Skocz do zawartości

Wylewka anhydrytowa kontra cementowa-


Recommended Posts

Kolejny etap budowy i koleje dylematy icon_neutral.gif
Mam w całym domu ogrzewanie podłogowe, naczytałam się różnych dyskusji na temat "najlepszych" wylewek no i oczywiście tradycyjnie -zgłupiałam. Wiele przemawia za anhydrytem, zdania są jednak podzielone icon_rolleyes.gif
Z tego co wyczytałam anhydrytowa ma mniejszą bezwładność(szybciej sie nagrzewa, szybciej stygnie), podobno łatwiej nią sterować, lepiej otula rurki, dobrze poziomuje powierzchnię.
A jak wychodzi cenowo za m3?
Widziałam zdjęcia z kamery termowizyjnej (piękna reklama L:afarge icon_wink.gif ) i różnica w stosunku do cementowej była wyraźna(rozkład temperatury)
Co przemawiałoby za cementową?
Proszę o sugestie.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Nie sugeruj się filmem reklamowym bo tam dziwne aby było coś nie tak,a nawet jak to w reklamie jest jeszcze bardziej upiększone.Cementowa wychodzi taniej i możesz ją dać we wszystkich pomieszczeniach,natomiast anhydrytowa do pomieszczeń mokrych już nie. I jeszcze jedno,jak ktoś ma spierniczyć robotę to i przy jednej i przy drugiej zdarzają się fuszery. Ja mam cementową i spełnia swoje zadanie ,nie mam porównania praktycznego z anhydrytową bo nie posiadam ani moi znajomi też. Bierz cementową i dobra ekipę z mixokretem ,jakbyś chciała to mogę dać Ci namiary na dobrą a nawet powiedziałbym bardzo dobrą ekipę.
Link do komentarza
Cytat

Nie sugeruj się filmem reklamowym bo tam dziwne aby było coś nie tak,a nawet jak to w reklamie jest jeszcze bardziej upiększone.Cementowa wychodzi taniej i możesz ją dać we wszystkich pomieszczeniach,natomiast anhydrytowa do pomieszczeń mokrych już nie. I jeszcze jedno,jak ktoś ma spierniczyć robotę to i przy jednej i przy drugiej zdarzają się fuszery. Ja mam cementową i spełnia swoje zadanie ,nie mam porównania praktycznego z anhydrytową bo nie posiadam ani moi znajomi też. Bierz cementową i dobra ekipę z mixokretem ,jakbyś chciała to mogę dać Ci namiary na dobrą a nawet powiedziałbym bardzo dobrą ekipę.



Też nie mam porównania,nasi znajomi mają cementowe, tylko nie mają samej podłogówki...
No a jak z tym przewodzeniem?Anhydryt podobno lepiej przewodzi(takie podają wartości)
Jaką warstwę cementowej będę musiała dać?Dużo wiekszą?Tamtej liczyłam 5-5,5 cm...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Też nie mam porównania,nasi znajomi mają cementowe, tylko nie mają samej podłogówki...
No a jak z tym przewodzeniem?Anhydryt podobno lepiej przewodzi(takie podają wartości)
Jaką warstwę cementowej będę musiała dać?Dużo wiekszą?Tamtej liczyłam 5-5,5 cm...


Przewodzi dobrze ale trochę to trwa icon_smile.gif anhydrytowa jest cieńsza ale nie dużo bo cementowej daje się min 7 cm. I ja tyle dałem bo więcej nie moglem,drzwi by mi nie weszły.Ile masz metrów podłogi.
Link do komentarza
Gość mhtyl
To około 20 ton piachu płukanego będziesz potrzebować i około 2 t cementu. U mnie 140 m2 lali w jeden dzień,ale wcześniej rozłożyłem styro na podłogi i dałem dylatacyjna piankę przy ścianach.Jeszcze jedno ,nie dawałem zbrojenia metalowego tylko włókna PP jako zbrojenie rozsiane i plastyfikator.
Link do komentarza
Cytat

Za robotę 10,5 zł od m2 a materiał to bym musiał zajrzeć bo nie pamiętam.


Ja również mam cementową o gr ok 8 cm. Anhydrytowa wydaje mi się ma sens jeśli nie dysponujemy odpowiednią ilością miejsca i możemy wtedy wylewkę " pocienić ". Różnica może być niewielka przy starcie ogrzewania na początku sezonu. Przy właściwej grubości styropianu ciepło i tak będzie szło do góry czy szybciej czy wolniej i tak nie ma znaczenia. Ja jako zbrojenie użyłem siatek metalowych. Oczywiście jak wspomniał przedmówca poza umieszczeniem specjalnej taśmy brzegowej musimy pamiętać też o odpowiednim zdylatowaniu większych pomieszczeń tak aby jednorodna płyta nie przekraczała określonych powierzchni. Ważny jest również rodzaj plastyfikatora . Budowlańcy dodają go by lepiej układała im się mieszanka betonowa jednak do ogrzewania podłogowego stosuje się specjalnie dedykowane plastyfikatory niejednokrotnie z dodatkiem włókna celulozowego .
Link do komentarza
Gość adiqq
moge potwierdzić to co koledzy juz napisali..anhydryt jest droższy i wg mnie zasługuje na uwage w sytuacji gdy niema miejsca dać tradycyjnej wylewki...ta szybkośc oddawania ciepła to trochę prawdy i sporo reklamy, z tym otulaniem rurek podobnie icon_biggrin.gif

