Skocz do zawartości

papierowa lampa


Recommended Posts

  • 2 tygodnie temu...
Cytat

dla mnie te lampy z Ikei są mało trwałe- stała kiedyś taka w mojej sypialni i dziecko zrobiło w niej wielką dziurę


Dzieciaki trza pilnować a nie opowiadać na forum że lampa z Ikea be , bo dzieci wyrąbały dziurę . Daj im młotek to w podłodze Ci też wyrąbią .
Link do komentarza
Cytat

Dzieciaki trza pilnować a nie opowiadać na forum że lampa z Ikea be , bo dzieci wyrąbały dziurę . Daj im młotek to w podłodze Ci też wyrąbią .



To też prawda, ale jednak nawet przy czyszczeniu takich lamp- można je samemu zniszczyć przez przypadek bo są delikatne.
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 4 tygodnie temu...
Super pomysł z własnoręcznym zrobieniem lampy! Muszę spróbować zastosować do rozwiązanie w pokoju dziecka, zawsze to kilka groszy w kieszeni więcej ;) Póki co takie lampy widziałam tylko w Ikei i też wydaje mi się, że raczej należy traktować je w formie dekoracji np. lampa stojąca papierowa, a wisząca już "prawdziwa" ;)
Link do komentarza
Cytat

Super pomysł z własnoręcznym zrobieniem lampy! Muszę spróbować zastosować do rozwiązanie w pokoju dziecka, zawsze to kilka groszy w kieszeni więcej ;)



Groszy więcej, ale uśmiercenie dziecka też wielce prawdopodobne. Czyli wychodzi śmierć dziecka za parę groszy. Czy już nie ma na czym oszczędzać, tylko na bezpieczeństwie?
Polecam włączenie myślenia. To nie boli.


Link do komentarza
Cytat

No chyba nikt nie wpadłby na pomysł montować w środku jakiejś 100 watowej żarówy.

Jedynie w tym przypadku nadawałyby się żarniki niskowatowe, które nie promieniują dużym ciepłem np. ledy



To nie całkiem tak. LED-y wbrew pozorom, emitują spore ilości ciepła i trudności w jego odprowadzeniu gwałtownie zniżają ich trwałość.
Cały pomysł z papierowymi lampami jest dobry do zabawy w przedszkolu, ale w żadnym wypadku do użytkowania.


W czasach, kiedy ja chodziłem do szkoły (podstawowej) jednym z tematów na zajęciach praktycznych było klejenie lampionów do lamp z bibuły. Ale już wtedy nauczyciel wiedział, że wolno do nich wstawiać tylko żarówki 15W i 25W. Bo wtedy żarówki o tych mocach robiono jako próżniowe! Bańka szklana nagrzewała się w nich ledwo, ledwo. Taki zwykły, wiejski, nauczyciel już nas uczył, że inaczej nie wolno.
A teraz Autorytety(?) mają bezpieczeństwo w nosie.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Nie no, lampa fajny, pomysł prosty, a skuteczny. Ale kiedyś też miałem papierową lampę i muszę przyznać, że oświetlenie dawało kiepskie... Mimo, że była ona zielona, czyli mogłaby trochę rozjaśniać pokój, to jednak jasność była mierna w pokoju. Czyli do ozdoby jak najbardziej, ale pod warunkiem, że w pokoju jest też inne oświetlenie.
Link do komentarza
Cytat

Mi nie podobają się lampy w takim stylu,być może są oryginalne,ale chyba nic poza tym. Wolałbym raczej coś solidnego i ładnego,co posłuży na kilka lat.



Ewentualnie, jeśli trzeba mieć jakąś lampę zastępczą albo do wynajmowanego mieszkania, to ma sens, bo małym kosztem można sobie zapewnić coś zamiast żarówki. Jednak na dłuższą metę nie jest to wg mnie baza dla oświetlenia. Edytowano przez pezetek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...
  • 3 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...