Skocz do zawartości

Jaki klej do metalowej ramy łózka?


Recommended Posts

Witam,

Moim problemem jest pęknięte zabezpieczenie podtrzymujące jeden z rogów rozłożonego łóżka. Rama jest (chyba) żeliwna, metalowa, sama nie wiem. To coś w stylu rozkładanej wersalki. Po rozłożeniu każdy z czterech rogów ramy jest podtrzymywany, przez taką małą podpórkę, a dzisiaj jedna z nich się urwała/ułamała. Chciałabym ją przykleić jakimś solidnym klejem, ale nie mam o takowcyh pojęcia, czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Nie jest to solidne łóżko, bo z Ikei, ale jest mi niezbędne, aktualnie nie mogę kupić nowego.

W sieci znalazłam coś taiego, ale nie mam pewności, czy to jest właśnie do takich rzeczy, czy utrzyma obciążenie? Brak obrazka

Proszę o pomoc.
Link do komentarza
Cytat

Moim problemem jest pęknięte zabezpieczenie podtrzymujące jeden z rogów rozłożonego łóżka.



Ja nie polecałbym żadnego kleju, podejrzewam że po prostu nie wytrzyma.
Z reguły kleje są dobre, nawet bardzo dobre, ale na elementy stałe.
Chodzi mi o to że jak przedmioty klejone stały by nieruchomo, to wytrzyma klejenie.
Jednak przy łóżku to nie zda egzaminu. (chyba że ktoś delikatnie się i kładzie na łóżko i leży nieruchomo icon_neutral.gif )
Szkoda roboty, tylko po to kleić żeby i tak była potrzeba zabezpieczania ?

Zalecałbym skręcenie tego narożnika wkrętami lub na śruby. Jakimś kątownikiem. Edytowano przez Andrzej83 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Witam,

Moim problemem jest pęknięte zabezpieczenie podtrzymujące jeden z rogów rozłożonego łóżka. Rama jest (chyba) żeliwna, metalowa, sama nie wiem. To coś w stylu rozkładanej wersalki. Po rozłożeniu każdy z czterech rogów ramy jest podtrzymywany, przez taką małą podpórkę, a dzisiaj jedna z nich się urwała/ułamała. Chciałabym ją przykleić jakimś solidnym klejem, ale nie mam o takowcyh pojęcia, czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Nie jest to solidne łóżko, bo z Ikei, ale jest mi niezbędne, aktualnie nie mogę kupić nowego.

W sieci znalazłam coś taiego, ale nie mam pewności, czy to jest właśnie do takich rzeczy, czy utrzyma obciążenie?
Proszę o pomoc.


:admin_patrzy:
Zdjęcie kleju w ramach reklamy umiałeś wkleić a pęknięte łóżko już nie a raczej tą podpórkę.
Link do komentarza
Cytat

Ja nie polecałbym żadnego kleju, podejrzewam że po prostu nie wytrzyma.
Z reguły kleje są dobre, nawet bardzo dobre, ale na elementy stałe.
Chodzi mi o to że jak przedmioty klejone stały by nieruchomo, to wytrzyma klejenie.
Jednak przy łóżku to nie zda egzaminu. (chyba że ktoś delikatnie się i kładzie na łóżko i leży nieruchomo icon_neutral.gif )
Szkoda roboty, tylko po to kleić żeby i tak była potrzeba zabezpieczania ?

Zalecałbym skręcenie tego narożnika wkrętami lub na śruby. Jakimś kątownikiem.



Dziękuję. No właśnie obawiam się, że kleje mogą nie pomóc, ale będę musiała spróbować... Heh... Zaprzyjaźniony kolega twierdzi, że "kątownik w tym przypadku odpada", wymiana łóżka też... Porozglądam się jeszcze za jakimś klejem. To w sumie nie jest element ruchomy, ale czasami przyjmuje obciążenie. A czy znasz jakiś klej, który ewentualnie mógłby się sprawdzić oprócz tego z wcześniejszego posta?


Cytat

:admin_patrzy:
Zdjęcie kleju w ramach reklamy umiałeś wkleić a pęknięte łóżko już nie a raczej tą podpórkę.



Ktoś tu chyba ma lekką paranoję:>?
Link do komentarza
Cytat

Dziękuję. No właśnie obawiam się, że kleje mogą nie pomóc, ale będę musiała spróbować... Heh... Zaprzyjaźniony kolega twierdzi, że "kątownik w tym przypadku odpada", wymiana łóżka też... Porozglądam się jeszcze za jakimś klejem. To w sumie nie jest element ruchomy, ale czasami przyjmuje obciążenie. A czy znasz jakiś klej, który ewentualnie mógłby się sprawdzić oprócz tego z wcześniejszego posta?



Poksylina jest twarda i sporo wytrzymuje nawet pod obciążeniem i temperaturą.

kleiłem kilka lat temu rurę przy kolektorze zdało egzamin, samochód do złomowania, dla tego taka prowizorka, kilka dni wytrzymało bo na tym zależało. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

Poksylina jest twarda i sporo wytrzymuje nawet pod obciążeniem i temperaturą.

kleiłem kilka lat temu rurę przy kolektorze zdało egzamin, samochód do złomowania, dla tego taka prowizorka, kilka dni wytrzymało bo na tym zależało. icon_biggrin.gif



Sugerujesz, że wytrzyma tylko kilka dni?
Link do komentarza
Cytat

Sugerujesz, że wytrzyma tylko kilka dni?


Nie no może dłużej, cokolwiek nie myśleć, ja bym gwarancji na to nie dawał icon_rolleyes.gif
Pisałem o kilku dniach, bo tam działały siły i temperatura, nie praktykowałem na innych przedmiotach więc nic nie mogę powiedzieć tak na 100%
Ale myślę że jeżeli kleić to tylko poksyliną.
Link do komentarza
Cytat

Ktoś tu chyba ma lekką paranoję:>?


Wklejasz fotkę kleju co możesz nim najwyżej zabawkę dziecku skleć a nie usterki o której piszesz,to jest łóżko! . Jak ktoś miałby Ci doradzić klej to by Ci doradził i wskazał odpowiedni.Na Twój problem to jedynie spawanie pomoże.
Chyba że chcesz na siłę użyć kleju ale to chyba tylko łóżko będzie nadawało się na pokaz a nie do użytku.
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Hahaha CX80 na ramę łóżka? No way! Ja tym czymś nie byłem w stanie skleić plastików na grillu od samochodu, nie mówiąc już o łóżku, gdzie naprężenia bywają spore... icon_smile.gif icon_lol.gif

Ja bym to sklejał conajmniej Poxipolem, a potem i tak dla pewności spiął jakąś solidną obejmą. A w ogóle nie można by było tego zespawać? To aluminium czy jakiś normalny materiał?
Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Ja bym to sklejał conajmniej Poxipolem, a potem i tak dla pewności spiął jakąś solidną obejmą. A w ogóle nie można by było tego zespawać? To aluminium czy jakiś normalny materiał?



bez zdjecia ciężko sobie wyobrazic, ale szczerze mowiąc zespawanie byłoby najpewniejsze. Wystarczy przecież odkrecic ten element i pójść do kogos ze spawarką - np. na najbliższą budowe icon_smile.gif albo dobrego sąsiada icon_smile.gif
Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...