Skocz do zawartości

drzwi wejściowe


Gość k

Recommended Posts

dolaczam sie do dyskusji-porad "drzwi wejsciowych"--cha,cha,cha. Moja rada--drzwi wejsciowe otwierane do wewnatrz. Wlasnie jestem w trakcie remontu--"na odleglosc"---domu w Polsce--nowe drzwi wejsciowe beda otwierac sie do wewnatrz--tak jak stare. Drzwi w moim domu w USA tez otwieraja sie do wewnatrz.
W kazdym domu w ktorym mieszkalam i mieszkam czy to w Polsce czy w USA (mieszkam w St.Zjed. 30 lat), drzwi wejsciowe zawsze!!!!!otwieraja sie do wewnatrz!!!!Bardzo, bardzo, bardzo!!!!! rzadko spotykam drzwi wejsciowe otwierane na zewnatrz--pisze tutaj o domach prywatnych--nie budynkach uzytecznosci publicznej. Argumenty sciekajacego deszczu, "dopychania przez wiartr" czy bezpieczenstawa (w tym wypadku mysle ze to wcale nie takie bezpieczne otwierac drzwi na zewnatrz--ktos moze byc znacznie silniejszy od nas i wyrwac nam je z reki--tak owszem--przyznaje-- moze sie zdazyc ze pchnie nas razem z drzwiami otwieranymi do wewnatrz--a wiec remis w tym argumencie"bezpieczenstwa") nie trafija do mnie--jak zreszta i do milionow innych ludzi. W USA, dlatego otwieraja sie w 99% do wewnatrz--tak jest konstruowany otwor na drzwi--a poza tym wejscie do domu sklada sie prawie zawsze z pary drzwi--drzwi wejsciowych otwieranych do wewnatrz!!!! i drzwi tzw. sztormowych (zewnetrznych) otwieranych zawsze na zewnatrz. Drzwi sztormowe maja przewaznie wmontowana duzych rozmiarow szybe--bardzo mocna---dzieki ktorej elementy zlej pogody, upalu czy tez "elementy przestepcze"--cha,cha-pozozstaja zawsze odzdzielone od drzwi wejsciowych i nas--otwierajacych wlasnie te drzwi wejsciowe. A tak na marginesie--czy sa takie drzwi produkowane w Polsce--moze ktos wie o producencie?? Chcialabym je zamontowac w domu w POlsce. Pozdrawiam wszystkich "forumowiczow".
Link do komentarza
Cytat

Drzwi sztormowe maja przewaznie wmontowana duzych rozmiarow szybe--bardzo mocna---dzieki ktorej elementy zlej pogody, upalu czy tez "elementy przestepcze"--cha,cha-pozozstaja zawsze odzdzielone od drzwi wejsciowych i nas--otwierajacych wlasnie te drzwi wejsciowe. A tak na marginesie--czy sa takie drzwi produkowane w Polsce--moze ktos wie o producencie?? Chcialabym je zamontowac w domu w POlsce. Pozdrawiam wszystkich "forumowiczow".



Nigdy nie słyszałem o takich drzwiach u nas produkowanych.
Link do komentarza
Cytat

dolaczam sie do dyskusji-porad "drzwi wejsciowych"--cha,cha,cha. Moja rada--drzwi wejsciowe otwierane do wewnatrz. Wlasnie jestem w trakcie remontu--"na odleglosc"---domu w Polsce--nowe drzwi wejsciowe beda otwierac sie do wewnatrz--tak jak stare. Drzwi w moim domu w USA tez otwieraja sie do wewnatrz.
W kazdym domu w ktorym mieszkalam i mieszkam czy to w Polsce czy w USA (mieszkam w St.Zjed. 30 lat), drzwi wejsciowe zawsze!!!!!otwieraja sie do wewnatrz!!!!Bardzo, bardzo, bardzo!!!!! rzadko spotykam drzwi wejsciowe otwierane na zewnatrz--pisze tutaj o domach prywatnych--nie budynkach uzytecznosci publicznej. Argumenty sciekajacego deszczu, "dopychania przez wiartr" czy bezpieczenstawa (w tym wypadku mysle ze to wcale nie takie bezpieczne otwierac drzwi na zewnatrz--ktos moze byc znacznie silniejszy od nas i wyrwac nam je z reki--tak owszem--przyznaje-- moze sie zdazyc ze pchnie nas razem z drzwiami otwieranymi do wewnatrz--a wiec remis w tym argumencie"bezpieczenstwa") nie trafija do mnie--jak zreszta i do milionow innych ludzi. W USA, dlatego otwieraja sie w 99% do wewnatrz--tak jest konstruowany otwor na drzwi--a poza tym wejscie do domu sklada sie prawie zawsze z pary drzwi--drzwi wejsciowych otwieranych do wewnatrz!!!! i drzwi tzw. sztormowych (zewnetrznych) otwieranych zawsze na zewnatrz. Drzwi sztormowe maja przewaznie wmontowana duzych rozmiarow szybe--bardzo mocna---dzieki ktorej elementy zlej pogody, upalu czy tez "elementy przestepcze"--cha,cha-pozozstaja zawsze odzdzielone od drzwi wejsciowych i nas--otwierajacych wlasnie te drzwi wejsciowe. A tak na marginesie--czy sa takie drzwi produkowane w Polsce--moze ktos wie o producencie?? Chcialabym je zamontowac w domu w POlsce. Pozdrawiam wszystkich "forumowiczow".


