Skocz do zawartości

Meble vox czy ikea?


Kredkowa

Recommended Posts

Witam,
Urządzam od podstaw pokój córki (we wrześniu kończy piętnaście lat). Latorośl jest zbuntowana, namiętnie słucha rocka i miłuje czernie, granaty, szarości oraz czerwienie. W takich kolorach pokój sobie zażyczyła. Ja oczywiście nie mam nic do gadania więc trzeba się zgodzić, ale żeby nie robić z pokoju grobowca to postawiliśmy na jasne meble i podłogi. W grę wchodzą dwa komplety, ponieważ córa się nie może zdecydować wybór ostateczny pozostawia mnie. Ja sama też nie wiem które meble są lepsze, a cena po dodaniu całego wyposażenia jest całkiem zbliżona. Zastanawiam się nad:

1 Ikea
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products...3930/#/10214557
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60214159/
http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products...410/#/S49861408

2 Vox
http://www.meble.vox.pl/produkt-komoda-14195.html
http://www.meble.vox.pl/produkt-polka-l-14215.html
http://www.meble.vox.pl/produkt-biurko-120-16258.html
http://www.meble.vox.pl/produkt-szafa-2-drzwiowa-14181.html


Dodam, że meble mają służyć przez jakieś 3-5 lat. Które są lepsze? Jaka jakość? Czy po miesiącu okleina nie schodzi? Może ktoś posiada? Jak się sprawują?
Link do komentarza
Nie znam jakości mebli z VOX, ale wzornictwo - moim zdaniem - jest o wiele ciekawsze, niż to z Ikei icon_rolleyes.gif
Jeśli córka w jakiejś chwili "wzburzenia i gniewu" nie zdemoluje tych mebli, to chyba obie prodkcje powinny te parę lat wytrzymać icon_lol.gif
Ja wybrałbym VOXa icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

Nie znam jakości mebli z VOX, ale wzornictwo - moim zdaniem - jest o wiele ciekawsze, niż to z Ikei icon_rolleyes.gif
Jeśli córka w jakiejś chwili "wzburzenia i gniewu" nie zdemoluje tych mebli, to chyba obie prodkcje powinny te parę lat wytrzymać icon_lol.gif
Ja wybrałbym VOXa icon_lol.gif




Też myślę, że vox jest bardziej efektowny i do zakupienia są różne dekoracje i naklejki specjalnie do tego kompletu, ale cóż łączna cena za takie ozdoby jest dość wygórowana a sam zestaw w kolorze białym jest dość prosty i minimalistyczny a córka ma duszę artystki i Vox'a będzie natychmiast chciała przyozdobić.
Link do komentarza
Jesli chodzi o jakość to meble Vox są zdecydowanie lepszej jakości niż Ikea. Mam, meble z nie produkowanej już kolekcji Imperium od ośmiu lat i nic z nimi się nie stało, nic się nie odkleiło, nie pękło itp. Natomiast miałam pomysł, żeby ten zestaw (w mieszkaniu stał w salonie, teraz stoi w sypialni) przestawić do pokoju gościnnego a do sypialni kupić właśnie meble z Ikea i oglądałam właśnie tą komodę Malmo. Krótko mówiąc jest kiepska w porównaniu do komody z Voxa. Meble Ikea to ładnie wyglądają głównie na zdjęciu.
Zastanawia mnie tylko to, że cena jest podobna. 8 lat temu gdy kupowałam te meble to były drogie meble, dużo droższe niż te systemy z Ikea.
No i z Voxem jest ten problem, że kolekcje nie są wieczne, a w Ikea chyba jednak dłużej można coś ewentualnie dokupić.
Link do komentarza
Cytat

Jesli chodzi o jakość to meble Vox są zdecydowanie lepszej jakości niż Ikea. Mam, meble z nie produkowanej już kolekcji Imperium od ośmiu lat i nic z nimi się nie stało, nic się nie odkleiło, nie pękło itp. Natomiast miałam pomysł, żeby ten zestaw (w mieszkaniu stał w salonie, teraz stoi w sypialni) przestawić do pokoju gościnnego a do sypialni kupić właśnie meble z Ikea i oglądałam właśnie tą komodę Malmo. Krótko mówiąc jest kiepska w porównaniu do komody z Voxa. Meble Ikea to ładnie wyglądają głównie na zdjęciu.
Zastanawia mnie tylko to, że cena jest podobna. 8 lat temu gdy kupowałam te meble to były drogie meble, dużo droższe niż te systemy z Ikea.
No i z Voxem jest ten problem, że kolekcje nie są wieczne, a w Ikea chyba jednak dłużej można coś ewentualnie dokupić.





