Skocz do zawartości

Dom 340 m2 za 700 000 zł


Recommended Posts

Mieszkanie w dużym domu nie zawsze oznacza duże wydatki na jego utrzymanie. Dom Agaty i Konrada jest tego przykładem. Ponadto, jego budowa nie była tak kosztowna, jak by się mogło wydawać. Co sprawiło, że tak solidnie zbudowany i wyposażony budynek bez umeblowania kosztował "tylko" 700 000 zł, podczas gdy inni wydaliby na niego dwa razy więcej? Jak to możliwe, że jego utrzymanie kosztuje tyle, co eksploatacja większości mniejszych murowanych domów?


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/budowlane-abc/reportaze/a/16695-dom-340-m2-za-700-000-zl

Link do komentarza
Gość magda
Piekny dom, a czy jest szansa dowiedziec sie jakie ogrodzenie wybrali Panstwo Agata i Konrad? Widac przez kuchenne okno:), ze raczej drewniane sztachetki, ale z czego sa slupki?
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Gość budowniczy
Jeśli chodzi o to, że dom wybudowano za 700000 zł (wykończony)to mogę tylko napisać- kompletne bzdury. Nie róbcie z ludzi idiotów. Tyle w tym temacie.
Link do komentarza
Gość jak nizej
Nie denerwuj się "budowniczy" im się przecinki poprzestawiały. Patrz np. "o podwyższonym lambda = 35". Jak będziesz sam wypalał cegłę i dmuchał styropian to kto wie ... ?
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Jeśli chodzi o to, że dom wybudowano za 700000 zł (wykończony)to mogę tylko napisać- kompletne bzdury. Nie róbcie z ludzi idiotów. Tyle w tym temacie.



przecież pisze w treści, że wstanie deweloperskim kosztował 700000

"Dlaczego tylko 700 000?

Kiedy pan Konrad zapytał twórcę projektu, czy jego zdaniem można ten dom postawić za mniej niż milion złotych, ten przyjaźnie, lecz zdecydowanie odpowiedział, żeby zastanowił się nad realizacją, jeśli nie ma co najmniej takiej kwoty. Po budowie, która w deweloperskim stanie kosztowała 700 000 zł, właściciel stwierdził że rzeczywiście bez szeregu oszczędnościowych zabiegów jakie zastosował, mogła pochłonąć nawet 2 000 000 zł. Z podobnym efektem końcowym. Jest zadowolony, że na wykończenie domu (bez ogrodzenia i tarasu wydał około 400 000 zł).
"


czytanie ze zrozumieniem, lub czytanie w ogóle w narodzie zanika...smutne... :bezradny:
Link do komentarza
@adiqq
"Co sprawiło, że tak solidnie zbudowany i wyposażony budynek bez umeblowania kosztował "tylko" 700 000 zł, podczas gdy inni wydaliby na niego dwa razy więcej? "
To jest cytat ze wstępnego streszczenia.
Ten artykuł jest tak pokręcony, że każdy przeczyta co innego więc nie smuć się tak mocno.
Link do komentarza
Przekładając koszt domu na m2 wychodzi mi tak:
- stan deweloperski 1823 zł m2
- stan wykończony 2865 zł m2

Nie jest tak źle, dom wydaje się być wykończony porządnie. Do tego cegła klinkierowa, dachówka ceramiczna, skomplikowany dach. Śmieszne natomiast wydają mi się niektóre koszty użytkowania domu. Dajmy na to szambo - sam mam 9 metrów i oczyszczalnię ok 1 km od domu i wywiezienie jednorazowe to 140 zł, a oni płacą 106 za 15 m3 - no chyba że na pole wywożą. Ubezpieczenie tak dużego i drogiego domu za 800 zł? Mój dwa razy tańszy za 600 ubezpieczam i szału nie ma. No i gaz - niech wypowiedzą się inni którzy mają duże domy i podłogówkę ale nie chce mi się wierzyć że taki dom można zimą ogrzać gazem za 450 zł. No chyba że na kominku ciągnie non stop. Mój mały domek o powierzchni 165 m2 z garażem ogrzewam drewnem i gazem i wychodzi mi rocznie ok 2600 zł za wszystko (ale nie mam podłogówki i nieco gorsze izolacje bo dom starszy).
Podsumowując koszty budowy są realne moim zdaniem, koszty użytkowania chyba nieco naciągane.
Link do komentarza
Gość adiqq
jeśli chodzi o te koszty eksploatacyjne - to akurat w tym domu jest ściana trójwarstwowa, z 17cm grafitowego styro lub 25cm zwykłego - czyli najlepszy rodzaj ściany jeśli chodzi o energooszczędność i eliminację mostków. Dodatkowo 30cm wełny w dachu i wentylacja mechaniczna. Nie pisze do jakich temperatur grzeją i czy grzeją całą powierzchnię do tych samym temperatur (nie wierzę w to) Kominek z PW - też pewnie jest w nim palone.
Biorać pod uwagę wszystko - ceny za CO są realne
nie mam szamba, więc nie mam punktu odniesienia, pierwszy link z google pod hasłem "wywóz ścieków ceny" wypluwa taką stronę: http://jedlnia.org.pl/2012/05/07/za-wywoz-...-150-do-220-zl/
gdzie podają cenę 150-220zł
nie wiem, skąd stwierdzenie, że ich to kosztuje 106zł/15m3, bo skoro za rok płacą 1600zł a wywożą 8 razy, to mi wychodzi 200zł za kurs, czyli normalna stawka (znów robi mi się smutno - z wiadomego powodu)
co do ubezpieczenia - to sprawa jest bardzo indywidualna i mocno zależy od wykupionego pakietu - a takiej informacji nie mamy - sprawdziłem w prostym kalkulatorze - cena 800zł jest jak najbardziej możliwa...
więc osobiście nie demonizowałbym....
Link do komentarza
Cytat

