Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Geberit 150.750.21.1 nie trzyma korek

Recommended Posts

Witam
Zamontowałem sobie syfon Geberit 150.750.21.1 z systemem Push Control i niestety korek zbyt luźno wchodzi w odpływ i nie trzyma wody. Może coś źle zamontowałem ale co w tym przypadku można skonocić?
Śrubkę od korka wkręciłem maksymalnie bo na domyślnej wysokości korek w ogóle nie dosięgał do odpływu.
I mam pytanie o żółty talerzyk - który na końcu instrukcji zakłada sie na odpływ - ale ty chyba tylko zabezpieczenie na czas dalszego remontu?
Wrzuć fotkę bo nie wiem o jakim żółtym talerzyku piszesz.
A co do nieszczelności to ten korek powinien mieć uszczelkę gumową pod spodem,jeżeli jej nie ma albo jest za mała to woda będzie se uciekać icon_biggrin.gif
Ten żółty z otworem i kołnierzem talerzyk (ten na fotce pierwszy od góry) to montażowy służy do montażu korka spustowego górnego ale ten drugi to musi mieć związek z dolnym korkiem. Może jest on do ustalenia wysokości lub coś podobnego.Ja bym pokombinował z tym drugim żółtym talerzykiem przy regulacji dolnego korka.
A swoja droga to nie masz instrukcji montażu?
  • 2 tygodnie temu...
  • 6 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Blachodachówka panelowa FIORD® Blachy Pruszyński to wyrazisty kształt , który zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie. https://pruszynski.com.pl/fiord-blachodachowka-panelowa,prod,57,3026.php      
    • dziwny format pliku, nie workit   a rozstaw jętek jest tożsamy z rozstawem krokwi więc Twa pamięć może i dobra, ale nie uniwersalna
    • Jeżeli przecieki zostaną znalezione i usunięte, a drewno zostanie wysuszone przed ułożeniem ocieplenia to wersja z pozostawieniem deskowania sprawdzi się dobrze. Jednak pod warunkiem, że pomiędzy deskowaniem i ociepleniem będzie rzeczywiście drożna szczelina wentylacyjna. Zaś od zewnątrz pokrycie i podkład są zrobione prawidłowo. Ale to można ocenić tylko na miejscu. Proszę spojrzeć jeszcze tu: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/23005-adaptacja-poddasza-krok-po-kroku (krok 6 - docieplenie) A w materiale do którego link podał Norbert - Ocieplenie poddasza - krok 4. Ułożenie folii paroprzepuszczalnej. https://budujemydom.pl/budowlane-abc/budowa-krok-po-kroku/a/23361-ocieplenie-poddasza-krok-po-kroku
    • Witam wszystkich. Temat wiele razy poruszany a jednak każdy ma z nim inny problem. Proszę was o poradę czy jeśli mając w MPZP działkę oznaczona jako zabudowa zagrodowa (wyłącznie zagrodową bez zapisu mieszkalnictwo jednorodzinne) jesteśmy w stanie z żoną postawić tam dom jednorodzinny. Wiadomo że trzeba być rolnikiem żeby oficjalnie można było na tym terenie coś robić. Czy zatem jeśli żona w naszej opinii spełnia warunki czyli: -zamieszkala w gminie od 5 lat -studia ukończone w zakresie żywności człowieka z zapisem ze posiada wiedzę z zakresu rolnictwa, nauk leśnych i weterynaryjnych -dzierżawimy 1ha ziemi (ale od roku 2021) Możemy kupować tą działkę i bez problemów uzyskamy PnB?  Gmina mówi żeby pytać powiatu bo oni wydają PnB. Powiat mówi że problemu nie widzi ale już np pytając KOWR dostaliśmy info ze nie możemy bo trzeba być dzierżawca 1ha od minimum 5 lat wstecz i osobiście prowadzić to gospodarstwo. Jak to w końcu jest, proszę was bardzo o pomoc i informacje do kogo się ewentualnie udać aby mieć 100% pewności. 
    • wysłałem pisma - prośba o wydanie warunków geologiczno-górniczych dla tej działki, jednocześnie do Tauronu wniosek o WT w 2 wersjach - 40kW i trochę mocniejszej... czekam na mapę do celów projektowych... na chwile obecną biorę pod uwagę na poważnie taką konstrukcję... https://panelbud.pl/budynki-wycena/ Dach jest przystosowany do PV, jestem w trakcie ustaleń z firmą która będzie mi robiła PV... Nie planuję się ograniczać do budowy na zgłoszenie (do 35m2) bo taka wielkość mnie nie zadowala... jakieś uwagi? propozycje?
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...