 174,91zł (z Vat)
lub to samo bez wykopu=51,14zł

z tego co pamiętam, to firmy prywatne robiły za około połowę tego co wodociągi. Czyli jak doliczysz do tego warunki techniczne,projekt,odwiert pod drogą,montaż konsoli itd - to cena nie wygląda źle....
ale wszystko zależy jaki jest zakres prac wykonywany przez firmę...sama wpinka do wodociągu może być bardzo kosztowna....
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Chciałbym uniknąć sytuacji, że kupuję działkę, a potem nagle się okazuje, że koszty te będą horrendalne albo że w ogóle nie będzie to możliwe. Czy mogę wystąpić o warunki techniczne przed zakupem działki? Czy na ich podstawie można podać orientacyjny koszt budowy sieci wodociągowej i przyłączenia do niej? Kto może mi taki koszt wyliczyć?


Przed zakupem działki właściciel powinien mieć zapewnienie dostaw mediów. Możesz wystąpić z zapytaniem do wodociągów. Z grubsza w wodociągach powinni powiedzieć jaki byłby koszt.
Jedna Pani płaciła za przyłącze 20 tys i miała o wiele bliżej niż Ty, poczytaj sobie temat https://forum.budujemydom.pl/index.php?show...st&p=276225 a zobaczysz ,że cena nie zawsze uzależniona jest od długości przyłącza.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...