oczywiście nie zapomnieć o palstyfikatorze do ogrzewania podłogowego, włókna PP to dzisiaj chyba standard, ja jeszcze dodatkowo dałem siatke
Link do komentarza
Gość adiqq
nie ma się czego bać...osobiście jeszcze radzę zasłonić okna, żeby słońce nie świeciło, polać wylewkę i przykryc folią....będzie powoli i równiomiernie schnąć....po 2 tygodniach zdjąć folię i wietrzyc dopiero...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

nie ma się czego bać...osobiście jeszcze radzę zasłonić okna, żeby słońce nie świeciło, polać wylewkę i przykryc folią....będzie powoli i równiomiernie schnąć....po 2 tygodniach zdjąć folię i wietrzyc dopiero...


Jeżeli będzie teraz wylewać to nie ma potrzeby tych zabiegów robić ,tak samo jak jesienią ,nie wtedy zbyt ostrego słońca. Ważne jest aby po wylaniu posadzek od razu nie wietrzyć bo posadzka powciąga się i będzie nierówna. Jeszcze co mogę dodać to trzeba zwrócić uwagę aby dobrze zatarli narożniki bo po wyschnięciu narożniki są wyżej niż cała powierzchnia. A niekiedy nie zacierają bo to trzeba robić ręcznie dlatego ,że maszynka do zacierania zaciera na okrągło i w narożnikach nie sięga.
Link do komentarza
Cytat

Jeżeli będzie teraz wylewać to nie ma potrzeby tych zabiegów robić ,tak samo jak jesienią ,nie wtedy zbyt ostrego słońca. Ważne jest aby po wylaniu posadzek od razu nie wietrzyć bo posadzka powciąga się i będzie nierówna. Jeszcze co mogę dodać to trzeba zwrócić uwagę aby dobrze zatarli narożniki bo po wyschnięciu narożniki są wyżej niż cała powierzchnia. A niekiedy nie zacierają bo to trzeba robić ręcznie dlatego ,że maszynka do zacierania zaciera na okrągło i w narożnikach nie sięga.



Planuję gdzieś w kwietniu, zobaczymy jaka będzie pogoda.Ale wezme wszystkie wskazówki pod uwagę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

moge potwierdzić to co koledzy juz napisali..anhydryt jest droższy i wg mnie zasługuje na uwage w sytuacji gdy niema miejsca dać tradycyjnej wylewki...ta szybkośc oddawania ciepła to trochę prawdy i sporo reklamy, z tym otulaniem rurek podobnie icon_biggrin.gif


totalna bzdura icon_smile.gif


Szybkość przenikania ciepła jest dużo większa! dlaczego ? bo jastrych anhydrytowy jest monolitem a cementowy popychany pneumatycznie w przekroju wygląda jak pumex.
Średni przy grubości 4,5 z ogrzewaniem podłogowym toprzy anhydrycie 30 min
A przy 6,5 cm półsuchej wylewki z mixokreta to 2,5 godziny

tu możesz zobaczyć jak wygląda przekrój jastrychu anhydrytowego i obtaczanie rurki grzejnej
http://www.wylewkasamopoziomujaca.pl/blog/...ki-anhydrytowe/


Cytat

To około 20 ton piachu płukanego będziesz potrzebować i około 2 t cementu. U mnie 140 m2 lali w jeden dzień,ale wcześniej rozłożyłem styro na podłogi i dałem dylatacyjna piankę przy ścianach.Jeszcze jedno ,nie dawałem zbrojenia metalowego tylko włókna PP jako zbrojenie rozsiane i plastyfikator.




20 ton piachu i 2 tony cementu ?icon_smile.gif) zrobiłaś bardzo mocny jastrych ;)

oczywiscie piasek 0-2mm
powinien byc chociażby 0-4mm a najlepiej 0-8mm ( mieszanka )

20ton to okolo 10m3
ilość cementu na 1m3 jastrychu powinna być 400 kg.
czyli trochę za mało dałeś icon_smile.gif
Gdybyś tak zrobił miał byś klasę jastrychu C20 F2
Najsłabsze jastrychy anhydrytowe sa w klasie C20 F4

więcej o klasach wytrzymałości znajdziecie tu http://www.wylewkasamopoziomujaca.pl/blog/...-wytrzymalosci/


Cytat

Przewodzi dobrze ale trochę to trwa icon_smile.gif anhydrytowa jest cieńsza ale nie dużo bo cementowej daje się min 7 cm. I ja tyle dałem bo więcej nie moglem,drzwi by mi nie weszły.Ile masz metrów podłogi.