jeśli chodzi o te koszty eksploatacyjne - to akurat w tym domu jest ściana trójwarstwowa, z 17cm grafitowego styro lub 25cm zwykłego - czyli najlepszy rodzaj ściany jeśli chodzi o energooszczędność i eliminację mostków. Dodatkowo 30cm wełny w dachu i wentylacja mechaniczna. Nie pisze do jakich temperatur grzeją i czy grzeją całą powierzchnię do tych samym temperatur (nie wierzę w to) Kominek z PW - też pewnie jest w nim palone.
Biorać pod uwagę wszystko - ceny za CO są realne
nie mam szamba, więc nie mam punktu odniesienia, pierwszy link z google pod hasłem "wywóz ścieków ceny" wypluwa taką stronę: http://jedlnia.org.pl/2012/05/07/za-wywoz-...-150-do-220-zl/
gdzie podają cenę 150-220zł
nie wiem, skąd stwierdzenie, że ich to kosztuje 106zł/15m3, bo skoro za rok płacą 1600zł a wywożą 8 razy, to mi wychodzi 200zł za kurs, czyli normalna stawka (znów robi mi się smutno - z wiadomego powodu)
co do ubezpieczenia - to sprawa jest bardzo indywidualna i mocno zależy od wykupionego pakietu - a takiej informacji nie mamy - sprawdziłem w prostym kalkulatorze - cena 800zł jest jak najbardziej możliwa...
więc osobiście nie demonizowałbym....



Sorry szambo podzieliłem 1600/15 a nie na 8 mój błąd icon_smile.gif

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Bardzo ładny dom... jest funkcjonalny i wydaje się dopracowany. Wystrój wewnątrz domu to rzecz gustu, na pewno niemożna się doczepić do wyglądu na zewnątrz budynku. Elewacja wygląda super, cała bryła budynku jest okazała i zaprojektowana ze smakiem... :) Ładny - piękny dom! Pozdrawiam właścicieli i życzę wygodnego mieszkania.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
zobaczcie ceny przyłączy , przecież to od razu widać że lipa , ja robiłem przyłącze gazu i wyszło mnie 10000 zł , za samo to że Gazownia mnie podłączyła do licznika to 2300 zł a oni gaz i wodociąg za 5000 zł przyłączyli , chyba tylko do studzienki , ludzie co tutaj za bzdury są , ten dom za 700 000 w takim luksusowym wykończeniu ,chyba że chłop sam wszystko robił

a jeszcze zapomniałem dodać , że ogrzanie gazem za 5000 zł to jakiś żart - 5 m2 wysokości przecież to potrzebuje non stop grzania , ach te papierowe wyliczenia , ja mam połowę mniejszy dom , też bardzo ciepły , podłogówke i 4500 zł na sezon
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
  • 1 rok temu...
jak można takie bzdury pisać?! Ten kto pisal ten artykul jest idiota albo nie wiem może ma ludzi za idiotow? Czy przed wydaniem w internecie ktoś to czytal wydawca nie wiem redaktor jakiś ktokolwiek myslacy? Kurde robicie z ludzi debili i bierzecie za to kase.
Link do komentarza
  • 5 miesiące temu...
bzdura. Wyglądaja na takich co zom urządziliby w stylu IKEA
nie mówiąc już o zewn.stylu domu .
To dom pokazowy architektów i dekoratorów wnętrz w stylu -rodzina adwokata , rodzina z klasą i kasą
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
cyt. Po budowie, która w deweloperskim stanie kosztowała 700 000 zł,(..)jest zadowolony, że na wykończenie domu (bez ogrodzenia i tarasu wydał około 400 000 zł).- 700 000 + 400 000= 1 100 000,- zł czytajcie ze zrozumieniem, a autor artykułu niech ze zrozumieniem pisze!
Link do komentarza
  • 2 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...