Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
stokrotka.35

papierowa lampa

Recommended Posts

Cytat

Jako etap przejściowy jeszcze okej,z tym się zgodze,natomiast jeżeli miałaby być ona jedynym źródłem światła,to na dłuższa metę odpada. Wygląd także nie przypał mi do gustu.

jako etap przejściowy u mnie taka kula papierowa dość dlugo wisiala i jak najbardziej było ok icon_smile.gif choć tak na stałe to chyba nie zostawiłbym, a tym bardziej z takimi fredzlami icon_biggrin.gif

Cytat

jako etap przejściowy u mnie taka kula papierowa dość dlugo wisiala i jak najbardziej było ok icon_smile.gif choć tak na stałe to chyba nie zostawiłbym, a tym bardziej z takimi fredzlami icon_biggrin.gif

Najczęściej tak bywa, że coś tymczasowego trzyma się najdłużej icon_razz.gif

Nie jestem za tym rozwiązaniem, zdecydowanie bardziej podoba mi się ta lampa przed metamorfozą. Po przyczepieniu takiej ilości pasków lampa przestanie spełniać swoje podstawowe zadanie, nie da wystarczająco dużo światła. Nie wspomnę już o kurzu, który będzie się na niej osadzał...

Czyszczenie to akurat najmniejszy problem,bardziej chodzi o ogniska zapalne oraz jakość tego światła. Taka oprawa nie nadaje się do niczego,o wiele lepszym rozwiązaniem jest oświetlenie LED.

Cytat

Czyszczenie to akurat najmniejszy problem,bardziej chodzi o ogniska zapalne oraz jakość tego światła. Taka oprawa nie nadaje się do niczego,o wiele lepszym rozwiązaniem jest oświetlenie LED.

Lepszym od papierowej lampy, to fakt. I od niczego więcej.

Już chyba lepiej dołożyć i kupić lampę podłogową,która podkreśli cały klimat pokoju niż coś niepewnego z papieru,ale to tylko moje zdanie w tej kwestii.

Papierowa lampa nie ma moim zdaniem ani ładu,ani solidności,ani wyglądu wiec w zasadzie nie wiem kto decyduje sie właśnie na takie rozwiązanie. To wydawanie pieniędzy w błoto,lepiej poczekać i zdecydować sie na lampę naprawdę solidnej jakości.

Papierowa lampa też miała być u mnie tymczasowo, a wisi do dziś i pewnie jeszcze powisi. Na szczęście nie w żadnym reprezentacyjnym wnętrzu ;)

Papierowa lampa nie oznacza niczego dobrego,może tylko jako nieużywany dodatek się sprawdzi,ale aby była czymś solidnym- raczej wątpie i lepiej zdecydować się na inny rodzaj oświetlenia.

Lampę, która nie była testowana i tym bardziej jest z papieru, nie spuszczałabym z oka.
To już wolę zapłacić, czasami nie aż tak wiele, za lampę, która jest sprawdzona icon_smile.gif

Dlatego każdego, kogo zadowala ciepłe przytłumione światło,
zapraszam do zapoznania się z lampą Silvia, kształtem przypominającą szyszkę.
Jej atutem jest to, że klosz może być zamontowany w formie lampy wiszącej, jak i stojącej.

Lampę podobną widziałam w ikei. Podzielam zdanie przedmówców, że bałabym się zasnąć w nocy z zapaloną lampą.
Lampa idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz.

Cytat

Mnie się papierowe lampy nie podobają. Wolę tradycyjne (np z ceramiki)

A co myślicie o takiej lampie? Wygląda jak papierowa, ale jest zrobiona z włókny poliestrowej z dodatkiem celulozy:

Jak dla mnie wygląda bardzo ładnie, pasuje do jasnych wnętrz, np. w stylu skandynawskim.

