Skocz do zawartości

Meble z duszą


Recommended Posts

1.Duszę ma tylko człowiek.
2.Ja osobiscie udusilabym się mieszkając w takich starociach.Kiedys weszlam do sklepu w ktorym sprzedawane są takie meble,nie dosć,że smrod starego drewna był zabijający to na dodatek patrzac na podniszczone fotele,stoly moja wyobraznia zdziałała cuda.Ja tam lubie być pierwszym uzytkownikiem wszystkiego,resztek i pozostałosci po kims nie zbieram ;)
Link do komentarza
Cytat

A mnie akurat podobają się takie meble. Tyle, że piekielnie dużo kosztują....


No cena tez jakoś mnie specjalnie nie powaliła z nóg.Fakt za takie rupieci zaplacic kilka tysiecy to sporo,ale Niemcy czy Belgia muszą mieć gdzieś śmietnik,a biedny polak wszystko wezmie ze smietnika i sprzeda,zeby zarobić
Link do komentarza
Cytat

"Dusza" w wypadku mebli to tylko fraza o całkowicie innym znaczeniu, nie rozwódźmy się nad nim icon_smile.gif

Odnośnie śmietników - to nawet niemiec nie wyrzuca takich mebli jak te pokazane wyżej! Każdy jest świadom cen w jakich są antyki!






ANTYKI,ale nie marne odnowione podróbki.Prawda jest taka,ze na prawdziwy antyk nie stać jest zwyklego polskiego zjadacza chleba.Co i tak mnie nie przekonuje do takich mebli.Ja lubie zapach nowoczesności . Meble pokazane na poczatku z pochodzą:cyt"Dziś razem z mężem szukamy na całym świecie niepowtarzalnych i pięknych mebli - kupujemy je na pchlich targach bądź wydostajemy z wnętrz piwnic i strychów, gdzie leżą długie lata zapomniane przez swoich właścicieli. Zabieramy je ze sobą do domu i tam ponownie poddając je gruntownej renowacji- darujemy im drugie życie. " Edytowano przez gośiówa (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Dla mnie liczy się efekt - i tak jak wyżej praca włożona w mebel. Ja jestem zwolennikiem sztucznego postarzania nowych mebli - jest wiele technik które pozwalają uzyskać super efekty. Dzięki temu mamy nowy mebel w staromodnym klimacie i nie przepłacamy!

Nie dziwię się jednak ludziom którzy meble odnawiają. Od zawsze stare rzeczy posiadały dużą wartość - wystarczy odwiedzić najbliższe muzeum.
Link do komentarza
Cytat

Dla mnie liczy się efekt - i tak jak wyżej praca włożona w mebel. Ja jestem zwolennikiem sztucznego postarzania nowych mebli - jest wiele technik które pozwalają uzyskać super efekty. Dzięki temu mamy nowy mebel w staromodnym klimacie i nie przepłacamy!

Nie dziwię się jednak ludziom którzy meble odnawiają. Od zawsze stare rzeczy posiadały dużą wartość - wystarczy odwiedzić najbliższe muzeum.




Tylko,ze jest jedna mała roznica dom to nie muzeum,spróbuj spedzieć w muzeum cały dzien,a zobaczysz jak bedziesz sie czuł po wyjsciu na dwór.Moze i efekt jest dobry,ale żyć w takim muzealnym domu współczuje.
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Cytat

1.Duszę ma tylko człowiek.


Tak twierdzą co poniektórzy, ale to nie jest do końca pewne icon_rolleyes.gif
A niektórzy twierdzą, że "nasi młodsi bracia" - zwierzęta też mają dusze, niektórzy nawet kamieniom pozwalają mieć dusze icon_rolleyes.gif
Cytat

2.Ja osobiscie udusilabym się mieszkając w takich starociach.Kiedys weszlam do sklepu w ktorym sprzedawane są takie meble,nie dosć,że smrod starego drewna był zabijający to na dodatek patrzac na podniszczone fotele,stoly moja wyobraznia zdziałała cuda.Ja tam lubie być pierwszym uzytkownikiem wszystkiego,resztek i pozostałosci po kims nie zbieram ;)


Całe szczęście nikt Ci nie wciska "resztek i pozostałosci po kims", sama sobie urządzasz otoczenie rzeczami, których jesteś pierwszym użytkownikiem... Ale nie musisz swoich poglądów tak agresywnie wyrażać...
Zaprezentowane zdjęcia pochodzą z jakiegoś sklepu, składu mebli używanych, każdy z nich jest naprawdę piękny, w takiej kupie mogą nieciekawie wyglądać, ale nawet nowoczesne pomieszczenie, umiejętnie zaaranżowane, z jakimś antykiem może wyglądać rewelacyjnie.
Ale jak pisze Meble-Bogart: "Jednak wiadomo - o gustach się nie dyskutuje"
Link do komentarza
Mam pokój szumnie zwany salonem urządzony samymi używanymi starociami z Holandii, kto był u mnie to wie jak to wygląda...
Nie widzę w tym nic złego.
Dobrze się w takim otoczeniu czuję a i meble mimo, iż nie były kupowane w komplecie tylko każdy oddzielnie całkiem fajnie się ze sobą komponują.
Link do komentarza
W zeszłym miesiącu pozwiedzaliśmy sporo sklepów z meblami holenderskimi i muszę przyznać, że ceny w cale nie były takie straszne, w porównaniu z nowymi meblami wypoczynkowymi. Ale i tak zdecydowaliśmy się na nowe icon_smile.gif. Choć przyznam, że gdybym miał do dyspozycji duuuży salon, chyba wolałbym antyki.
Link do komentarza
Cytat

A mnie akurat podobają się takie meble. Tyle, że piekielnie dużo kosztują....


Ceny są bardzo różne. Na bazarkach, targach staroci czy w kameralnych antykwariatach można dostać tego rodzaju meble w bardzo korzystnych cenach. Tylko że transport trzeba sobie zorganizować.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
Co za cuda można znaleźć w tym wątku icon_smile.gif Bardzo podobają mi się takie meble jednak nie w charakterze dominującym, ale dodatku. Dodatkowo można sporo zaoszczędzić jeżeli wynajdzie się takie skarby u siebie na strychu czy na pchlich targach. Bo o prawdziwych antykach to raczej mogę zapomnieć icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 rok temu...
Niektóre meble fajne, ale jeśli cały pokój czy wręcz mieszkanie jest w tym stylu, to naprawdę można się udusić icon_smile.gif Wtedy jest ciężko i nie ma "powietrza" w mieszkaniu. Uwielbiam starocie, sama mam trochę, ale sądzę, ze najlepiej mieszac je z nowoczesnymi meblami. Mam wrażenie, że dopiero wtedy (na neutralnym tle) jakiś piękny mebel potrafi być dobrze wyeksponowany, a jak jest ich multum, to giną niestety w tłoku.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...