a więc jednak mają tam w stanach drzwi zewnętrzne otwierane na zewnątrz. nieważne że są ze szkła, ale otwierają się na zewnątrz, a te drugie drzwi muszą wtedy otwierać się do wewnątrz - bo nie mają innego wyjścia.
W Stanach buduje się inaczej niż w Polsce - tam wchodzi się np. z podwórka prosto do salonu, a u nas ze względu na pogodę (inną niż w Usa) mamy wiatrołapy - i wtedy drzwi zewnętrzne otwierane do wewnątrz są niepraktyczne gdyż otwierając się do środka zajmują większą część tegoż wiatrołapu...

Nie wszystko co jest dobre w USA musi być dobre dla nas w Polsce !
Link do komentarza
Cytat

Dlatego warto czasem pojechac do producenta i wybrac drzwi 2-go gatunku. Rok temu wybieraliśmy znajomemu- była lekka rysa od wewnetrznej strony. Po małym zabiegu praktycznie niewidoczna. Koszt drzwi 1100zł-normalnie 3400zł


Może być problem z ceną. Próbowałem coś niedawno kupować i nie sprzedali mi niczego bo mogli sprzedawać tylko firmom.
Link do komentarza
Cytat

Jesli ktoś ma podwórko to wchodzi z podwórka...



jeśli ktoś ma ogród (można go nazwać podwórkiem, czemu nie) to jest on zagrodzony z trzech stron. Jeśli by ktoś chciał się dostać do domu od strony "podwórka" musi skakać przez płot. Dlatego na ogół ludzie używają drzwi wejściowych - tych od ulicy.
Link do komentarza
Cytat

jeśli ktoś ma ogród (można go nazwać podwórkiem, czemu nie) to jest on zagrodzony z trzech stron. Jeśli by ktoś chciał się dostać do domu od strony "podwórka" musi skakać przez płot. Dlatego na ogół ludzie używają drzwi wejściowych - tych od ulicy.


Ale chyba z ulicy wchodzisz najpierw na swoją działkę (czyli podwórko lub nazywaj to sobie jak chcesz) a później dopiero do domu - czy masz drzwi przy samej ulicy??? Nie wchodzisz do domu z ulicy? Nasza działka to również to co przed domem a nie tylko to co za domem.
Link do komentarza
Cytat

Ale chyba z ulicy wchodzisz najpierw na swoją działkę (czyli podwórko lub nazywaj to sobie jak chcesz) a później dopiero do domu - czy masz drzwi przy samej ulicy??? Nie wchodzisz do domu z ulicy? Nasza działka to również to co przed domem a nie tylko to co za domem.



Ja nie. Ale dyskusja była na temat Hameryki a oni tam mają ulicę , chodnik i podjazd do domu. A ogródek lub "podwórko" z tyłu domu. Oczywiście tylko tacy oni którzy mieszkają w domkach jedno lub wielorodzinnych. O blokowiskach tu nie mówimy.
Link do komentarza
Cytat

Ja nie. Ale dyskusja była na temat Hameryki a oni tam mają ulicę , chodnik i podjazd do domu. A ogródek lub "podwórko" z tyłu domu. Oczywiście tylko tacy oni którzy mieszkają w domkach jedno lub wielorodzinnych. O blokowiskach tu nie mówimy.


No dobrze - tłumacz to sobie jak chcesz. Według mnie - skoro mają podjazd do garażu to mają też kawałek terenu przed domem. Ale to nieważne.
Link do komentarza
Cytat

No dobrze - tłumacz to sobie jak chcesz. Według mnie - skoro mają podjazd do garażu to mają też kawałek terenu przed domem. Ale to nieważne.



