Skocz do zawartości

Co wybrać?


walker

Recommended Posts

Witam!
Zamierzam wybudować domek z użytkowym poddaszem o pow.uż.110m2 dobrze izolowany. Stanie on na działce uzbrojonej(gaz,prąd,woda).Zastanawiam się nad systemem ogrzewania wnętrz jak i wody użytkowej,a jestem w tych sprawach początkujący.Mój pomysł to ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym oraz podłogowe(na parterze).I tu rodzą mi się pytania...
Jaki wybrać rodzaj "podłogówki"? -które jest droższe w eksploatacji?
Czym ogrzewać wodę użytkową,gazem czy prądem (pewnie w zimie można byłoby też kominkiem)?
Chodzi mi o to,że nie wiem czy podłączać gaz do domu,ale też obawiam się cen energii elektrycznej.
Ile w ogóle kosztuje podłączenie gazu plus zakup całej aparatury?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam:)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Witam!
Zamierzam wybudować domek z użytkowym poddaszem o pow.uż.110m2 dobrze izolowany. Stanie on na działce uzbrojonej(gaz,prąd,woda).Zastanawiam się nad systemem ogrzewania wnętrz jak i wody użytkowej,a jestem w tych sprawach początkujący.Mój pomysł to ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym oraz podłogowe(na parterze).I tu rodzą mi się pytania...
Jaki wybrać rodzaj "podłogówki"? -które jest droższe w eksploatacji?
Czym ogrzewać wodę użytkową,gazem czy prądem (pewnie w zimie można byłoby też kominkiem)?
Chodzi mi o to,że nie wiem czy podłączać gaz do domu,ale też obawiam się cen energii elektrycznej.
Ile w ogóle kosztuje podłączenie gazu plus zakup całej aparatury?
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam:)


Witam system grzewczy radziłbym tylko na wegiel, kominek owszem ale tylko dla przyjemnosci chyba ze lubisz rąbać drewno całą zimę.Posiadam domek 85m2 gdzie w pierwszym roku założyłem ogrzewanie olejowe które w wyniosło mnie 6000 zł w sezonie grzewczym.W następnym roku zmieniłem piec na wegiel gdzie sezon grrzewczy wyniósł mnie 1600zł z ciepłą wodą !!! mówienie kolegow że ja mam dom 100m2 i ogrzewanie gazowe
i spaliłem tez za 1600zł trzeba zadać pytanie ile wydał na leki z powodu niedogrzania domu?Oczywiscie wybór należy do Ciebie.
A co do muru i ocieplenia polecam mur bez docieplenia pustak ceramiczny grubość 50cm (POROTHEM)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...