Skocz do zawartości

studnia glebinowa


Recommended Posts

Witam poszukuje pomocy wykopalem dwie studnie wiercone kture byly nie udane powud byl taki ze urobek byl nie wybrany i podczas wpuszczania rury nie 'nie udalo mi sie rury wpuscic na samo dno ale jak to mowia do czek razy sztuka wobec tego prosze o pomoc woda jest na 7 metrach chce odwiert zrobic na 25metrow ale nie wiem na jakiej glebokosci mam zamontowac filter
Link do komentarza
Według mnie pierwsze co powinieneś ocenić to w jakim zakresie głębokości masz wodę, bo może być tak, że zostawiasz warstwę wodonośną i wiercisz za głęboko!

Jeśli wiesz już w jakiej warstwie jest woda, to nie wiercisz 20 metrów głębiej tylko odrobinę zagłębiasz się w dno warstwy wodonośnej. Wpuszczając w otwór rury pierwszą wpuszczasz rurę z filtrem. Jego wysokość musisz ocenić w zależności od grubości warstwy wodonośnej. Standardowo 3-6m. Musisz pamiętać o obsypaniu na zewnątrz filtra żwirkiem (przeliczasz objętość otworu minus rura), a powyżej filtra zasypką uszczelniającą. Bez tego filter się zamuli błyskawicznie, albo woda zacznie wybijać w obudowie czy przenikać do innych warstw zmniejszając wydajność studni. Tyle mojego doświadczenia - studniarze może powiedzą coś więcej.

Jedna uwaga - wjechałeś nie do tego działu...
Link do komentarza
[quote name='Mietek13' date='9.03.2013, 12:33 ' post='342944']
Witam poszukuje pomocy wykopalem dwie studnie wiercone kture byly nie udane powud byl taki ze urobek byl nie wybrany i podczas wpuszczania rury nie 'nie udalo mi sie rury wpuscic na samo dno ale jak to mowia do czek razy sztuka wobec tego prosze o pomoc woda jest na 7 metrach chce odwiert zrobic na 25metrow ale nie wiem na jakiej glebokosci mam zamontowac filt .Witam pana jak robilem odwiert pokazal sie piasek gruby na 7metrach i byl do 10 metrow puzni puzni byl il czy nie mozna zrobici zbiornika wpuscic rure glebiej
Link do komentarza
Gość gawel
Tak szczerze to wody głębinowe o ile pamietam z geografii sa poniżej 5 metrów. Moja głębinówka jest 12 metrowa bo tam była własnie warstwa wodonośna ocenina przez studniarza na podtawie wypłukanego urobku (bo sie zapytałem) powiedział ze studnia jest mało wydajna bo zaledwie 2m3 na godzine ale za to wody nigdy nie zabraknie i to jest faktycznie prawda. Gdyby chcic zchodzic niżej to już jak pow około 40 metrów i w tej technologii by nie zrobił studnia jest z rury niebieskiej od wody PE plastikowej. i chodzi jak burza kosztowala mnie 7 lat temu około 550 zł czas wykonania około 3h. Sąsiedzi maja studnie od tego samego studniarza z plastiku ciągna wode do 36 metrów spoko. Z tym ze teren jest kapryśny u mojego bezpośredniego sasiada nie dało rady nie ma wody po prostu próbowali z 10 miejsc i doopa.
Link do komentarza
Cytat

Nie bardzo rozumiem...

Pokład wodonośny jest pomiędzy 7 a 10 metrem.
Filtra 3 metry (rura grubościenna na długości 3m od dołu nacięta szlifierką a na to siatka studniarska kilka razy owinięta). Całość obsypać żwirkiem i tyle. Do wybierania urobku służy specjalny przyrząd.

Drugą opcją jest wykopać studnię wpuszczając kręgi.


Mi chodzi czy mozna zrobic odwiert na20mertow a filter zalozyc od 7 do 10metrow a reszte rury zrobic jako zbiornik wierce metoda wypuczkowa puzni urobek wyciagam rura z klabka i wpuszczam rure z filtrem ale mi chodzi czy mozna tak zrobic ze filter zakladam na pokladzie wodnym a reszte rury robie jako zbiornik na wode zeby bylo tej wody wiecej do wyciagniecia Edytowano przez Mietek13 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Meterk13 mam wrażenie ,że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.
Narobisz się po łokcie i nic z tego może nie wyjść. Zatrudnij fachową firmę ,niech Ci to zrobi jak ma być ,ewentualnie jakiegoś fachmana od studni niech On nad tym piecze trzyma bo studnie robisz nie na dzień czy dwa ,ona ma Ci służyć bardzo długo.
Link do komentarza
Cytat

Meterk13 mam wrażenie ,że wiesz że dzwonią ale nie wiesz w którym kościele.
Narobisz się po łokcie i nic z tego może nie wyjść. Zatrudnij fachową firmę ,niech Ci to zrobi jak ma być ,ewentualnie jakiegoś fachmana od studni niech On nad tym piecze trzyma bo studnie robisz nie na dzień czy dwa ,ona ma Ci służyć bardzo długo.

dzięki wszystkim za rade poz Mietek
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...