Trzeba by ich zapytać jak to jest z prawem własności. Podobno - tyle że nie pamiętam czy to dotyczy Stanów czy Francji niektóre dzielnice mają rygorystyczne zasady porządku; jeśli ktoś nie ma siły by kosić trawnik 5 razy w tygodniu to musi się, przeprowadzić. A u nas skoro mam swój kawałek terenu to "mogę sobie na nim śmiecić". icon_sad.gif
Link do komentarza
icon_biggrin.gif
Moim zdaniem ładniej prezentują się drzwi otwierane do wewnątrz ( i ja tak mam- jestem zadowolony ) , ale jeśli za drzwiami nie ma wystarczającej ilości miejsca to drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.
Ale co do drzwi to napewno polecam drewniane
Sprwadzają się bardzo dobrze.

Mi polecono drzwi firmy KLICH i się nie zawiodłem.
dla zainteresowanych polecam http://www.drzwi.is.net.pl

DSC01446.jpg


icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

jeśli za drzwiami nie ma wystarczającej ilości miejsca to drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.



I to jest argument za drzwiami otwieranymi na zewnątrz.
Gdy drzwi otwierają się do wewnątzr i w wiatrołapie znajdzie się kilka osób , to aby otworzyć drzwi wszyscy muszą się "ścisnąć" gdyż inaczej nie można otworzyć drzwi - nie ma miejsca.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

trzeba mieć znajomych którzy takie sprzęt sprzedadzą nam dużo taniej - gdyż zazwyczaj te uszkodzenia są tak minimalne, że każdy chciałby ten sprzęt kupić gdyż kosztuje dużo mniej....



o ile? połowę mniej? Jakoś nie wierzę żeby pośrednikom opłacały się takie transakcje.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

icon_biggrin.gif
Moim zdaniem ładniej prezentują się drzwi otwierane do wewnątrz ( i ja tak mam- jestem zadowolony ) , ale jeśli za drzwiami nie ma wystarczającej ilości miejsca to drzwi powinny otwierać się na zewnątrz.
Ale co do drzwi to napewno polecam drewniane
Sprwadzają się bardzo dobrze.

Mi polecono drzwi firmy KLICH i się nie zawiodłem.
dla zainteresowanych polecam http://www.drzwi.is.net.pl

[attachment=982:DSC_0708m.JPG]
icon_cool.gif



Trochę za dużo szkiełek w tych drzwiach. icon_biggrin.gif Ale ogólnie - ładne.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
Drzwi mozna otwierac i do środka i na zewnątrz kwestia potrzeb i regionu.
Na Mazowszu drzwi otwieramy na zewnatrz w więkoszości nie ma tu ani tak obfitych opadów śniegu ani tak silnych wiatrów jak w górach, tam drzwi zewnętrzne muszą się otwierać do środka bo jak śniegu popada dobrze a będą na zewnątrz to z domu nie wyjdziesz albo wiatr Ci je z ręki wyrwie i z futryny waląc nimi o elewację.
Przeczytałem tu jeszcze że komuś między skzrydło a drzwi śniegu naleciało widocznie to jakiś badziew był. Dobry przykład na solidne drzwi to Porta są ciepłe drewniane i dostosowane do otwierania i na zewnatrz i do środka każdemu wg potrzeb i nie ma o co sie kłócić.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Cytat

ciekaw jestem Waszych opinii dotyczących drzwi wejściowych, szczególnie czy drzwi powinny otwierać się na zewnątrz czy też do wewnątrz




ja mam otwierane na zewnątrz i trochę utrudnień z tego rozwiązania mam. na przykład jak wracam z przejażdżki rowerowej to muszę się cofać by otworzyć sobie drzwi, podobnie z zakupami. Ale najważniejsze, że są mocne i ciche. A racją jest oszczędność miejsca w przedpokoju.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
wiesz ja mam na zewnątrz i nie mam takiego problemu kwestia jaki dom, w którą strone mają sie otwierać tu mam na myśli lewo-prawo, a poza tym bądźmy szczerzy nie ma tak żreby zawsze było idealnie wygodnie i super nie poszukujmy się.

