Skocz do zawartości

Demontaż sufitu


Recommended Posts

witam,

Planuję rozebrać sufit wykonany z cegły dziurawki ok 100m2 ( tj na całym poddaszu ) bo między nim a dachem jest 60cm tzw luki wentylacyjnej. Rozbierając to zyskuję na wysokości pomieszczeń.

Jak podejść do tematu aby było bezpiecznie , rozkułem jedną cegłę aby zobaczyć co jest pod spodem i przestrzeń jest " wypełniona " jakąś szlaką ...
sufit jest zbudowany z cegły dziurawki i co 60 cm jest belka

proszę o porady
Link do komentarza
Cytat

witam,

Planuję rozebrać sufit wykonany z cegły dziurawki ok 100m2 ( tj na całym poddaszu ) bo między nim a dachem jest 60cm tzw luki wentylacyjnej. Rozbierając to zyskuję na wysokości pomieszczeń.

Jak podejść do tematu aby było bezpiecznie , rozkułem jedną cegłę aby zobaczyć co jest pod spodem i przestrzeń jest " wypełniona " jakąś szlaką ...
sufit jest zbudowany z cegły dziurawki i co 60 cm jest belka

proszę o porady


To jest żużel był zastosowany jako ocieplenie stropu ,problem polega na tym że wszystko co jest wyżej opiera się na tym stropie i jak rozbierzesz go cały żużel 20 ton , wylewka betonowa na dachu, oraz papa 10 ton runie do środka musisz zacząć rozbiórkę od góry zerwać papę wylewkę betonową usunąć żużel i dopiero rozebrać strop ,będziesz musiał niestety zrobić wieniec dookoła ,nowy dach z drewnianej konstrukcji .Na to wszystko musisz mieć projekt i uzgodnienia w urzędach na roboty . Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

To jest żużel był zastosowany jako ocieplenie stropu



Dokładnie. Ja miałem inną sytuację w której ściany były wypchane szlaką i zużlem. Po zbijaniu tynków w środku domu zaczęły mi się walić ściany i podjelismy decyzję o rozbiórce starego domu. Oprócz tego zapach tego żużlu oraz tego co się znajdowało w ścianach powalała na kolana. Więc tak jak kolega wyżej napisał zacznij od rozbiórki według jego wskazówek.

Jak dostanę się do starych zdjęć domu to wkleję do tematu jako ciekawostkę icon_smile.gif
Link do komentarza
Cytat

witam,

Planuję rozebrać sufit wykonany z cegły dziurawki ok 100m2 ( tj na całym poddaszu ) bo między nim a dachem jest 60cm tzw luki wentylacyjnej. Rozbierając to zyskuję na wysokości pomieszczeń.

Jak podejść do tematu aby było bezpiecznie , rozkułem jedną cegłę aby zobaczyć co jest pod spodem i przestrzeń jest " wypełniona " jakąś szlaką ...
sufit jest zbudowany z cegły dziurawki i co 60 cm jest belka

proszę o porady


To nie jest sufit tylko strop Kleina. Posłuchaj rady przedmówców gdyż strop ten wiąże ściany jak go rozbierzesz to mogą się one rozjechać na boki pod ciężarem dachu. Moja rada zamiast dyskutować na forum umów się z jakimś inżynierem budowlanym który wypowie się na temat robót które chcesz przeprowadzić. W mojej okolicy trzy lata temu ojciec z synem postanowili sami zrobić izolację ścian piwnicznych nie mając o tym zielonego pojęcia skutek niewłaściwie prowadzone wykopy doprowadziły do osunięcia się dwóch ścian nośnych tak że budynek nadawał się tylko do rozbiórki i tak zamiast suchych piwnic sześcioosobowa rodzina została bez domu.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Cytat

To nie jest sufit tylko strop Kleina. Posłuchaj rady przedmówców gdyż strop ten wiąże ściany jak go rozbierzesz to mogą się one rozjechać na boki pod ciężarem dachu. Moja rada zamiast dyskutować na forum umów się z jakimś inżynierem budowlanym który wypowie się na temat robót które chcesz przeprowadzić. W mojej okolicy trzy lata temu ojciec z synem postanowili sami zrobić izolację ścian piwnicznych nie mając o tym zielonego pojęcia skutek niewłaściwie prowadzone wykopy doprowadziły do osunięcia się dwóch ścian nośnych tak że budynek nadawał się tylko do rozbiórki i tak zamiast suchych piwnic sześcioosobowa rodzina została bez domu.



Być może tak jest ale dlaczego sufit ma belki wzdłuż a dach w poprzek ?