anhydryt można i powinno się wylewać 3 cm nad rurką grzejną więdz jest różnica między cementem a anhydrytem


ps. można zwiększyć grubość izolacji pod posadzka
Link do komentarza
Cytat

totalna bzdura icon_smile.gif


Szybkość przenikania ciepła jest dużo większa! dlaczego ? bo jastrych anhydrytowy jest monolitem a cementowy popychany pneumatycznie w przekroju wygląda jak pumex.
Średni przy grubości 4,5 z ogrzewaniem podłogowym toprzy anhydrycie 30 min
A przy 6,5 cm półsuchej wylewki z mixokreta to 2,5 godziny

tu możesz zobaczyć jak wygląda przekrój jastrychu anhydrytowego i obtaczanie rurki grzejnej
http://www.wylewkasamopoziomujaca.pl/blog/...ki-anhydrytowe/




Nikt tu nie napisał bzdury, każda wylewka czy to cementowa czy anhydrytowa ma swoje wady i zalety, po prostu trzeba uśrednić te skrajne opinie...Tak jak wspomniano wyżej cementowa dłużej się nagrzewa i dłużej stygnie to z anhydrytową jest na odwrót :szybciej sie nagrzewa-szybciej stygnie.
A kwestia finansowa?
Na około 150m2 wylewki około 5 cm grubości jaki jest koszt anhydrytu?Może to mnie przekona?
Link do komentarza
Cytat

Nikt tu nie napisał bzdury, każda wylewka czy to cementowa czy anhydrytowa ma swoje wady i zalety, po prostu trzeba uśrednić te skrajne opinie...Tak jak wspomniano wyżej cementowa dłużej się nagrzewa i dłużej stygnie to z anhydrytową jest na odwrót :szybciej sie nagrzewa-szybciej stygnie.
A kwestia finansowa?
Na około 150m2 wylewki około 5 cm grubości jaki jest koszt anhydrytu?Może to mnie przekona?


w każdym rejonie polski są różne ceny jastrychu anhydrytowego,sa różni producenci, różne sposoby dostawy,
Zbyt dużo czynników abym mógł podać cenę.

Ale zakładam że to jest Wrocław to cena ze wszystkim klasa materiału C20 -F4 około 35zł/m2
im większa powierzchnia tym koszty inaczej sie rozbijają.

i teraz jak będziesz kalkulował jedna i drugą
to przy cementowej masz:
zamów piasek - postaraj się 0-4mm ( bo o mieszance zapomnij) plus transport
4 tony cementu + transport
plus 10-12 złm2 robocizna
plastyfikatory - i pilnuj aby dodawali
zbrojenie

Każdy jastrych ma swoje wady i zalety
ale posiadając wiedze w temacie anhydryt jest po prostu lepszy.
Na ogrzewanie podłogowe jak i bez.


Link do komentarza
Cytat

w każdym rejonie polski są różne ceny jastrychu anhydrytowego,sa różni producenci, różne sposoby dostawy,
Zbyt dużo czynników abym mógł podać cenę.

Ale zakładam że to jest Wrocław to cena ze wszystkim klasa materiału C20 -F4 około 35zł/m2
im większa powierzchnia tym koszty inaczej sie rozbijają.

i teraz jak będziesz kalkulował jedna i drugą
to przy cementowej masz:
zamów piasek - postaraj się 0-4mm ( bo o mieszance zapomnij) plus transport
4 tony cementu + transport
plus 10-12 złm2 robocizna
plastyfikatory - i pilnuj aby dodawali
zbrojenie

Każdy jastrych ma swoje wady i zalety
ale posiadając wiedze w temacie anhydryt jest po prostu lepszy.
Na ogrzewanie podłogowe jak i bez.


Jeśli anhydrytowa jest taka super to powiedz mi dlaczego jest tylu zadowolonych z posadzki cementowej. Nie uwierzę że wszyscy robili ją z powodu oszczędności bo przy całych kosztach budowy różnica w kosztach to promile. A co do szybkości oddawania ciepła to nie znam nikogo kto w sezonie grzewczym wyłącza ogrzewanie / no chyba że z powodu awarii/ by potem zaraz je uruchomić . A to czy przy rozruchu temperatura pomieszczeń dochodzi w 12 czy w 24 godziny to praktycznie nie ma znaczenia. Takie stanowcze optowanie za konkretnym rozwiązaniem to na tym portalu mają tylko ludzie którzy zajmują się nim zawodowo. Natomiast większość uczestników chce się tutaj zapoznać z opiniami i doświadczeniami UŻYTKOWNIKÓW.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli anhydrytowa jest taka super to powiedz mi dlaczego jest tylu zadowolonych z posadzki cementowej. Nie uwierzę że wszyscy robili ją z powodu oszczędności bo przy całych kosztach budowy różnica w kosztach to promile. A co do szybkości oddawania ciepła to nie znam nikogo kto w sezonie grzewczym wyłącza ogrzewanie / no chyba że z powodu awarii/ by potem zaraz je uruchomić . A to czy przy rozruchu temperatura pomieszczeń dochodzi w 12 czy w 24 godziny to praktycznie nie ma znaczenia. Takie stanowcze optowanie za konkretnym rozwiązaniem to na tym portalu mają tylko ludzie którzy zajmują się nim zawodowo. Natomiast większość uczestników chce się tutaj zapoznać z opiniami i doświadczeniami UŻYTKOWNIKÓW.