Kwestia gustu,akurat mi się nie podoba z racji wyglądu typowo papierowego. Pomijam jakość bo to ma już drugorzędne znaczenie.

heurysta- świetna ta lampa, którą wrzuciłeś, mnie się takie imitacje papierowe podobają, a same papierowe też, ale nie wszystkie. ja mam jedną dużą stojącą lampkę papierową i jest bardzo fajna, praktyczna, ma fajne ciepłe kolory więc i takie światło oddaje, tworzy miły klimatyczny nastrój, także wydaje mi się, że to kwestia modelu a nie samego materiału z jakiego je wykonano ;p

a ja nie chcę nikogo straszyć, ale w moim mieszkaniu studenckim przed laty... taka lampa się nam spaliła... i to nie była kwestia nieodpowiedniej żarówki, tylko ogólnej beznadziejnej jakości icon_cry.gif

Cytat

a ja nie chcę nikogo straszyć, ale w moim mieszkaniu studenckim przed laty... taka lampa się nam spaliła... i to nie była kwestia nieodpowiedniej żarówki, tylko ogólnej beznadziejnej jakości icon_cry.gif

Założę się, że to wina żarówki. Każda lampa ma podana określoną moc zastosowanej żarówki. Wielu wkręca mocniejsze aby lepiej świeciło a potem są takie niuanse jak spalona lampa czy stopiony klosz czy obudowa.

Imitacja drewna czy papier uto co innego niż zwykły i kruchy papier,o tym nikomu nie trzeba przypominać i także podobają mi się właśnie podobne imitacje,nie są drogie a dosyć ciekawie wyglądają. U nas też można znaleźć szeroki wybór lamp,chętnie doradzimy i pomożemy.

Dla mnie również odpada,nawet jako typowa dekoracja bo tutaj można wybrać znacznie lepiej. Papierowa,najzwyklejsza lampa raczej nikomu nie zapewni oczekiwanego efektu,to tylko tymczasowe rozwiązanie i mało atrakcyjne.

Ja gdzieś kiedyś widziałam lampę zrobioną z plastikowych łyżek. Wiecie o co chodzi? icon_biggrin.gif Fajnie posklejane ze sobą w takie jajo, w środku niezastąpione ledy i lampa jak ta lala. Nawet w Ikei takiej nie dostaniecie. A ze tak bardzo się nie nagrzewa i daje wbrew pozorom dużo światła, to nie ma się czego obawiać, że w pewnym momencie z sufitu zacznie nam kapać biała maź :P

Brzmi ciekawie,jeżeli masz zdjęcie to wstaw je na forum i chętnie zobaczymy jak się prezentuje,ocenimy:) Sam papier jako główny klosz takiej lampy kompletnie do mnie nie trafia nawet jako ozdoba to ,za duże ryzyko.

nie wszystkie papierowe lampy wyglądają "tandetnie". Jednak wybór takiej do mieszkania nie zawsze jest słuszny.Zgodzę się z opiniami przedmówców o tego typu lampach icon_smile.gif ja osobiście polecam lampy które wyglądają jak papierowe a tak naprawdę w rzeczywistości nimi nie są

DSC01446.jpg

Badziewie?? Wypraszam sobie.Każda z osób należących do tego forum ma prawo wypowiadać swoje zdanie odnośnie lamp,dekoracji czy czegokolwiek zawartego w temacie.Dlatego jeżeli Ci się nie podoba dana rzecz pokazana na tym forum nie uczestnicz w dyskusjach.Każdy ma inny gust i każdemu podoba się co innego.Lampa załączona na obrazku była tylko przykładem w powyższym temacie więc wszelką krytykę zachowaj dla siebie bo można swoje niezadowolenie opisać tutaj na wiele innych sposobów.
  • Lubię to 1

Cytat

Badziewie?? Wypraszam sobie.Każda z osób należących do tego forum ma prawo wypowiadać swoje zdanie odnośnie lamp,dekoracji czy czegokolwiek zawartego w temacie.Dlatego jeżeli Ci się nie podoba dana rzecz pokazana na tym forum nie uczestnicz w dyskusjach.Każdy ma inny gust i każdemu podoba się co innego.Lampa załączona na obrazku była tylko przykładem w powyższym temacie więc wszelką krytykę zachowaj dla siebie bo można swoje niezadowolenie opisać tutaj na wiele innych sposobów.

ot schizofrenia na zaawansowanym poziomie :tease2:

zacytuję Ciebie samą
Cytat

Każda z osób należących do tego forum ma prawo wypowiadać swoje zdanie

i teraz dodam od siebie:

Jeśli nie jesteś w stanie znieść krytyki badziewia, które umieszczasz na forum, to w nim nie uczestnicz.

