Skocz do zawartości

stromy podjazd a budowa domu


Recommended Posts

Dzien dobry,
Jestem nowy na tym forum i nie mam zupelnie doswiadczenia w budowie domow. Ale mam zamiar je nabyc, bo przymierzam sie do budowy.
Mam do Panstwa troche nietypowe pytanie. Mianowicie jestem na etapie szukania dzialki, mam na oku juz jedna dzialke, ktora ma dla mnie jeden mankament, droga dojazdowa tuz przed dzialka ma nachylenie ok 14% na dlugosci ok 45m (wyliczenia zrobilem na podstawie mapy zasadniczej). Droga jest wylozona jedynie dwoma rzedami plyt chodnikowy, ale przed budowa mam zamiar wysypac tam zwir. Mam do Panstwa pytanie, jako do osob obeznanymi z budowa domow w praktyce. Czy takie stopien nachylenia moze byc problemem w budowie domu, tzn problem z dostarczeniem materialow, z dojazdem gruszki, itp?

Z góry dziekuje za pomoc,
Bartek.
Link do komentarza
Takie nachylenie drogi na stosunkowo krótkim odcinku nie powinno sprawiać istotnych utrudnień z dowozem materiałów, ale ważniejsze jest to, jakie są możliwości manewrowe przy wjeździe na działkę oraz zwartość podłoża gruntowego.

Najlepiej jak drogę oceni na miejscu doświadczony kierowca np. betonowozu, bo różne inne przeszkody mogą uniemożliwiać dojazd.
Link do komentarza
Z manewrami nie powinno byc porblemu. Dojazd jest calkiem szeroki (dodatkowa bedzie poszerzany), a ponad to dzialka powyzej jest odpowiednio scieta przy rogu aby ulatwic dojazd.
Podloze wyglada obecnie na twardy, w koncu droga ta sluzy obecnie za dojazd do czyjejs posesji.

Takze dziekuje za pomoc.

Bartek.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Z dowozem materiałów problemu nie będzie raczej, ale proszę wziąć pod uwagę dojazd do domu zimą.
Chyba że droga będzie regularnie odśnieżana i posypywana, a jeśli nie - to jakieś małe 4x4 powinno rozwiązać sprawę dojazdu.
Link do komentarza
Cytat

Z dowozem materiałów problemu nie będzie raczej, ale proszę wziąć pod uwagę dojazd do domu zimą.
Chyba że droga będzie regularnie odśnieżana i posypywana, a jeśli nie - to jakieś małe 4x4 powinno rozwiązać sprawę dojazdu.




Jedynie bym się obawiała również zimy, odśnieżania ( o ile to droga dojazdowa tylko do Twojej posesji - wysiłek i koszt spory ),

Nie pisałeś czy dom byłby położony poniżej czy powyżej drogi głównej, bo jeśli poniżej, ja bym się nie decydowała
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...