Skocz do zawartości

Kiedy aerować trawnik?


Recommended Posts

Idzie wiosna dużymi krokami i zastanawiam się kiedy aerować trawnik. Ponoć należy to zrobić przed rozpoczęciem wegetacji trawy. Śnieg zniknął u mnie około tydzień temu ale pozostała pleść pośniegowa w niektórych miejscach. Ziemia jest jeszcze mokra, a nocą pojawia się lekki mrozik. Czy w takich warunkach można już aerować i potem nawozić trawnik?
Link do komentarza
Idealnym (podręcznikowym) terminem na wykonywanie aeracji (napowietrzania) trawnika jest lipiec lub wczesna jesień.
Można jednak zabieg ten przeprowadzić również wiosną (bez żadnej szkody dla trawnika a na pewno z dużą korzyścią). Zatem śmiało proszę chwytać za widły i nakłuwać zielony dywan (widłami na głębokość około 10 cm, w przypadku dużych powierzchni warto wypożyczyć aerator).

Więcej informacji na temat pielęgnacji trawnika po zimie: http://www.zielonyogrodek.pl/trawnik-po-zimie

Pozdrawiam
Paweł Romanowski
Link do komentarza
Cytat

Idealnym (podręcznikowym) terminem na wykonywanie aeracji (napowietrzania) trawnika jest lipiec lub wczesna jesień.
Można jednak zabieg ten przeprowadzić również wiosną (bez żadnej szkody dla trawnika a na pewno z dużą korzyścią). Zatem śmiało proszę chwytać za widły i nakłuwać zielony dywan (widłami na głębokość około 10 cm, w przypadku dużych powierzchni warto wypożyczyć aerator).

Pozdrawiam
Paweł Romanowski



U mnie tylko aerator wchodzi w grę, ale pytanie czy jeżeli spodziewam się jeszcze mrozów i to jednak nie za wcześnie? Nie naruszę na tyle trawy żeby mi nie zmarniała przypadkiem. Z jednej strony mam powody aby przeprowadzić zabieg jak najszybciej, ale z drugiej nie chcę zmarnować trawnika.
Link do komentarza
Cytat

U mnie tylko aerator wchodzi w grę, ale pytanie czy jeżeli spodziewam się jeszcze mrozów i to jednak nie za wcześnie? Nie naruszę na tyle trawy żeby mi nie zmarniała przypadkiem. Z jednej strony mam powody aby przeprowadzić zabieg jak najszybciej, ale z drugiej nie chcę zmarnować trawnika.


A tak z innej beczki to można też zaopatrzyć się w specjalne nakładki na buty z kolcami / jak będę miał chwilę czasu to postaram się zamieścić link /. Nie dość że będzie z pożytkiem dla trawnika to przy okazji można spalić nieco kalorii. Idzie lato - jak znalazł.
Link do komentarza
Cytat

A tak z innej beczki to można też zaopatrzyć się w specjalne nakładki na buty z kolcami / jak będę miał chwilę czasu to postaram się zamieścić link /. Nie dość że będzie z pożytkiem dla trawnika to przy okazji można spalić nieco kalorii. Idzie lato - jak znalazł.




mam takie od kilku lat....
nie chciałbyś tych zakwasów poznać - na drugi dzien po chodzeniu w tych nakładkach....
Ja używam 2 razy w roku.
Przy pierwszym koszeniu trawnika na wiosnę - zakładam i tak sobie powolutku za kosiarka maszeruję....
Nogi na drugi dzień nie do użytkowania icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

mam takie od kilku lat....
nie chciałbyś tych zakwasów poznać - na drugi dzien po chodzeniu w tych nakładkach....
Ja używam 2 razy w roku.
Przy pierwszym koszeniu trawnika na wiosnę - zakładam i tak sobie powolutku za kosiarka maszeruję....
Nogi na drugi dzień nie do użytkowania icon_smile.gif


Współczuję icon_redface.gif. To chyba wycofam się z tej niefortunnej rady.
Link do komentarza
Cytat

A tak z innej beczki to można też zaopatrzyć się w specjalne nakładki na buty z kolcami / jak będę miał chwilę czasu to postaram się zamieścić link /. Nie dość że będzie z pożytkiem dla trawnika to przy okazji można spalić nieco kalorii. Idzie lato - jak znalazł.


Dzięki za taki wynalazek, jak mam 700 m2, powierzchnia mojego buta to ok 250 cm2 czyli na 1 m2 wypada 40 "stąpnięć" co w przeliczeniu daje 28000 stąpnięć, załóżmy że zrobię połowę czyli 14000, a jeden krok ma 0,5 metra to na tych 700 m2 będę musiał zrobić 7 km. Dziękuję postoję icon_smile.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...