Tylu zadowolonych ;)
Jak pisałem wcześniej każdy jastrych ma swoje wady i zalety.
Pytanie jest jedno co chcemy uzyskać, i z jakich np. źródeł ciepła korzystać.
W Polsce jastrychów cementowych wykonuje się około 80-85 % w stosunku do anhydrytów.
Dlaczego tak jest ? bardzo proste pytanie bo ludzie nie mają wiedzy. I to zarówno architekci, kierownicy budowy, itp.
Jastrychów cementowych z mixa praktycznie nie wykonuje się u naszych zachodnich jak i południowych sąsiadów.
Bo oszczędność z szybkiego przenikania ciepła jest ale o tym nie będę pisał icon_smile.gif
I teraz pytanie co chcesz osiągnąć.

Tak jak mówisz grzać cały czas ? ps. chyba masz duże rachunki.

Czy grzać w momencie kiedy jest to potrzebne.

Z niemieckich badań jakie widziałem stowarzyszenia posadzkarzy niemieckich (jak sobie przypomnę gdzie to bylo podam linka ) stosując anhydryt przy niskotemperaturowych ogrzewaniach można zaoszczędzić do 35% wydatków na ogrzewanie a moim zdaniem tak to dużo nawet bardzo.

Tak wykonuje jastrychy anhydrytowe, cementowe, styrobetony, betony dekoracyjne.

I ciągle mam do czynienia z inwestorami, i w zależności kto co potrzebuje to mu wylewam.
Ale na pewno u siebie w domu będę miał pompę i anhydryt

Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

anhydryt można i powinno się wylewać 3 cm nad rurką grzejną więdz jest różnica między cementem a anhydrytem


To ile? Jeżeli rurka ma około 2 cm średnicy + 3 cm nad rurka to wychodzi 5 cm a cementowa 7 cm . Czyli co? Duża jest różnica?

Cytat

20 ton piachu i 2 tony cementu ?icon_smile.gif) zrobiłaś bardzo mocny jastrych ;)

oczywiscie piasek 0-2mm
powinien byc chociażby 0-4mm a najlepiej 0-8mm ( mieszanka )

20ton to okolo 10m3
ilość cementu na 1m3 jastrychu powinna być 400 kg.
czyli trochę za mało dałeś icon_smile.gif
Gdybyś tak zrobił miał byś klasę jastrychu C20 F2
Najsłabsze jastrychy anhydrytowe sa w klasie C20 F4

więcej o klasach wytrzymałości znajdziecie tu http://www.wylewkasamopoziomujaca.pl/blog/...-wytrzymalosci/


Jak z Ciebie taki fachowiec to wiedziałbyś ,że w mixokrecie miesza się odpowiednie proporcje a ile to nie wiem bo nie jestem specjalistą,robiła mi to firma z prawdziwego zdarzenia więc o proporcje i o jakoś wylewki się nie martwię icon_smile.gif . Napisałem ile materiału potrzebuje orientacyjnie ,sugerując się ile ja zamawiałem z czego jeszcze zostało.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

w każdym rejonie polski są różne ceny jastrychu anhydrytowego,sa różni producenci, różne sposoby dostawy,
Zbyt dużo czynników abym mógł podać cenę.


Jaki problem porównać ceny. Dajesz ceny w Twoim rejonie i skala porównania jest. Wiadomo,że nie można porownywać cen z np Krakowa wylewka anhydrytowa i z Gdańska wylewka cementowa.
Cytat

i teraz jak będziesz kalkulował jedna i drugą
to przy cementowej masz:
zamów piasek - postaraj się 0-4mm ( bo o mieszance zapomnij) plus transport
4 tony cementu + transport
plus 10-12 złm2 robocizna
plastyfikatory - i pilnuj aby dodawali
zbrojenie


Czemu nie podałes cen?
Ja rok temu płaciłem tak:
20 t piasku płukanego 0-4 (miało byc 17 t ale dla pewności zamówiłem 20) - 740 zł wraz z transportem ale miałem tez propozycje za 40 zł za tonę + transport . W kopalni piasku miałem cenę za 18 zł za tonę piasku płukanego ale transport przerażał materiał icon_smile.gif
Plastyfikator - 100 zł
Zbrojenie włókna PP - 300 zł
Cement worek 25 kg - 11 zł z transportem
Robocizna - 10,5 zł m2
Sorki z cementem - U mnie poszło 3 tony
Link do komentarza
Cytat

Tylu zadowolonych ;)
Jak pisałem wcześniej każdy jastrych ma swoje wady i zalety.
Pytanie jest jedno co chcemy uzyskać, i z jakich np. źródeł ciepła korzystać.
W Polsce jastrychów cementowych wykonuje się około 80-85 % w stosunku do anhydrytów.
Dlaczego tak jest ? bardzo proste pytanie bo ludzie nie mają wiedzy. I to zarówno architekci, kierownicy budowy, itp.
Jastrychów cementowych z mixa praktycznie nie wykonuje się u naszych zachodnich jak i południowych sąsiadów.
Bo oszczędność z szybkiego przenikania ciepła jest ale o tym nie będę pisał icon_smile.gif
I teraz pytanie co chcesz osiągnąć.

