Skocz do zawartości

Jak usunąć smród starego odgrzybiacza?


Recommended Posts

Mam pewien problem w starym drewnianym budyku który odziedziczylem po babci - gdzies w latach 60-70tych został podobno wysypany jakiś odgrzybiacz pod podłogi na ziemię. Zostalo go tam wysypane podobno dużo więcej niż bylo zalecane. Od tamtej pody w budynku jest uciazliwy, intensywny, specyficzny smrod do tego stopnia, że po 10 minutowym pobycie w budynku ciuchy smierdza jakies dobre 6 godzin jeszcze. W takiej postaci budynek nie nadaje sie do uzytku. Chcialem zapytac, czy są jakies sposoby zlikwidowania tego smrodu na stale?

kompletnie sie na tym nie znam, ale ja sobie to wyobrazam tak, ze trzeba bedzie zebrac jakąś warstwę ziemi i wymienić ją na inna, poza tym nie wiem czy mimo tego da sie to wyelimonować - czy ściany czasem nie przeszły tym do tego stopnia, ze nie usunę tego żadnym malowaniem.

Chcialbym sie poradzic zatem kogoś co i jak mozna krok po kroku z tym zrobić i ile ewentualnie by to moglo kosztowac?

budynek jest stary ale świetnie zachowany, wiec napewno opłaci sie wywalić kilka stówek jesli trzeba bedzie. Edytowano przez JayBravura (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

[...] wiec napewno opłaci sie wywalić kilka stówek jesli trzeba bedzie.


Myślisz o "stówkach" jako o 100 złotych, czy 100 000 złotych icon_eek.gif
Bo wg mnie powinieneś być przygotowany na wydanie grubszych pieniędzy...
Na pewno musisz wywalić te "dobrze zabezpieczone" przed grzybami podłogi, tak jak piszesz wyrzucić - wymienić ziemię, - żadna farba nie jest w stanie "zamalować" smrodu icon_rolleyes.gif , w ściany pewnie "wrósł" ten zapach... Jak wykończone są ściany wewnątrz budynku? Jeśli deskami - wymontuj jakiś kawałek, umieść go w jakimś niewielkim pomieszczeniu (łazienka, kibelek) i zapachowo "poobserwuj" atmosferę - jeśli śmierdzi - to masz przechlapane icon_rolleyes.gif
Pewnie z tego domku odziedziczonego po babci najcenniejsza będzie działka pod domkiem - drewna z domku pewnie też nie da się w kominku spalić icon_rolleyes.gif icon_cry.gif
Link do komentarza
oczywiscie mysle o stuzłotówkach, jakbym miał kilkaset tysiecy to ani bym sie nie zastanawial tylko bym go zmiótł z powierzchni ziemi icon_smile.gif

Sciany nie sa wykonczone deskami - mają, drewnianą "bazę" ale są otynkowane jakąś warstą gipsu, czy wapna. Co w takim wypadku - odkuc kawalek takiego wapna i pozostawić do testu na smród - w sumie to mogłym kawałek sciany poswięcić i odkuć kawałek z deską i pozostawić do testu.

Nie ma na rynku jakichs pochłaniaczy smrodu? ktore mozna by wkręcić gdzieś w belki lub - nie wiem - zamalować nimi deski?

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...