Skocz do zawartości

Sufit podwieszany - pytanie?


Recommended Posts

Witam

Pewnie podobne tematy były poruszane... Zacznę od początku. Mam dom z kamienia około 90letni. Jest w bardzo przyzwoitym stanie. Pokoje 5m x 5m na wysokość 3.20m. Chciałem odniżyć do około 2.70m (niżej się nie da). Z samym podwieszanym sufitem nie miałbym problemu. Niestety nie jest tak pięknie, ponieważ dom nie posiada stropu więc o mocowaniu łączeń na suficie można zapomnieć. Stąd moje 1 pytanie czy można zrobić konstrukcje omijająć sufit jeśli tak to proszę o rady, czy najlepiej wykuć dziury w ścianach i wstawić belki drewniane poprzeczne i do nich przykrecić k/g??. 2 pytanie dom jest usytuowany 3,5m od wału kolejowego. Czy po zamontowaniu k/g na suficie nie będzie problemu? Oczywiście jadący pociąg robi swoje więc naprężenia w domu są przenoszone.

Z góry dziękuję za odp.
Link do komentarza
Cytat

Witam

Pewnie podobne tematy były poruszane... Zacznę od początku. Mam dom z kamienia około 90letni. Jest w bardzo przyzwoitym stanie. Pokoje 5m x 5m na wysokość 3.20m. Chciałem odniżyć do około 2.70m (niżej się nie da). Z samym podwieszanym sufitem nie miałbym problemu. Niestety nie jest tak pięknie, ponieważ dom nie posiada stropu więc o mocowaniu łączeń na suficie można zapomnieć. Stąd moje 1 pytanie czy można zrobić konstrukcje omijająć sufit jeśli tak to proszę o rady, czy najlepiej wykuć dziury w ścianach i wstawić belki drewniane poprzeczne i do nich przykrecić k/g??. 2 pytanie dom jest usytuowany 3,5m od wału kolejowego. Czy po zamontowaniu k/g na suficie nie będzie problemu? Oczywiście jadący pociąg robi swoje więc naprężenia w domu są przenoszone.

Z góry dziękuję za odp.


http://www.youtube.com/watch?v=qcSF59kSQZs

Jak skręcisz płyty Gipsowo/karton.na sztywno wszystko będzie pękać .Nic innego nie polecę . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Witam
2 pytanie dom jest usytuowany 3,5m od wału kolejowego. Czy po zamontowaniu k/g na suficie nie będzie problemu? Oczywiście jadący pociąg robi swoje więc naprężenia w domu są przenoszone.

Z góry dziękuję za odp.


A jaki jest tam ruch pociągów na tej linii? Dom stoi bardzo blisko torów i na pewno jak jedzie towarowy 80 km/h to wszystko drży.
Link do komentarza
animus - Dzięki na filmik

mhtyl - Koło 15 na dzień oczywiście wszytko drży

Jani_63, Barbossa, bajbaga - Takie pier.....e to na czacie dla nastolatów, więc darujcie sobie wypowiedzi

huhra - Czytaj ze zrozumieniem "dom 90 letni" więc nie ma stropu betonowego, ale stare deski, glinę, słomę pociętą.... Więc nie ma się w co wkręcić....


Link do komentarza
Cytat

huhra - Czytaj ze zrozumieniem "dom 90 letni" więc nie ma stropu betonowego, ale stare deski, glinę, słomę pociętą.... Więc nie ma się w co wkręcić....



Witam,
wkręcasz się do legarów, czyli belek nośnych. Inaczej nie da rady. Musisz skuć trochę podsufitki, żeby je znaleść. Wystarczy, że znajdziesz dwie belki a następne poprostu sobie odmierzysz i wyznaczysz na suficie.
Link do komentarza
Słuchaj ja może robiłem co innego ale być może skorzystasz z mojej opcji. Otóż w korytarzu (mieszkanie wysokie na 2,8) wymyśliłem, że zrobię sufit na wysokości 2,1 a na nim taką wiszącą szafę…. Do tematu podszedłem tak: kupiłem kątowniki z blachy takiej około 1 może 1,5mm (nie wiem ja się nazywają fachowo takie co regały np. robisz z otworami. Kupiłem na cały obrys ścian. Przykręciłem wkrętami 10 w odległości około 30 cm do ściany. O góry położyłem płytę osb do której od dołu przykręciłem gk. Dzięki temu rozwiązaniu od dołu wygląda jak sufit a od góry wkładam co popadnie (duże ilości kg) Tyle, że ja mam korytarz szerokości 1,6m ale może gdybyś to zmodyfikował to będzie jak znalazł dla Ciebie. Jak chcesz to prześlę Ci foty konstrukcji (tyle, że nie dziś).
Link do komentarza
Właśnie tu jest problem z tym że jeżdzą pociągi a legary są pewnie w podobnym stanie jak deski, więc dlatego myślę żeby je jakoś ominąć. Nie wiem w jakim są stanie od dołu czyli na suficie. Od góry czyli od strony stychu wygląda to średnio (ale to nie znaczy ze w całości tak jest). Cała konstrucja przy takich wymiarach trochę będzie ważyć dlatego nie chcę ruszać tych legarów ( a tu może jest mój bład).
Link do komentarza
no to sluchaj, moja propozycja jest taka. Zobacz jak wygladaja deski od dolu, bo musialy by byc zdrowe skoro z sufitu nic nie odpada i nie ma tam wilgoci. Pare dni temu robilem sufit powieszany w pomieszeniu 4,5 x 4 m. moją konstrukcję mocowałem do desek wkrętami. Podsufitki nie skuwałem bo było wszystko okej i nie odpadała. Po zmontowaniu całego stelażu śmiało się mogłem powiesić na niej i trzymało icon_smile.gif dom w którym to robiłem ma grubo ponad 70 lat. Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Witam