Tak jak mówisz grzać cały czas ? ps. chyba masz duże rachunki.

Czy grzać w momencie kiedy jest to potrzebne.

Z niemieckich badań jakie widziałem stowarzyszenia posadzkarzy niemieckich (jak sobie przypomnę gdzie to bylo podam linka ) stosując anhydryt przy niskotemperaturowych ogrzewaniach można zaoszczędzić do 35% wydatków na ogrzewanie a moim zdaniem tak to dużo nawet bardzo.

Tak wykonuje jastrychy anhydrytowe, cementowe, styrobetony, betony dekoracyjne.

I ciągle mam do czynienia z inwestorami, i w zależności kto co potrzebuje to mu wylewam.
Ale na pewno u siebie w domu będę miał pompę i anhydryt


Nie łap mnie za słowa. Utrzymaniem temperatury w moim domu zawiaduje sterownik i kocioł jest uruchamiany wtedy kiedy jest taka potrzeba i nie pracuje cały czas. A co do opłat to poczytaj sobie moje wcześniejsze posty dom 130 mkw i roczne rachunki za gaz przy trzy osobowej rodzinie w ciągu trzech ostatnich lat kształtowały się w granicach 2300 - 2600 . I powiem szczerze jakoś nie bardzo wierzę że przy zmianie wylewki oszczędzałbym te 30%. A po za tym irytuje mnie fakt Twojego podważania kompetencji zawodowych naszych budowlańców czyżbyś był " jedynym sprawiedliwym ".
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

totalna bzdura icon_smile.gif


Szybkość przenikania ciepła jest dużo większa! dlaczego ? bo jastrych anhydrytowy jest monolitem a cementowy popychany pneumatycznie w przekroju wygląda jak pumex.
Średni przy grubości 4,5 z ogrzewaniem podłogowym toprzy anhydrycie 30 min
A przy 6,5 cm półsuchej wylewki z mixokreta to 2,5 godziny



ja też mogę powyższe podsumować tymi samymi słowami - totalna bzdura...
podane trochę danych - marketingowych - wynikająch częściowo z faktu że wylewka cieńsza,a brak odniesienia do ceny...
mam 7-7,5cm jastrychu, grzeję PC i jestem bardzo zadowolony z szybkości oddawania ciepła...

Cytat

Z niemieckich badań jakie widziałem stowarzyszenia posadzkarzy niemieckich (jak sobie przypomnę gdzie to bylo podam linka ) stosując anhydryt przy niskotemperaturowych ogrzewaniach można zaoszczędzić do 35% wydatków na ogrzewanie a moim zdaniem tak to dużo nawet bardzo.



dla mnie to takie opowieści drzewa sandałowego, albo tysiąca i jednej nocy....
proszę podać konkretną wycenę dla konkretnego regionu, a nie pociskać "głodne" kawałki....
Link do komentarza
Na pewno kolega wylewkasamopoziomująca ma trochę racji, ja poczytałam i widzę plusy i minusy obu,ale nie mogą się do końca zdecydować. Nie wiem też ile jest prawdy w zachwalaniu jednej i drugiej icon_confused.gif Domyślam się że z przyzwyczajenia i tradycji wielu fachowców poleca cementowe, boją sie nowości i krytykują a swoje zachwalają.Tak więc ja stoję pomiedzy młotem a kowadłem icon_rolleyes.gif , bo wiem ża każdy ma swój interes w zachwalaniu. Cementowe wylewki mają wieloletnią tradycję, fachowcy nauczyli się jak z nią postepować, natomiast nie ufają anhydrytowym....Niby skłoniłam się juz do cementowej ,ale to chyba dlatego że w swojej okolicy nie znalazłam sprawdzonej ekipy od anhydrytowej...Wyszło na to że nadal mam watpliwości i myślę, myślę....
Link do komentarza
W mirę rzetelne dane techniczne:
http://www.politalia.com.pl/posadzki_anhyd...dane_techniczne

Przy czym - pkt.12 ewentualne walory energooszczędne są mocno przesadzone. Jakieś tam są (mogą być), ale biorąc pod uwagę skalę, raczej niezauważalne.

Natomiast niewątpliwą zaletą (pominiętą) posadzki gipsowej jest duża łatwość jej skucia, naprawy (samej posadzki, czy też likwidacji ewentualnego przecieku podłogówki), itp - czego nikomu nie życzę.
Link do komentarza
Cytat

olej wątpliwości, żadnego z wyborów nie będziesz żałować, niepotrzebnie marnujesz miejsce w swej głowie na takie duperele



Gdybym nie budowała dla siebie -może bym olała....
...gdybym spała na forsie -też pewnie bym olała...
...a ja muszę zrobić tak:aby nie poprawiać, nie żałować, nie przepłacać.....i weź tu nie myśl o takich "duperelach"....
icon_rolleyes.gif
Link do komentarza
Cytat

to zamiast się zadręczać pozbieraj oferty i tyle, bo nie ma tu o czym bić tak tej piany, uwierz



Nikt tu piany nie bije-dyskusja, ot -tyle,niech to nie urasta do rangi rwania włosów z głowy...Mówimy o dwóch różnych technologiach, a że sie zastanawiam nad tym....chyba normalne.
Link do komentarza
Cytat

Nikt tu piany nie bije-dyskusja, ot -tyle,niech to nie urasta do rangi rwania włosów z głowy...Mówimy o dwóch różnych technologiach, a że sie zastanawiam nad tym....chyba normalne.