A sprawa dwa orientujecie się ile można zapłacić za rozbiórkę i jaki jest jest 1mb wieńca ? Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Sama rozbiórka to jedno, a pozbycie się tego co uzyskasz w wyniku rozbiórki to drugie! Będzie tego sporo...
Wieniec spokojnie możesz zrobić sam, ale na podstawie projektu budowlanego który będzie obejmował całość koniecznych do przeprowadzenia zmian. Zaszalować deskami, płytą osb, sklejką. Wzmocnić szpilkami aby podczas wylewania się nie rozeszło. Wykonać zbrojenie ze stali (projekt) i zalać betonem z gruszki (pewnie i szybko). Nie zapomnij w wieńcu umieścić kotwy do mocowania murłaty, na której oprze się nowa konstrukcja dachu.
Link do komentarza
Cytat

Sama rozbiórka to jedno, a pozbycie się tego co uzyskasz w wyniku rozbiórki to drugie! Będzie tego sporo...
Wieniec spokojnie możesz zrobić sam, ale na podstawie projektu budowlanego który będzie obejmował całość koniecznych do przeprowadzenia zmian. Zaszalować deskami, płytą osb, sklejką. Wzmocnić szpilkami aby podczas wylewania się nie rozeszło. Wykonać zbrojenie ze stali (projekt) i zalać betonem z gruszki (pewnie i szybko). Nie zapomnij w wieńcu umieścić kotwy do mocowania murłaty, na której oprze się nowa konstrukcja dachu.


Zapewne te wszystkie rzeczy o których piszesz będą w dokumentacji budowlanej gdyż dalej nie wyobrażam sobie by taki zakres prac budowlanych prowadzić tylko na podstawie rad.
Link do komentarza
Cytat

Chcesz kogoś wsadzić na minę ?



Wszystkie porady udzielane na forum, a dotyczące prac na które wymagane jest pozwolenie na budowę, służą bardziej temu aby móc merytorycznie patrzeć wykonawcy na ręce! Absolutnie nie powinny być podstawą do prób samowolnego wykonania, bądź zlecenia komukolwiek wykonania prac bez pozwolenia na budowę, a co za tym idzie projektu. Inwestor ponosi odpowiedzialność za samowolę budowlaną!!!
Link do komentarza
Cytat

Zapewne te wszystkie rzeczy o których piszesz będą w dokumentacji budowlanej gdyż dalej nie wyobrażam sobie by taki zakres prac budowlanych prowadzić tylko na podstawie rad.



cytat: "... Sama rozbiórka to jedno, a pozbycie się tego co uzyskasz w wyniku rozbiórki to drugie! Będzie tego sporo...
Wieniec spokojnie możesz zrobić sam, ale na podstawie projektu budowlanego który będzie obejmował całość koniecznych do przeprowadzenia zmian. Zaszalować deskami, płytą osb, sklejką. Wzmocnić szpilkami aby podczas wylewania się nie rozeszło. Wykonać zbrojenie ze stali (projekt) i zalać betonem z gruszki (pewnie i szybko). Nie zapomnij w wieńcu umieścić kotwy do mocowania murłaty, na której oprze się nowa konstrukcja dachu...." koniec cytatu

Nikt normalny nie przystępuje do takich prac bez pozwolenia na budowę, które aby uzyskać należy przedłożyć projekt budowlany. Nawet jeśli otrzymuję tylko kopię projektu do realizacji, to ma ona pieczątki wydziału budownictwa z numerem pozwolenia na budowę. Użyłem tu skrótu myślowego, bo pewne procedury budowlańcowi wydają się oczywiste.
Link do komentarza
Cytat

Chcesz kogoś wsadzić na minę ?




pytam z ciekawości jaką kwotą pieniędzy będę musiał dysponować. Już wiem że będzie wymagane pozwolenia rozmawiałem z Panią z Wydziału Administracji Budownictwa więc spokojnie. Jestem umówiony z budowlańcami na wizję lokalną i zobaczę co oni powiedzą. (twierdzą że można sam sufit rozebrać..... )

Link do komentarza
Cytat

Jestem umówiony z budowlańcami na wizję lokalną i zobaczę co oni powiedzą. (twierdzą że można sam sufit rozebrać..... )


Za dobre słowo i garść pieniędzy można zrobić wszystko. Tylko należy to zrobić z głową, dlatego uprzednio napisałem, żebyś skontaktował się z architektem.
Link do komentarza
Będzie firma rozbierała stary dach , wyleje wieniec a następnie zostanie położona nowa więźba deskowanie ocieplenie styropapą icon_smile.gif
Zastanawiam się co zrobić z tynkami ( obecnie są tynki wapienno - cementowe ) pierwsza myśl tynki gipsowe , ale patrząc na koszty raczej położę wszędzie płyty GK.

