Skocz do zawartości

parkiet lakierowanie


Recommended Posts

Cytat

Czym pomalować parkiet wydaje mi się, że po pędzlu zostaną smugi chyba lepiej wałkiem? Możecie jakiś konkretny wałek lub pędzel polecić?


Tak są specjalne wałki do lakierów mają bardzo krótki i gęsty włos.Jeśli zajdziesz do specjalistycznego sklepu zajmującego się sprzedażą farb i lakierów to Ci jakiś polecą
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Czym pomalować parkiet wydaje mi się, że po pędzlu zostaną smugi chyba lepiej wałkiem? Możecie jakiś konkretny wałek lub pędzel polecić?


To zależy jakim lakierem chcesz ten parkiet pomalować.Bo są lakiery gdzie producent zaleca stosowanie pędzla jak również wałek lub szpachle parkieciarską.O ile dobrze pamiętam to są walki do parkietów z nylonu, Dekoral ma wałek Microstar i as takie żółte powlokę mają jak welur nie wiem czy to handlowa nazwa ale na nie mówią fleki (bynajmniej u mnie tak je pozywają icon_smile.gif ). Jeszcze co mogę Ci powiedzieć to nie zapomnij o przygotowaniu podłoża przed lakierowaniem .
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

Ja kiedyś przykozaczyłem i pomalowałem bez cyklinowania i bez niczego i wyszło... niefajnie icon_smile.gif



Ja tak kiedyś sobie wymyśliłem żeby "poprawić" parkiet przy wyjściu na balkon. Wyszła mega lipa icon_biggrin.gif

Profesjonalnie parkiety maluje się chyba natryskowo, ewentualnie wałkiem z mikrofibry. I proponuję nie malować w ciepłe dni - lakier będzie wtedy strasznie szybko przesychał i trudno będzie zapanować nad smugami...
Link do komentarza
Cytat

Ja tak kiedyś sobie wymyśliłem żeby "poprawić" parkiet przy wyjściu na balkon. Wyszła mega lipa icon_biggrin.gif

Profesjonalnie parkiety maluje się chyba natryskowo, ewentualnie wałkiem z mikrofibry. I proponuję nie malować w ciepłe dni - lakier będzie wtedy strasznie szybko przesychał i trudno będzie zapanować nad smugami...


Nigdy natryskowo,wałek ,szpachla parkieciarska ewentualnie pędzel w skrajnych przypadkach.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...