Skocz do zawartości

Zapach amoniaku w domu


natasze87

Recommended Posts

Witam.

Pod koniec stycznie tego roku wprowadziliśmy się do domku. U nas w kotłowni, kuchni i ganku jest straszny zapach amoniaku (prawdopodobnie użyto Klutanu - nie wiem kiedy użyto środka, ale najprawdopodobniej w 2010 r), w pokojach natomiast jest słodkawy zapach. Jak się wietrzy to można jakoś wytrzymać, ale jak się nagrzeje to jest nie do zniesienia. Najgorzej jest rano jak jest nachajcowane a zapachy wymieszane (na wymioty zbiera). Na dodatek jakiś pajac zapomniał o wentylacji w chałupie. Z tego co wyczytałam to ten Klutan występuję w trzech wersjach składnikowych:
a) lignosulfonian sodowy, mocznik
b) lignosulfoniany, wodorotlenek potasu
c) wodorotlenek sodu

Jak długo ten zakichany środek może tak śmierdzieć i czym można go usunąć.
Link do komentarza
Cytat

Witam.

Pod koniec stycznie tego roku wprowadziliśmy się do domku. U nas w kotłowni, kuchni i ganku jest straszny zapach amoniaku (prawdopodobnie użyto Klutanu - nie wiem kiedy użyto środka, ale najprawdopodobniej w 2010 r), w pokojach natomiast jest słodkawy zapach. Jak się wietrzy to można jakoś wytrzymać, ale jak się nagrzeje to jest nie do zniesienia. Najgorzej jest rano jak jest nachajcowane a zapachy wymieszane (na wymioty zbiera). Na dodatek jakiś pajac zapomniał o wentylacji w chałupie. Z tego co wyczytałam to ten Klutan występuję w trzech wersjach składnikowych:
a) lignosulfonian sodowy, mocznik
b) lignosulfoniany, wodorotlenek potasu
c) wodorotlenek sodu

Jak długo ten zakichany środek może tak śmierdzieć i czym można go usunąć.


Skontaktuj się z producentem środka ,tego konkretnego plastyfikatora do betonów ,którego używaliście w celu jego zobojętnienia unieszkodliwienia zapachu.
Link do komentarza
Mało prawdopodobne, aby przyczyną zapachu był plastyfikator, raczej przyczyny należy szukać w wykonawstwie - niezamierzone lub zamierzone użycie brudnej wody, substancji organicznych ulegającej gniciu.

Niezależnie od przyczyny usuniecie zapachu możliwe będzie jedynie przez intensywne wietrzenie pomieszczeń, bo praktycznie nie ma sposobu (poza całkowitym usunięciem "pachnących" elementów) na skuteczną jego neutralizację.
Link do komentarza
  • 10 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...