I zostanie ogrzewanie c.o - c.w.u
Link do komentarza
Cytat

Będzie firma rozbierała stary dach , wyleje wieniec a następnie zostanie położona nowa więźba deskowanie ocieplenie styropapą Array="" style="vertical-align:middle" Array border="0" alt="icon_smile.gif">
Zastanawiam się co zrobić z tynkami ( obecnie są tynki wapienno - cementowe ) pierwsza myśl tynki gipsowe , ale patrząc na koszty raczej położę wszędzie płyty GK.

I zostanie ogrzewanie c.o - c.w.u


Bardzo rozsądnie i do tego papiery załatw żeby problemów nie było . Co do tynków wapienno - cementowych to bardzo dobre i zdrowe tynki nie akumulują wilgoci jak tynki gipsowe .




Link do komentarza
Wszystko zależy od tego czy klimat w domu jest dobry przy cementowo wapiennych. Współczesne technologie różnią się od tradycyjnych między innymi tym, że nawet przy wentylacji grawitacyjnej, powietrze w domu może mieć wilgtność na poziomie 20-30% co dla mieszkańców nie musi być komfortowe. I zaczynają się kombinacje jak skutecznie nawilżyć powietrze. Tynki gipsowe w takim przypadku sprawdzą się lepiej, ale w każdym innym cementowo wapienne jak radzi Animus!
Link do komentarza
Dziękuje za odpowiedzi i porady

Z tego co wiem miejsce w którym jest zlokalizowany budynek nie posiada planu zagospodarowania. Czy możecie mi napisać gdzie mam się udać aby załatwić pozwolenie na wymianę całego dachu i montaż wyższych okien i jednego połaciowego

co będzie potrzebne oprócz projektu dachu ?

A jeżeli chodzi o ściany padła decyzja o położeniu w całym mieszkaniu płyt GK - zależy nam na czasie a będzie to tańsze rozwiązanie niż gładzie gipsowe tak kulawych ścian Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Pierwsze to WZiZT w gminie - z nich dowiesz się czy i co możesz zrobić.
Z tym do architekta aby opracował projekt. na podstawie projektu występujesz do wydziału budownictwa w starostwie o pozwolenie na budowę. na pewno potrzebne będzie potwierdzenie prawa do władania nieruchomością. Jeśli weźmiesz kumatego kierownika budowy on załatwi wszystkie formalności.
Link do komentarza
Cytat

Pierwsze to WZiZT w gminie - z nich dowiesz się czy i co możesz zrobić.
Z tym do architekta aby opracował projekt. na podstawie projektu występujesz do wydziału budownictwa w starostwie o pozwolenie na budowę. na pewno potrzebne będzie potwierdzenie prawa do władania nieruchomością. Jeśli weźmiesz kumatego kierownika budowy on załatwi wszystkie formalności.



Jak już pisałem dal tego obszaru co stoi dom niema WZiZT , z tego co mi wiadomo jedna rzecz z głowy. A Czy ten kierownik budowy jest konieczny ? Nie mogę załatwić sam projektu złożyć o pozwolenia i zlecić firmie ( zaprzyjaźnionej ) robót
Link do komentarza
Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu dostaniesz dla Twojej nieruchomości jeśli nie ma Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla tego terenu. Przy tego rodzaju pracach warto aby ktoś wziął odpowiedzialność za prawidłowość wykonywanych prac, a jak już będzie to niech zapracuje na swoje wynagrodzenie załatwiając przy okazji formalności (nie doceniasz tego, że on tam wszystkich będzie znał i nadaje na tych samych falach co urzędnicy w wydziale budownictwa!) - może być tak, że Ty nie dostaniesz z jakichś względów pozwolenia, a on tak.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Jak już pisałem dal tego obszaru co stoi dom niema WZiZT , z tego co mi wiadomo jedna rzecz z głowy. A Czy ten kierownik budowy jest konieczny ? Nie mogę załatwić sam projektu złożyć o pozwolenia i zlecić firmie ( zaprzyjaźnionej ) robót


WZ muszą być, planu może nie być ale WZ na pewno jest.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

zabezpiecz się przed zalaniem -plandeka


plandeki są rozłożone ale dzięki

dach zwalony wyjechało 7 wywrotek gruzu :( kosztowało nie mało
są już wieńce , mury podciągnięte , ognio murki też icon_smile.gif
cieśle zaczęli montaż więźby
zrobiona kanalizacja i woda
w poniedziałek skuwanie tynków
wtorek montaż CO
środa nowe ocieplone podłogi Edytowano przez lukasz83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...