Skocz do zawartości

warunki zabudowy a techniczne warunki dostawy mediów


Recommended Posts

Wszystko pięknie zakupiłem ładną działeczke dośc duża wraz z warunkami zabudowy wszystko gra.Przeniosłem warunki zabudowy na siebie i jest ok.Trzeba zacząc załatwiac papiery z elektrownią żadnych problemów warunki uzyskałem po miesiącu.I się zaczeło udałem się do gminy aby uzyskac techniczne warunki dostawy wody i odprowadzenia ścieków.Z wodą żadnego problemu ale kanaliza to absurd .W warunkach zabudowy ujęto iż ścieki mają byc odprowadzone do kanalizacji -to dobrze se myśle .Ale w gminie stworzyli mi problem gdyż w moim rejonie nie ma jeszcze kanalizacji bo utkneła ok 200 m przed działką i na dodatek różnica poziomów uniemożliwia podłączenie mnie do przyłącza.Nie rozumiem jak można w warunkach zabudowy pisac że istnieje możliwośc podłączenia do kanalizy a w warunkach technicznych nie to jakiś koszmar.Na dodatek sąsiad obok w warunkach zabudowy ma napisane że odprowadzenie ścieków do szczelnego zbiornika a po rozbudowie do kanalizy.Pytanie brzmi co mam teraz zrobic szamba nie moge wybudowac bo nie widnieje w warunkach zabudowy a do kanalizy nie da rady.Gminni urzędnicy nakazali mi starac się o nowe warunki zabudowy a co za tym idzie poniśc koszty z tym związane i odczekac może nawet rok.Prosze o porade.
Link do komentarza
Formalnie to nic nie można poradzić - trzeba wystąpić o nowe warunki zabudowy. W praktyce można jednak obejść ten problem - w projekcie zagospodarowania działki zaznaczyć podłączenie do kanalizacji ,a w trakcie budowy wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę z uwzględnieniem odprowadzenia ścieków do szamba lub liczyć na to, że zanim budowa się zakończy kanalizacja "podejdzie" pod dom.
Link do komentarza
  • 2 lata temu...
Jest też tak, że wystąp o pozwolenie na budowę domu. Bez przyłączy albo bez tylko przyłącza do odprowadzenia ścieków. Gdy się uprawomocni, to zacznij budowę. W międzyczasie wystąp o zmianę warunków zabudowy w zakresie odprowadzenia ścieków. Po uzyskaniu zmiany wykonaj projekt przyłącza i zgłoś --- zawiadomienie o przystąpieniu do wykonywania przyłącza---- Przyłącza nie wymagają pozwolenia na budowę. Powodziska
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...