Skocz do zawartości

Warunki zabudowy


Recommended Posts

W warunkach zabudowy mojej działki rekreacyjnej posiadam następujący punkt:
"Preferowany rodzaj pokrycia dachowego - dachówka lub materiał imitujący dachówkę"
Rozważam budowę domu z pokryciem dachu strzechą (trzciną wodną). Czy ów punkt przekreśla możliwość zastosowania takiego dachu?
Osobiście interpretuję słowo "preferowany" jako "niekonieczny", czyli nieobowiązkowy, ale urzędnik, który przygotowywał te zapisy mógł mieć inną definicję tego słowa...

Link do komentarza
Cytat

Zawsze można wystąpić o zmiane warunków zabudowy, żeby później nie było problemów


Tak, wiem o tym, ale mimo wszystko chciałbym mieć pewność, że dobrze to zinterpretowałem. Jak dla mnie urzędnik chciał przez ten zapis powiedzieć:
"Możesz pokryć ten dach czym chcesz, ale wolelibyśmy, żebyś zastosował dachówkę lub blachodachówkę"
Mam rację? Edytowano przez neurasthenik (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
O interpretacji zapisu w WZ decydować będzie inny urzędnik w starostwie wydającym pozwolenie na budowę i jest duże prawdopodobieństwo, że będą kłopoty z zaakceptowaniem dachu pokrytego strzechą. Dodatkowo może pojawić
się problem z ochroną p.poż. - choćby z koniecznością uzyskania opinii straży pożarnej.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...