Dobrze że wybiera się z dwóch wariantów bo w razie czego pozostaje jeszcze rzut monetą. A tak na poważnie to rzeczywiście człowiek przy budowie domu staje przed taką masą wyborów że aż głowa boli. Pozdrawiam życzę samych trafnych decyzji.
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Nikt tu piany nie bije-dyskusja, ot -tyle,niech to nie urasta do rangi rwania włosów z głowy...Mówimy o dwóch różnych technologiach, a że sie zastanawiam nad tym....chyba normalne.



jestem pewien, że jak dostaniesz konkretne oferty cenowe to ręki, to wybierzesz jastrych icon_razz.gif
Link do komentarza
Cytat

Natomiast niewątpliwą zaletą (pominiętą) posadzki gipsowej jest duża łatwość jej skucia, naprawy (samej posadzki, czy też likwidacji ewentualnego przecieku podłogówki), itp - czego nikomu nie życzę.



Posadka z gipsu to rzeczywiście bardzo duża jest łatwość jej rozbiórki nawet w miejscach niezamierzonych w razie przecieku zalania większej powierzchni , jest ona nieodporna na zamoczenie , w stanie mokrym traci wytrzymałość , zatem nie zaleca się stosować ją w pomieszczeniach narażonych na zawilgocenie łazienki, pralnie, kuchnie itd. icon_lol.gif Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Na razie mam tylko oferty na cementowe, anhydrytu nadal szukam icon_rolleyes.gif


Wróciłem właśnie z targów Bud - Gryf w Szczecinie poświęconej Energii w pełnym tego słowa znaczeniu i spotkałem tam stoisko jednej z większych firm produkcyjnych na naszym ogólnopolskim rynku. Mają oni w swojej ofercie wylewkę anhydrytową którą wykonują swoją fabryczną ekipą na terenie całej polski / stosowne atesty i gwarancje / orientacyjny koszt 1 mkw przy 5 cm grubości zamyka się u nich poniżej 30 zł.
Link do komentarza
Gość arturo72
Kwestia andryhyd czy miksokret zależy od tego jakiego źródła ciepła będziemy używali do ogrzewania.
Andryhyd nie sprawdzi się przy źródle wymagającym akumulacji ciepła i tutaj nie polecany a przy innych źródłach ciepła główną rolę gra kasa czyli miksokret.
Jest też sytuacja gdzie zawaliliśmy i mamy mikro izolację w podłodze a sztywno określoną grubość z wylewką,wtedy lepiej dać lepszą izolację i cieńszą wylewkę i wtedy andryhyd wybawia nas z opresji ;)
Ja bym stawiał jednak na miksokreta icon_smile.gif
Cytat

Szybkość przenikania ciepła jest dużo większa! dlaczego ? bo jastrych anhydrytowy jest monolitem a cementowy popychany pneumatycznie w przekroju wygląda jak pumex.
Średni przy grubości 4,5 z ogrzewaniem podłogowym toprzy anhydrycie 30 min
A przy 6,5 cm półsuchej wylewki z mixokreta to 2,5 godziny


Oczywiście jest to półprawda,lepsza przenikalność cieplna bierze się głównie z grubości wylewki a nie z cudownych właściwości andryhydu.Gdyby wylewki były o jednakowej grubosci to przenikalność cieplna byłaby podobna. Edytowano przez arturo72 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kwestia andryhyd czy miksokret zależy od tego jakiego źródła ciepła będziemy używali do ogrzewania.
Andryhyd nie sprawdzi się przy źródle wymagającym akumulacji ciepła i tutaj nie polecany a przy innych źródłach ciepła główną rolę gra kasa czyli miksokret.
(...)



Ja będę mieć podłogówke wszędzie.Dlatego rozważałam technologię.Gdybym miała kaloryfery nawet o anhydrycie bym nie pomyślała...
A cena poniżej 30 zł jest kusząca...

Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat

Wróciłem właśnie z targów Bud - Gryf w Szczecinie poświęconej Energii w pełnym tego słowa znaczeniu i spotkałem tam stoisko jednej z większych firm produkcyjnych na naszym ogólnopolskim rynku. Mają oni w swojej ofercie wylewkę anhydrytową którą wykonują swoją fabryczną ekipą na terenie całej polski / stosowne atesty i gwarancje / orientacyjny koszt 1 mkw przy 5 cm grubości zamyka się u nich poniżej 30 zł.



cena wygląda atrakcyjnie, ale jakoś uwierzyć nie mogę....znajomi jak w okolicy robili anhydryty, to mieli spooooro wyższe wyceny niż proponowane powyżej...
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

cena wygląda atrakcyjnie, ale jakoś uwierzyć nie mogę....znajomi jak w okolicy robili anhydryty, to mieli spooooro wyższe wyceny niż proponowane powyżej...