Pewnie podobne tematy były poruszane... Zacznę od początku. Mam dom z kamienia około 90letni. Jest w bardzo przyzwoitym stanie. Pokoje 5m x 5m na wysokość 3.20m. Chciałem odniżyć do około 2.70m (niżej się nie da). Z samym podwieszanym sufitem nie miałbym problemu. Niestety nie jest tak pięknie, ponieważ dom nie posiada stropu więc o mocowaniu łączeń na suficie można zapomnieć. Stąd moje 1 pytanie czy można zrobić konstrukcje omijająć sufit jeśli tak to proszę o rady, czy najlepiej wykuć dziury w ścianach i wstawić belki drewniane poprzeczne i do nich przykrecić k/g??. 2 pytanie dom jest usytuowany 3,5m od wału kolejowego. Czy po zamontowaniu k/g na suficie nie będzie problemu? Oczywiście jadący pociąg robi swoje więc naprężenia w domu są przenoszone.

Z góry dziękuję za odp.


Twój pomysł z zastosowaniem belek drewnianych jest niezły pod kilkoma warunkami. Przede wszystkim ile masz miejsca by swój sufit obniżyć gdyż przy tej rozpiętości musiał byś użyć co najmniej krokwi budowlanych a to jest już najmniej 14 cm plus poziomowanie czyli da to około 20 cm obniżenia . Aby płyty Tobie nie pękały nie możesz ich bezpośrednio przykręcić do zamontowanych belek tylko trzeba zrobić ruszt z profili na wieszakach mocowany do belek drewnianych. A to obniży Tobie sufit o kolejne 5 do 8 cm. Jeśli nie zapomnisz o pozostawieniu szczelin dylatacyjnych wokół ścian które można wypełnić akrylem budowlanym to myślę że niepowinienneś martwić się o pęknięcia. Producenci GK posiadają w swoich ofertach systemy do montażu na podłożach trudnych

Cytat

Witam

Pewnie podobne tematy były poruszane... Zacznę od początku. Mam dom z kamienia około 90letni. Jest w bardzo przyzwoitym stanie. Pokoje 5m x 5m na wysokość 3.20m. Chciałem odniżyć do około 2.70m (niżej się nie da). Z samym podwieszanym sufitem nie miałbym problemu. Niestety nie jest tak pięknie, ponieważ dom nie posiada stropu więc o mocowaniu łączeń na suficie można zapomnieć. Stąd moje 1 pytanie czy można zrobić konstrukcje omijająć sufit jeśli tak to proszę o rady, czy najlepiej wykuć dziury w ścianach i wstawić belki drewniane poprzeczne i do nich przykrecić k/g??. 2 pytanie dom jest usytuowany 3,5m od wału kolejowego. Czy po zamontowaniu k/g na suficie nie będzie problemu? Oczywiście jadący pociąg robi swoje więc naprężenia w domu są przenoszone.

Z góry dziękuję za odp.


A przepraszam dopiero dokładnie doczytałem że możesz obniżyć o ok 50 cm. Zastosuj tzw wieszaki prętowe które z jednej strony przykręcasz do belki drewnianej a z drugiej strony stosując specjalny uchwyt sprężynowy mocujesz profil sufitowy i w ten sposób wyjdzie Ci tzw. pływający ruszt sufitowy i powinien on przy zastosowaniu oczywiście wspomnianych przeze mnie dylatacji zapobiec przenoszeniu drgań co powinno skutkować brakiem pęknięć.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...