P.S. Nie uważasz, że chwilę po zalogowaniu, pisanie co, komu wolno jest delikatnie ujmując nie na miejscu? Edytowano przez solange63 (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

No wyglda badziewiato ;) .
A jeśli to ta szklana- to znając życie zapewne droższa od normalnej ładnej lampy .

Nie polecam takich rozwiązań- zgodnie z zasadą że prowizorka trwa najdłużej- będziecie się bujać z taką lampą całe wieki.

Ja piąty rok mam papierowe klosze home made w lampie ( szczęśliwie tylko stojącej)- bo normalne się srozwaliły.

I teraz tak bez sensu kupować, skoro budujemy dom i pewnie za najpóźniej 2 lata tam zamieszkamy.... a papier straszy.

Pamiętam rozdzice kupili nam ( mi i bratu) do pokoju taką kulę z Ikea.
JAk to zbiera kurz !! Po paru latach jest szara.

Cytat

Badziewie?? Wypraszam sobie.Każda z osób należących do tego forum ma prawo wypowiadać swoje zdanie odnośnie lamp,dekoracji czy czegokolwiek zawartego w temacie.Dlatego jeżeli Ci się nie podoba dana rzecz pokazana na tym forum nie uczestnicz w dyskusjach.

A niby to dlaczego? Wtedy nie dowiedziałabyś się, że nie tylko Twoja lampa jest szajsowata. A tak w ogóle, uważaj na nadciśnienie, bo leczenie tegoż jest bardzo kłopotliwe. O reszcie pisał nie będę, tego się nie da wyleczyć.
  • Lubię to 1

Jak ja nie lubię takich kłótni , nie mozemy być dla siebie mili chociaż na forach? łooo matko
przecież krytyka może być konstruktywna - byle była mila , a przyjmować krytyke też pora by sie nauczyć Edytowano przez aniaikrzyś (zobacz historię edycji)
  • Lubię to 1

Wygląda ciekawie, ale u siebie bym czegoś takiego nie zastosowała, koleżanka miała kiedyś taką kulę papierową, wisiała dość długo, co jakiś czas wymieniała tylko klosz, zadowolona była, ale w końcu zamieniła na normalną. Teraz w sieci jest pełno pomysłów jak zrobić coś z niczego i wiele jest o wiele dotyczących lamp jest lepszych i trwalszych niż taka z papieru;)

Cytat

...papierowe lampy ...