Najważniejsze to żeby producent przewidział okapnik do drzwi otwieranych do środka, żeby prawidłowo i czytenie opisał swój produkt i warunki jego użytkowania, udzielił gwarancji i żeby zamontował to fachowoiec a nie partacz.

pzdr.
Link do komentarza
Ja troszkę z innej beczki, czy drzwi między garażem, a domem muszą być przeciwpożarowe??? Z tego co wiem to takie drzwi trzeba montować w pomieszczeniach kotłowni na olej opałowy i w jego składach, ale czy w garażu też? Oczywiście nie mam zamiaru trzymać tam ani benzyny ani innych tego typu łatwopalnych substancji. Pytam się bo jedna pani w firmie zajmującej się sprzedażą drzwi wmawiała to we mnie z upartością osła icon_biggrin.gif , a szczerze mówiąc nie bardzo jej ufam bo dziwnie od niej zalatuje brakiem profesjonalizmu. Oczywiście nie kupię drzwi w tej firmie bo jak raz się zrażę to końmi mnie tam już nie zaciągną, ale tak na przyszłość chciałabym wiedzieć jakie drzwi trzeba zamontować między garażem i domem
( że antywłamaniowe, a przynajmniej wzmocnione to wiem).
Pozdrawiam
Link do komentarza
Cytat

Ja troszkę z innej beczki, czy drzwi między garażem, a domem muszą być przeciwpożarowe??? Z tego co wiem to takie drzwi trzeba montować w pomieszczeniach kotłowni na olej opałowy i w jego składach, ale czy w garażu też? Oczywiście nie mam zamiaru trzymać tam ani benzyny ani innych tego typu łatwopalnych substancji. Pytam się bo jedna pani w firmie zajmującej się sprzedażą drzwi wmawiała to we mnie z upartością osła icon_biggrin.gif , a szczerze mówiąc nie bardzo jej ufam bo dziwnie od niej zalatuje brakiem profesjonalizmu. Oczywiście nie kupię drzwi w tej firmie bo jak raz się zrażę to końmi mnie tam już nie zaciągną, ale tak na przyszłość chciałabym wiedzieć jakie drzwi trzeba zamontować między garażem i domem
( że antywłamaniowe, a przynajmniej wzmocnione to wiem).
Pozdrawiam


Witaj acia,
z tego co wiem to tak: drzwi do garażu powinny spełniać normy PEPOż, tak jak i wentylacja (nie wystarcza sama kratka na ścianie, musi być odpowiedni przewód wyprowadzony ponad dach). Jeśli tego nie będzie odbierający dom może się przyczepić

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja troszkę z innej beczki, czy drzwi między garażem, a domem muszą być przeciwpożarowe??? Z tego co wiem to takie drzwi trzeba montować w pomieszczeniach kotłowni na olej opałowy i w jego składach, ale czy w garażu też? Oczywiście nie mam zamiaru trzymać tam ani benzyny ani innych tego typu łatwopalnych substancji. Pytam się bo jedna pani w firmie zajmującej się sprzedażą drzwi wmawiała to we mnie z upartością osła icon_biggrin.gif , a szczerze mówiąc nie bardzo jej ufam bo dziwnie od niej zalatuje brakiem profesjonalizmu. Oczywiście nie kupię drzwi w tej firmie bo jak raz się zrażę to końmi mnie tam już nie zaciągną, ale tak na przyszłość chciałabym wiedzieć jakie drzwi trzeba zamontować między garażem i domem
( że antywłamaniowe, a przynajmniej wzmocnione to wiem).
Pozdrawiam


drzwi musisz wstawic takie jak w projekcie najczęsciej wzmocnione kl.B albo antywłamaniowe kl.C nie ma wymogu drzwi p.poż od garazu do domu z kotłowni do garażu mają być p.poż. i zkotłowni na dwór żeby wyizolować miejsce gdzie ten pożar powstaje i zabezpieczyć domprzed pożarem wstawianie ich między garaż a dom nic by nie dało. Powierzchnia zabezpieczona takimi drzwiami powinna zabezpieczać możliwie jak najmniejszy obszar żeby jak najbardziej ograniczyc pożar który może powstać w kotłowni (wiem co piszę na codzień się tym zajmuję) drzwi z kotłowni do garażu powinny otwierać się do garażu z kotłowni na dwór na zewnątrz. Jesli chodzi o producentów to jest kilku którzy drzwi techniczne robią w kolorach i okleinach takich samych jak typowe wewnętrzne więc nie będzie Cię razić totalna różnorodnośc. Co do dobrej obsługi polecam weujśc na stronę producenta i sprawdzic listę diealerów w okolicy w takich miejscach pracują specjaliści i napewno obsłużą Cię lepiej niz Pani wciskająca za wszelką cenę droższe rozwiązania.

pozdrawiam
Link do komentarza
  • 1 rok temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...