Skocz do zawartości

ogrzewanie gazowe nowe mieszkanie 45 m2


maska212

Recommended Posts

Cytat

witam serdecznie jestem na etapie kupna mieszkania w budynek 8 rodzinnym mam pytanie jakie są orientalne koszty zużycia gazu ogrzewanie i ciepła woda wiadomo ile odkręcę tyle zapłacę :P



Wynajmuję 5 studentom mieszkanie około 70m2 na na 4 piętrze. Ogrzewanie kociołek dwufunkcyjny pracujący na potrzebu ogrzewania CWU. Dodatkowo w kuchni kuchenka gazowa.
W łazience studenci mają do dyspozycji dużą narożną wannę oraz oddzielną kabinę prysznicową (często używają wanny bo dopłaty do wody to standard). Za rok 2012 średnie rachunki za gaz to 251zł m-c

Dodam że kociołek nie należy do najmłodszych i najoszczędniejszych (blok ma 11 lat i był z nim od samego początku)

W nowym budynku na pewno zostanie zamontowane bardziej energooszczędne urządzenia. Edytowano przez KrystekK (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

Wynajmuję 5 studentom mieszkanie około 70m2 na na 4 piętrze. Ogrzewanie kociołek dwufunkcyjny pracujący na potrzebu ogrzewania CWU. Dodatkowo w kuchni kuchenka gazowa.
W łazience studenci mają do dyspozycji dużą narożną wannę oraz oddzielną kabinę prysznicową (często używają wanny bo dopłaty do wody to standard). Za rok 2012 średnie rachunki za gaz to 251zł m-c

Dodam że kociołek nie należy do najmłodszych i najoszczędniejszych (blok ma 11 lat i był z nim od samego początku)

W nowym budynku na pewno zostanie zamontowane bardziej energooszczędne urządzenia.


Przy pięciu osobach i tym metrażu to te miesięczne opłaty wcale nie są takie duże. A na to Twoje pytanie odnośnie zużycia gazu to raczej nikt nie udzieli Ci odpowiedzi.
Link do komentarza
Cytat

witam serdecznie jestem na etapie kupna mieszkania w budynek 8 rodzinnym



Tak naprawdę nie masz za dużego wyboru jeśli chodzi o ogrzewanie.
Jeśli deweloper zdecydował się wybudować blok w którym będą zainstalowane dwufunkcyjne kociołki gazowe to może oznaczać albo nie ma w tym miejscu podłączenia do MPEC, albo z jakiegoś powodu nie chciał się zdecydować na zbiorczą kotłownie dla całego bloku. Niestety wydaje mi się że oba rozwiązania byłyby tańsze dla przyszłych mieszkańców.

To już od Ciebie zależy czy rodzaj ogrzewania ma znaczenie przy wyborze mieszkania. (Osobiście dla mnie tylko elektryczne ogrzewanie dyskwalifikowało by dane mieszkanie)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...