Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
Pomocnik

Jak sterować wydajnością ogrzewania?

Recommended Posts

Gdy temperatura grzejników wyraźnie różni się w poszczególnych pomieszczeniach, to najprawdopodobniej instalacja jest źle wyregulowana. Jak zatem prawidłowo sterować wydajnością ogrzewania?


Pełna treść artykułu pod adresem:
http://www.budujemydom.pl/ogrzewanie-podlogowe-i-grzejniki/13214-jak-sterowac-wydajnoscia-ogrzewania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

jak odpowietrzyc instalacje


To rozwiązanie problemu czy pytanie? Bo jeśli pytanie to każdy grzejnik w górnej swojej części posiada specjalny zawór służący właśnie do odpowietrzania po za tym w każdym najwyższym punktcie instalacji instalator powinien zamontować tzw. odpowietrznik automatyczny, w taki sam odpowietrznik zaopatrzony jest kocioł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kuba
Faktem jest że obecnie większość instalacji po uruchomieniu nie jest właściwie ustawiona i bardzo często występują problemy z dogrzaniem pomieszczeń najbardziej oddalonych od kotłowni. Niestety tutaj klienci są sami sobie winni ponieważ biorą najtańszego instalatora bez umowy i rachunku wiec potem nawet nie mają jak go ścigać za źle działającą instalację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Niestety tutaj klienci są sami sobie winni ponieważ biorą najtańszego instalatora bez umowy i rachunku wiec potem nawet nie mają jak go ścigać za źle działającą instalację.


To słaba motywacja i słabe pocieszenie, że płacąc znacznie więcej za usługę zyskuje się
... numer telefonu do instalatora żeby móc go ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

..... instalatora bez umowy i rachunku wiec potem nawet nie mają jak go ścigać za źle działającą instalację.Wręcz odwrotnie - na takiego to się dopiero ma bat - nie dość, że z węzełkami, to jeszcze kilka ostrych haczyków.
Jak się uderzy, to boli, oj boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Bardzo dobra lektura dla kolegi AUTORA - a że Ci się chciało - szacunek !!  
  • Witam, zarejestrowałam sie na tej stronie ponieważ w tym roku rozpoczynam budowę domu. Chciałabym dowiedzieć sie jakie sa mniej więcej koszty wizualizacji projektu budowlanego. Posiadam projekt domu z przed kilu lat, jest to jedynie wersja papierowa. Chciałabym, żeby z tego projektu zrobić projekt komputerowy 3D. Czy robił ktoś moze coś takiego? Będę wdzięczna za wszelkie informacje, jestem zupełnym laikiem w tym temacie. Za zbędne komentarze typu „idź do jakiegos biura architektonicznego” z góry dziękuje. Chce mieć poprostu porównanie cenowe 
  • 1. Nie chce mi się już szukać normy. 2. Pomiarowiec doskonale wie, że ani 25 A, ani nawet gdyby wcisnąć tam 6A to selektywności nie będzie. Mam tylko wrażenie, iż pod pojęciem "selektywność" rozumiemy inne zjawiska. Dla mnie selektywność oznacza, ze obszar działania dwóch zabezpieczeń nie ma części wspólnej. Niestety, wyłączniki nadmiarowo - prądowe tego na pewno nie zapewniają, co wynika z ich budowy. Oczywiście, są zabezpieczenia selektywne, ale one kosztują! A że powinien je instalować ZE, czyli dostawca energii, to już inna bajka. Nie ma go jak do tego zmusić.   Tutaj jest garść informacji o zabezpieczeniach nadmiarowo - prądowych. https://www.budujemydom.pl/instalacje-elektryczne/23926-wylacznik-instalacyjny-nadmiarowo-pradowy-zasada-dzialania-i-cel-stosowania
  • Kolego "retrofood" Ad ad1/ może nawet dać 40x4,  tylko po co kasę ma wrzucać w wykop do uziomu bud. gosp. ? Ad ad 2/ a jak przyjdzie mu pomiarowiec do odbioru instalacji , to wpisze w protokół "brak selektywności " - i po co mu to ?   Pozdr
  • Ad. 1. Dałem Ci linki do artykułów, gdzie wszystko jest napisane, czytałeś? Ad. 3. Na jaką cholerę w jakimś rurarzu? I po co aż 80 cm? Lubisz kopać rowy? W tekście z linku jest podany sposób układania kabla i rysunki. Zabezpiecza się go rurami tylko w określonych miejscach, jakichś przejść pod drogą czy ścieżką, skrzyżowań z wodociągami, gazociągami itp. I nie zapominaj, że trasa kabla ma być zinwentaryzowana przez geodetę! To się musi potem znaleźć na mapach.   Ad. 1. Proponowałbym jednak 30 x 3 jako przekroj minimalny. Ad. 2. Selektywności nie będzie tak czy inaczej, jest to martwy zapis w prawie i od wielu lat nikt się tym nie przejmuje. Ad. 3. Rura (odcinek) przy poprzecznych przejściach bywa, że musi być stalowa. Zależy od tego co ma być na gorze, chodzi o rodzaj i wielkość obciążeń. Ad. 4. Oczywiście, mogą być 2 kable w wykopie, ale nie zapominajcie o folii nad kablami, tak jak na rysunku.   PS. W płycie fundamentowej też się da wykonać uziom fundamentowy, ale proponowałbym do tego wynająć kumatego elektryka. Malo kto zna technologię wykonywania, szczególnie przy stosowaniu różnych typów izolacji przeciwwilgociowej, a bez tego pewnie się nie obejdzie.
 • Popularne tematy

 • Doradcy redakcyjni i firmowi

×