Zdecydowanie Vox.Jak pierwszy raz zobaczylam te meble to zakochalam sie w nich.Mają bardzo ciekawe wzornictwo,jakoś wykonania jest lepsza niz w Ikea jedynie co mnie przeraziła to cena i dlatego pewno wybrałabym zrobienie takiech mebli u stolarza,ale pomiedzy Ikea ,a Vox Vox bije Ikea na łopatki
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Jesli chodzi o jakość to meble Vox są zdecydowanie lepszej jakości niż Ikea. Mam, meble z nie produkowanej już kolekcji Imperium od ośmiu lat i nic z nimi się nie stało, nic się nie odkleiło, nie pękło itp. Natomiast miałam pomysł, żeby ten zestaw (w mieszkaniu stał w salonie, teraz stoi w sypialni) przestawić do pokoju gościnnego a do sypialni kupić właśnie meble z Ikea i oglądałam właśnie tą komodę Malmo. Krótko mówiąc jest kiepska w porównaniu do komody z Voxa. Meble Ikea to ładnie wyglądają głównie na zdjęciu.
Zastanawia mnie tylko to, że cena jest podobna. 8 lat temu gdy kupowałam te meble to były drogie meble, dużo droższe niż te systemy z Ikea.
No i z Voxem jest ten problem, że kolekcje nie są wieczne, a w Ikea chyba jednak dłużej można coś ewentualnie dokupić.



A ja na przykład z IKEI jestem bardzo zadowolony, pod warunkiem, że nie bierzesz najtańszych rzeczy, tylko raczej te z górnej części mediany.
Chociaż u mnie już chyba 8 rok stoi najtańsza szafka z IKEI (teraz stoi w komórce, nie w mieszkaniu), jeszcze z czasów studenckich zwiedziła ze mną chyba 3 czy 4 mieszkania, za każdym razem była rozkładana na części i składana i nadal trzyma się idealnie, nawet jak na nią wchodzę z moimi ciężkimi 85 kilogramami icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Ja miałem Ikeę, jak wynajmowałem mieszkanie i coś taniego trzeba było pokupować do pokoju. Meble swoją funkcję spełniły, po 5 latach nie było z nimi problemu (miałem szafę, komodę, półki). Jak jest teraz to nie wiem, ale ja osobiście nie narzekam na Ikeę, dostałem to za co zapłaciłem. ;)
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
Gość gawel
mam w sumie w domu z 95% mebli z ikea i nie narzekam od 10 lat nic sie nie dzieje na prawdę, fenomenem tych mebli jest chyba to ze pasują do siebie (choćby były z innej bajki) ikea to ikea nie ciężko kupić i nie żal wyrzucić . Choć ja osobiście niczego się jeszcze nie pozbyłem
Link do komentarza
  • 9 miesiące temu...
Cytat

a i co ważne z drugiego piętra zniosłam ją własnoręcznie prosto na śmietnik dla porównania tą szafkę VOXa ledwo przesunęłam.


Ledwo przesunęłaś bo zmachałaś się znoszeniem poprzedniej szafki drugiego piętra icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

wiele lat kupuje meble z Ikei i powiem tak: 90% jest bardzo w porządku. Ale pozostałe 10% pozostawia wiele do życzenia (wykończenia, szybkie zużycie, czasami pękające elementy), z Vox nie miałem nic do czynienia.


Zdecydowanie jeżeli bierze się pod uwagę meble z ikei to trzeba wiedzieć że szybko się zużywają i to jest główny minus icon_biggrin.gif
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Cytat

Zdecydowanie jeżeli bierze się pod uwagę meble z ikei to trzeba wiedzieć że szybko się zużywają i to jest główny minus icon_biggrin.gif


Nie zgadzam się, jestem posiadaczką wielu mebli z tej firmy w tym łóżeczka dla dzieci i twierdzę, że jakość jest bardzo przyzwoita, jednak cena choć niska to w porównaniu z produktami rodzimymi wcale nie jest taka atrakcyjna. Łóżeczko było kupione 3 lata temu ale obecnie nie zdecydowała bym się ponownie, wybrałabym też z dolnej półki ale krajowy produkt, jest solidniejszy. Solidniejsze (grubsza deska) i tańsze od propozycji z Ikea, bo jak się policzy szkielet + rama pod materac + materac i jeszcze jakieś barierki to wychodzi dużo więcej
Link do komentarza
Cytat

VOX... miałem kiedyś meble tej firmy ale jakoś pozostawiała wiele do życzenia. Jeśli ikea tańsza, to radziłbym ikee


Tu nie o taka poradę chodzi.
Użytkowałeś kiedyś meble Vox-a i wyraziłeś opinię o nich, natomiast nie użytkowałeś mebli z Ikei wiec nie rozumiem jakim wyznacznikiem się kierowałeś polecając aby kupił z Ikei bo tańsze icon_biggrin.gif
Tak się składa, że kilka mebelków posiadam z Ikei, i pomimo tylu za co i przeciw meblom z Ikei kupiłem i mogę stanowczo polecić innym. Oczywiście nie znam całego asortymentu jaki oferuje Ikea, ale te meble które mam są spoko.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

Zdecydowanie VOX, Ikea są marnej jakości jak z papieru. Nie ma co wydawać dużo kasy i za kilka miesięcy wymieniać. Vox ma solidniejsze.


Puknij się w czółko i zastanów zanim coś napiszesz. Bo ani jednych ani drugich mebli nie użytkowałeś, no może na oczy widziałeś, ale to co innego od użytkowania aby wyrażać taką opinię.
Link do komentarza
Cytat

Puknij się w czółko i zastanów zanim coś napiszesz. Bo ani jednych ani drugich mebli nie użytkowałeś, no może na oczy widziałeś, ale to co innego od użytkowania aby wyrażać taką opinię.



A właśnie, że korzystałem z jednych i drugich i nigdy więcej w Ikei nie kupię. Może Ty masz inne doświadczenia, ale moje są takie i tyle. Każdy ma prawo do swojego zdania.
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...