Skocz do zawartości

Wycena Budowy Dom w żurawkach TERMO


Recommended Posts

Witam jako dużo użytkowników pisze o wycenach mam nadzieje że mi pomożecie.

Wraz z przyszłą żoną chcemy wybudować projekt : http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...-zurawkach.html

Działka jest
Elektryka blisko
Kanalizacja Blisko (przyłącze zrobię sam)
Woda Blisko poleci obok kanalizacji

Plan budowy :
Fundamenty całość - Firma Jedna
SSO - Firma Jedna
SSZ - Firma Jedna
Elektryka - Znajomy dobry elektryk
Hydraulika - Znajomy dobry hydraulik + podłogówka na dole i poddasze grzejniki.
Chcę dogadać się z firmą abym mógł pomagać w budowie aby odliczył mi to pużniej szef od rachunku.
Tynki w domu wujek dobry w tym fachu.
Ile będę mógł w domu już jak będzie stał zrobię sam.


W całym projekcie mam już przygotowane przez nas zmiany jakie chcemy wprowadzić może o nich teraz napiszę :

Poszerzenie domu o 50cm od strony garażu tak że jego szerokość powiększy się do 365cm + likwidacja środkowego okna w garażu.
To samo kotłownia 268cm
Tyle zmian na dole wiadomo automatycznie powiększy się wymiar pomieszczenia 7 i 8 na poddaszu.

Jeśli chodzi o górę planuję połączyć pralnię z łazienką i zostawić tylko jedno okno.
Okna dachowe tylko jedno właśnie w tych pomieszczeniach, w czym powiększę okna na ścianach tak aby było wystarczająco światła w pomieszczeniach nie wiem jeszcze jakie wymiary.

To tyle jeśli chodzi o zmiany w projekcie które moim zdaniem są dobre

Co do materiałów to w orginale jest :
Ściany :Bloczki YTONG S+GT 60x20x24 BADZ INNY BETON KOMURKOWY Styropian jaki nie wiem ktoś coś poleci ?
Ścianki działkowe : W planie : Bloczki YTONG PP4/0,6 60x20x11,5 i tak bym zostawił co o tym myślicie ?

Propozycje Firm :

Nr 1

Firmy nr 1 która jest dla mnie faworytem i już widziałem ich budowy.
Robią swoją robotę dobrze.

SSO 32 TYS
SSZ 14 TYS
Łącznie koszty u nich : 46tys.

Jeszcze kwestia dokładnego omówienia jakie dokładnie prace będą wchodziły w ten skład.
Choć jak rozmawiałem z szefem to całość wiadomo bez instalacji i tynków.
Tego nie robią mają polecane ekipy.
Szef budowy załatwia mi materiały jakie chcę i co chcę po atrakcyjnych cenach bezpośrednie faktury na mnie.
Co mnie bardzo cieszy i to rozwiązanie mi się podoba.

Nr 2

FIRMY NIE ZNAM Z DALEKA TAKĄ WIADOMOŚĆ DOSTAŁEM :

Wykonanie ław fundamętowych czyli przygotowanie podsypki (chudy beton) wykonanie zbrojenia ułożenie ,wylanie betonu cena 3tyś
ściany fundamętowe wymurowanie wraz z izolacją pionową i poziomą czas wykonania fundamętów to 6dni roboczych jeżeli dopisze pogoda cena 6tyś.
Ściany parteru (polecam ytong 36,5 energo nie ma potrzeby dociplenia )
cena wykonania ścian parteru wraz ze stropem i sciankami działowymi 9tys
sciany nad stropem czyli ściany kolankowe,szczyty, kominy na gotowo 6tys

24 TYS

jeżeli chodzi o dach to ceny są rózne konstrukcja dachowa 40zł M2
pokrycie dachowe błacho-dachówka 30złm2 dachówkaceramiczna lub betonowa 40 do 45zł za m2
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

W całym projekcie mam już przygotowane przez nas zmiany jakie chcemy wprowadzić może o nich teraz napiszę :

Poszerzenie domu o 50cm od strony garażu tak że jego szerokość powiększy się do 365cm + likwidacja środkowego okna w garażu.
To samo kotłownia 268cm
Tyle zmian na dole wiadomo automatycznie powiększy się wymiar pomieszczenia 7 i 8 na poddaszu.


Jeśli chodzi o górę planuję połączyć pralnię z łazienką i zostawić tylko jedno okno.
Okna dachowe tylko jedno właśnie w tych pomieszczeniach, w czym powiększę okna na ścianach tak aby było wystarczająco światła w pomieszczeniach nie wiem jeszcze jakie wymiary.