Bo to cena za robociznę jest icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Gość adiqq
Cytat


no ale jakby nie liczyć
jastrych - 32zł/m2 - nie pisze, ale pewnie też netto
anhydryt '(zakładając 10t/100m2) - wyjdzie minimum 45zł materiał+12zł robocizna, czyli 57netto/m2
chyba wszystko jasne?

mniej więcej taki rozrzut cenowy mieli wspomniani znajomi..tyle że oni byli praktycznie zmuszeni, ze względu na grubość Edytowano przez adiqq (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Kolejny etap budowy i koleje dylematy icon_neutral.gif
Mam w całym domu ogrzewanie podłogowe, naczytałam się różnych dyskusji na temat "najlepszych" wylewek no i oczywiście tradycyjnie -zgłupiałam. Wiele przemawia za anhydrytem, zdania są jednak podzielone icon_rolleyes.gif
Z tego co wyczytałam anhydrytowa ma mniejszą bezwładność(szybciej sie nagrzewa, szybciej stygnie), podobno łatwiej nią sterować, lepiej otula rurki, dobrze poziomuje powierzchnię.
A jak wychodzi cenowo za m3?
Widziałam zdjęcia z kamery termowizyjnej (piękna reklama L:afarge icon_wink.gif ) i różnica w stosunku do cementowej była wyraźna(rozkład temperatury)
Co przemawiałoby za cementową?
Proszę o sugestie.



Szanowna Pani

Wylewka anhydrytowa to produkt przeznaczony na ogrzewanie podłogowe i posiada wszystkie te zalety o których Pani wspomniała. Na ostateczny koszt wylewki anhydrytowej Agilia Sols A wpływa wiele czynników m.in. odległości budowy od wytwórni, dlatego w celu otrzymania konkretnej wyceny proszę skontaktować się z przedstawicielem handlowym przypisanym do najbliższej wytwórni Lafarge lub autoryzowanym wykonawcą.

Koszt wykonania wylewki anhydrytowej w porównaniu z wylewką cementową jest z reguły o 10-15 zł/m2 wyższy. Jednak bardziej efektywne sterowanie ogrzewaniem podłogowym w przypadku jastrychu Agilia Sols A pozwala zmniejszyć zużycie energii cieplnej i koszt poniesiony przy wykonywaniu posadzki zwraca się po kilku sezonach.

Wylewka cementowa wykonywana miksokretem to w krótkiej perspektywie czasowej tańsze rozwiązanie. Jakość i trwałość takiego rozwiązania jest ściśle uzależniona od doświadczenia ekipy wykonawczej i proporcji surowców zastosowanych w mieszance. Dlatego wylewkę cementową powinien wykonywać sprawdzony, polecony wykonawca. Prawidłowo wykonana, dobrze sprawdza się na posadzkach bez ogrzewania podłogowego. Jest również bardziej odporna na wilgoć, więc nadaje się do pomieszczeń mających stały kontakt z wodą np. do wykonania posadzki w garażu.

Wszystkie informacje o dostępnych rozwiązaniach, materiały oraz kontakty znajdzie Pani na www.solidnydom.lafarge.pl
Zachęcamy do odwiedzenia strony i kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania.

pozdrawiamy
Lafarge
Link do komentarza
Dziekuję za wypowiedź przedstawiciela firmy , aczkolwiek:
"Agilia Sols A pozwala zmniejszyć zużycie energii cieplnej i koszt poniesiony przy wykonywaniu posadzki zwraca się po kilku sezonach."
Może jakieś wyliczenia, dowody?
Możnaby dodać że wylewka anhydrytowa ma też dobroczynny wpływ na mlecznośc krów na Podlasiu, ale nie mając konkretnych wyników , obserwcji i doświadczeń to..... jest to zwykły kit, chwyt (reklamowy) icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość Razmes
Cytat

Dziekuję za wypowiedź przedstawiciela firmy , aczkolwiek:
"Agilia Sols A pozwala zmniejszyć zużycie energii cieplnej i koszt poniesiony przy wykonywaniu posadzki zwraca się po kilku sezonach."
Może jakieś wyliczenia, dowody?
Możnaby dodać że wylewka anhydrytowa ma też dobroczynny wpływ na mlecznośc krów na Podlasiu, ale nie mając konkretnych wyników , obserwcji i doświadczeń to..... jest to zwykły kit, chwyt (reklamowy) icon_wink.gif




Moje krowy na anhydrycie nie stoją, więc się nie wypowiem, zwykła wylewka betonowa + maty i nie narzekają. Ale gdyby im podłogówkę zamontować... hm... Może i mleczność by wzrosła, i zadowolenie icon_cool.gif
Link do komentarza
Cytat