To lampa z ikei, papierowa. Najtańsza lampa świata, za jakieś 8 zeta. Leżała na budowie kilka lat, w końcu trafiła do łazienki. Ładnie wygląda, nawet z dziurą.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Z tego co wiem, to jest problem z metalowymi kotwami łączącymi płyty. Ale wg konstruktorów - do rekonstrukcji. Brak izolacji i szczeliny bywały takie, że sciany przemarzały, mimo gorących kaloryferów. Wiem, bo jako student, robiłem spis powszechny na nowym osiedlu - i mieszkańcy mi to pokazali, gdy poczułem, jak ciągnęło chłodem od ściany. Sam mieszkałem w bloku z cegły - tam ściany były typowe 38 cm. Ale na odmianę były piece pokojowe albo tzw ogrzewanie etażowe indywidualne. Potem zaczęto ocieplać styropianem ściany (a może od razu?) - najpierw 5 cm, potem więcej.  Na mieszance kleju z cementem i piaskiem.  Trzeba pamiętać że energia była stosunkowo tania, czy to węgiel, koks, więc grzejniki parzyły dłonie, a kotłownie były państwowe lub spóldzielcze. Windy typowo nadal są raczej od 4 czy piątego piętra - w niższych chyba nadal nie ma.    
    • Co sądzicie o szkle z grafiką jako ściana prysznicowa?
    • ładne To ja polecę taką mieszanką fantazji i historyzmu - takich fascynatów kreskówki i muzyki midi - takie filmy robią:   Polecam inne filmy tych autorów - synchronizacja muzyczki i obrazu oraz wyobraźnia i obrazki imponujące - ale trzeba znaleźć w sobie trochę dziecka 
    • A ja bym zostawił ten modrzew, a wyrzucił to piętro, wyglądające dla mnie, jak kawałek więzienia, albo maszynowni. Nie chciałbym też, żeby życie mojej rodziny, czy moje osobiste było aż takie publiczne, dzięki takiemu przeszkleniu. Chyba że działka ma kilka ha. Elfir pewnie zrobi ci wykład nt kosztów grzania w takim domu (i słusznie) (nie mówiąc o tej nadbudówce - pewnie ze schodami ) Jak widzisz mamy swoje subiektywne zastrzeżenia. Jesli to ma być wzorzec - to na projekt typowy. To ładny dom, elegancki i nowoczesny w formie (oprócz tego piętra). Mnie się podoba. Ale osobiście nie mieszkałbym w takim z powodu nadmiernego przeszklenia i braku prywatności - znowu subiektywne wrażenie. 
    • Ale przecież dla ciebie liczy się tylko nowoczesność, sam to napisałeś. Przynajmniej się tego nie wypieraj i bądź konsekwentny. Ludzkość wypracowała wiele wzorców piękna i wykluczały sie one często z pokolenia na pokolenie, czy stylu na styl. Kto teraz przejmuje sie zlotym podziałem, czy np. proporcjami kolumny doryckiej. I ty też tego nie tolerujesz, jako stare i mało ambitne - NIE NOWOCZESNE.   ty zaledwie możesz zrozumieć dawne klimaty, sam to piszesz. I OK. Tylko że współczesna architektura, jak i sztuka ogólnie zazwyczaj jest w opozycji do starych stylów.  No to wymień te cechy, prawidła nowoczesnej architektury na które, wg ciebie i są stosowane teraz, pokaż przykłady, konkretne wzorce, wzory, definicje - do których stosują się teraz wielcy architekci. Wzorce i konkrety - a nie subiektywne gust i smak.  Chyba że powodujesz się tylko smakiem i gustem osobistym - ja np. sie tym posługuję. Ale ja nigdy nie powiem nikomu, że jego twórczość to szajs - powiem najwyżej, że mnie się nie podoba.  Tylko mnie i wcale nie przesądza to owartości jego projektu. Może to wziąść pod uwagę, mogę mu pokazać, co mi się nie podoba, co bym zmienił, pokazać przykłady, które mi sie podobają. Może równie dobrze powiedzieć, że ma inne poczucia harmonii, proporcji, piękna i ma do tego prawo. I nie impotuję mu, że jest niedouczony, nie ma gustu, jest idiotą, czy emerytem myślącym o trumnie.   I proszę, piszesz mhtylowi: widzisz i czujesz - to się zgadza. Ale to subiektywne postrzeganie - każdy ma inaczej. Pokaż mi budynek, obraz, rzeźbę - który podoba się bez zastrzeżeń każdemu, ba - każdemu krytykowi, czyli wyksztalconemu.  Natomiast słowo wie wskazuję na konkretną wiedzę - no to podaj tę konkretną wiedzę. Wg mnie  nie ma takiej w stosunku do formy współczesnej - są tylko odczucia. Są konkrety odnośnie funkcji, ale formy nie. Architektura to forma + funkcja.   Na koniec przykład z samochodami - tak samo sztuka użytkowa jak dom w kwestii formy. Na pewno jedne ci się podobają, inne zupełnie  nie - też je widzisz i czujesz - chodzi mi o formę, nie o technikę (funkcję). A przecież tworzą je wykształceni styliści za ciężkie pieniądze.  Bo chodzi o to że to klienci mają różne gusty i wyobrażenia - i nawet każda potwora znajdzie swego amatora - tak one są różne.   Na koniec - to do Elfir też. Nasze tutaj spory są subtelne i delikatne w stosunku do tych, którzy toczą miedzy sobą artyści, nie mówiąc o krytykach. A oni nic nie robią tylko w tym siedzą i naprawdę często wiedzę mają encyklopedyczną w temacie.   Co chce przez to powiedzieć? że to są bardzo indywidualne odczucia, dlatego trzeba być ostrożnym z mentorskim tonem w stosunku do innych, a przede wszystkim tolerancyjnym. 
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...