I Ty chcesz kupić gotowy projekt i zrobić te zmiany icon_eek.gif Po tych zmianach to już nie będzie Dom w Żurawkach tylko całkiem inny projekt.Po pierwsze nie wiem czy biuro projektowe na to pójdzie a po drugie jeżeli biuro projektowe na to się zgodzi (w co wątpię) to cena za zmiany będzie kosmiczna.Zmieniając szerokość domu automatycznie wszystko się zmienia ,od fundamentów aż po dach. Jeżeli podoba Ci się ten projekt czy raczej układ pomieszczeń i elewację to zamów indywidualny,będzie taniej a na pewno prościej.
Link do komentarza
Napisano (edytowany)
Biuro się zgodzi już w tej sprawie dzwoniłem, każdy wprowadza zmiany praktyczne do projektu.
Jeden takie Drugi takie !
Ja aby był dom bardziej dla mnie przystosowany chcę zrobić te zmiany o których piszę.
Ile będą kosztowały jak dużo to faktycznie dam sobie na luz i zrobię nowy projekt choć ten mi się bardzo podoba icon_biggrin.gif
Jedynie to poszerzenie :(

Cytat

5. Zmiany w projekcie
Pracownia wyraża bezpłatną pisemną zgodę na wprowadzenie zmian do projektu. Zmiany można wykonać we własnym zakresie. Wprowadza je np. architekt adaptujący projekt do działki.

Edytowano przez DJMazi (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Biuro się zgodzi już w tej sprawie dzwoniłem, każdy wprowadza zmiany praktyczne do projektu.
Jeden takie Drugi takie !
Ja aby był dom bardziej dla mnie przystosowany chcę zrobić te zmiany o których piszę.
Ile będą kosztowały jak dużo to faktycznie dam sobie na luz i zrobię nowy projekt choć ten mi się bardzo podoba icon_biggrin.gif
Jedynie to poszerzenie :(


Tylko ,że to jest ingerencja w konstrukcje domu.Ty się dowiedz jakie to są zmiany bo na pewno nie to o czym myślisz icon_smile.gif
Najprościej będzie jak zadzwonisz do biura projektowego i się o to zapytasz.
Link do komentarza
Cytat

Adaptacja i zmiany w projekcie mnie taniej wyniosą jak zrobienie projektu dla siebie ..
Więc zostaję przy swoim i wprowadzam zmiany które mi odpowiadają.
A tak prawdę mówiąc inny był temat ;D



a pewien jestes? Mhtyl ma racje; poszerzenie to duza zmiana. Od siebie napisze, ze tez bylam zdecydowana na projekt gotowy i drobne zmiany, a okazalo sie, ze indywidualny bedzie tanszy.

No i info od mojego projektanta; majac projekt gotowy, zmiany nanosisz kolorem czerwonym. konia z rzedem budowlancom, ktorzy dadza rade rozczytac tyle zmian i tak "pobazgrany" projekt icon_biggrin.gif

tak, wiem nie o tym byl temat. juz sie zamykam icon_wink.gif
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Adaptacja i zmiany w projekcie mnie taniej wyniosą jak zrobienie projektu dla siebie ..
Więc zostaję przy swoim i wprowadzam zmiany które mi odpowiadają.
A tak prawdę mówiąc inny był temat ;D


No temat to wycena budowy domu a projekt to nic innego jak jeden ze składników .
Z tymi zmianami to nie był bym taki hepi. Pytałeś już o koszta tych zmian kogoś kto to by miał zamiar robić i dokonanie adaptacji projektu do działki?
Link do komentarza
Rozmowę z moim projektantem mam w na 2 tydzień.
Mam mu wyrysować i opisać zmiany jakie proponuje i chciał bym zrobić, on ma mi wyliczyć koszty adaptacji ze zmianami.
Więc temat będę męczył.
Dodam jeśli zaproponuje mi zrobienie projektu podobnego w lepszej cenie nie będę się zastanawiał bo mam czas ;)
Projekt mi się podoba i może mocno się nim sugerować o ile tak wolno ;D
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Projekt mi się podoba i może mocno się nim sugerować o ile tak wolno ;D


Nie wolno tylko kopiować bo to kradzież,a po zmianach takich jakie chcesz zrobić i kto wie może jeszcze coś tam zmienisz to będzie całkiem inny projekt.Ja podobnie zrobiłem z podobał mi się jeden domek a raczej układ pomieszczeń ,tylko był trochę za mały więc go trochę poszerzyłem ,podniosłem ściankę kolankowa i kilka drobnych zmian - robiłem indywidualny i wyszło taniej niż bym kupił gotowca.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

To ile może mnie kosztować średnio podobny projekt indywidualny ?


Teraz nie mam pojęcia . Ja w 2009 zapłaciłem za projekt domu,projekt szamba, projekt budynku garażowo-gospodarczego oraz adaptacja tego wszystkiego na mapkę do celów projektowych i za projekt przyłącza wody 3500 zł.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...