Dziekuję za wypowiedź przedstawiciela firmy , aczkolwiek:
"Agilia Sols A pozwala zmniejszyć zużycie energii cieplnej i koszt poniesiony przy wykonywaniu posadzki zwraca się po kilku sezonach."
Może jakieś wyliczenia, dowody?
Możnaby dodać że wylewka anhydrytowa ma też dobroczynny wpływ na mlecznośc krów na Podlasiu, ale nie mając konkretnych wyników , obserwcji i doświadczeń to..... jest to zwykły kit, chwyt (reklamowy) icon_wink.gif



Witam

Nie badaliśmy wpływu wylewki anhydytowej na mleczność krów na Podlasiu, bo akurat w tamtym rejonie nie mamy wytwórni icon_wink.gif

Oszczędność na ogrzewaniu przy używaniu ogrzewania podłogowego z wylewką Agilia Sols A wynika z faktu, że może Pani płynnie sterować temperaturą w pomieszczeniu. Sterowanie pozwala obniżać temperaturę kiedy np. nie ma Pani w domu (np. wyjście do pracy lub wyjazd na weekend). Jednocześnie odpowiednie sterowanie sprawia, że w pomieszczeniach nie robi się zbyt ciepło, co może się zdarzyć jeśli system ogrzewający ma dużą bezwładność - a wtedy jedynym "ratunkiem" jest otwieranie okna i straty energii cieplnej. Przy wylewce dobrze przepuszczającej ciepło może Pani również ustawić piec na niższą temperaturę wody.
Te wszystkie czynniki powodują, że zużycie energii cieplnej jest mniejsze stąd mniejsze koszty. Oczywiście kwota oszczędności zależy od rodzaju systemu ogrzewania i sposobu jego użytkowania.

pozdrawiam
Lafarge
Link do komentarza
Cytat

Witam

Nie badaliśmy wpływu wylewki anhydytowej na mleczność krów na Podlasiu, bo akurat w tamtym rejonie nie mamy wytwórni icon_wink.gif

Oszczędność na ogrzewaniu przy używaniu ogrzewania podłogowego z wylewką Agilia Sols A wynika z faktu, że może Pani płynnie sterować temperaturą w pomieszczeniu. Sterowanie pozwala obniżać temperaturę kiedy np. nie ma Pani w domu (np. wyjście do pracy lub wyjazd na weekend). Jednocześnie odpowiednie sterowanie sprawia, że w pomieszczeniach nie robi się zbyt ciepło, co może się zdarzyć jeśli system ogrzewający ma dużą bezwładność - a wtedy jedynym "ratunkiem" jest otwieranie okna i straty energii cieplnej. Przy wylewce dobrze przepuszczającej ciepło może Pani również ustawić piec na niższą temperaturę wody.
Te wszystkie czynniki powodują, że zużycie energii cieplnej jest mniejsze stąd mniejsze koszty. Oczywiście kwota oszczędności zależy od rodzaju systemu ogrzewania i sposobu jego użytkowania.

pozdrawiam
Lafarge



Ale przecież do manewrowania temperaturą przy ogrzewaniu podłogowym służą sterowniki (pogodowe, pokojowe).Pogodowy "wyprzedza" jakoby mającą nastapić zmianę temperatury na zewnątrz i przy uwzględnieniu dużej bezwładności podłogówki-odpowiednio ją reguluje.
Mając dodatkowo sterownik pokojowy - nie widzę logiki w tym co Pan napisał.



Nie słyszałam o kims kto instaluje w całym domu podłogówkę bez regulatorów temperatury icon_wink.gif
Link do komentarza
Cytat

Ale przecież do manewrowania temperaturą przy ogrzewaniu podłogowym służą sterowniki (pogodowe, pokojowe).Pogodowy "wyprzedza" jakoby mającą nastapić zmianę temperatury na zewnątrz i przy uwzględnieniu dużej bezwładności podłogówki-odpowiednio ją reguluje.
Mając dodatkowo sterownik pokojowy - nie widzę logiki w tym co Pan napisał.



Nie słyszałam o kims kto instaluje w całym domu podłogówkę bez regulatorów temperatury icon_wink.gif


Wszystko o czym piszesz masz rację. Panowie icon_eek.gif zajmujący się wylewkami anhydrytowymi sami zapewne ich nie mają dlatego myślą że pisząc takie bzdury jak powyżej to omamią klienta. Ja podałem Tobie nazwę tej wylewki gdyż raz że spotkałem się z nią teraz na targach a dwa po to byś miała mniej więcej rozeznanie w cenach. Nigdy bym nie przypuszczał że firmy żeby zachwalać swój towar potrafią napisać takie bzdury / otwieranie okien jako sposób regulacji temperatury /.
Link do komentarza
Cytat

Oszczędność na ogrzewaniu przy używaniu ogrzewania podłogowego z wylewką Agilia Sols A wynika z faktu, że może Pani płynnie sterować temperaturą w pomieszczeniu.




Pierdu, pierdu - papka marketingowa. icon_evil.gif

Nie znam badań, które potwierdzają taki rewolucyjny wpływ tej wylewki, nad tradycyjną wylewką betonową o takiej samej grubości.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...