Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesteśmy z mężem po ślubie dopiero rok i niestety musimy mieszkać z rodzicami ale bardzo marzy nam się swój własny kont, projekt sosenka jest właśnie tym co chcieli byśmy mieć ale jak to zazwyczaj bywa że wszystko rozbija się o pieniądze, a niestety za dużo to ich nie mamy. A marzenia kłębią się w głowie bezustannie, dlatego znależliśmy sobie mały domek aby postawić stan surowy zamknięty a potem wykończyć parter i zamieszkać w nim, oczywiście wszystko odbywało by się systemem gospodarczym i zastanawiamy się czy 100-ka wystarczy.Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to bardzo proszę o info. pzdr
Link do komentarza
Ciężko, bardzo ciężko. To wychodzi 1724 PLN za m2.

Musicie liczyć, że część kosztów będzie stała niezależnie od wielkości domu (praktycznie cała dokumentacja, przyłącza)

Jesli sami zrobicie wszystko i będizecie szukać gdzie kupić najtaniej (nie mylić z najtańsze) to może się udać ale granicy błędu nie ma praktycznie żadnej.
Link do komentarza
Cytat

Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat to bardzo proszę o info. pzdr



oczywiscie, ze nikt nie ma wiedzy na ten temat, bo roznice w kosztach budowy, nawet wedlug tego samego projektu moga byc znaczne.

na stronie masz zestawienie materialow, wysylasz je do kilku skladow budowlanych (lub udajesz sie osobiscie) i masz rozeznanie w tej kwestii. nastepnie zasiadacie z mezem, ustalacie co mozecie zrobic sami, a do czego niezbedne bedzie zatrudnienie ekipy i wysylacie kolejne zapytania do firm o cene robocizny.

Link do komentarza
ok dzięki muszę się wziążć do roboty pozdrawiam serdecznie icon_biggrin.gif

na stronce projektanta jest cena budowy tego domu 140 tyś nie wiem czy to jest realne ale z tego co czytam i wiem to różnie to bywa. Kolega stawiał dom 120m i kosztował go 160 tys ale bardzo dużo robił sam , dlatego i my nabralismy chęci a nasz dom jest o połowę mniejszy. Ważne jest aby dążyć do celu Edytowano przez roxana996 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

tak, tylko jak napisal Marcin, pewne koszty sa stale, niezaleznie od wielkosci domu. za same "papiery" i przylacza bedziecie musieli zaplacic okolo 10 000 zl. macie juz dzialke, jest uzbrojona?


działka jest ale nieuzbrojona lecz wszystko jest blisko a orientujesz się może ile kosztuja przyłącza?
Link do komentarza
Cytat

cześć wszystkim mam takie pytanko czy dam radę wybudować dom sosenka 3 o powierzchni 58m całoroczny za 100 tyś. ale bez wykończenia poddasza, nastąpiło by to z czsem. proszę o pomoc icon_neutral.gif http://www.wybieramydom.pl/projekty_domow/...osenka-iii.html


Tak z zaciskaniem pasa i przy dobrych znajomych (tanich i solidnych wykonawców) to 150 tys.
Co do wykańczania poddasz to jak nie zrobisz od razu "brudnych" prac to potem będziesz miała syf w całym domu,a zresztą ocieplić i położyć płyty regips to i tak musisz zrobisz.
Czym masz zamiar go ogrzewać? Bo kotłowni nie widzę ,chyba że masz gaz.
Napisz jeszcze gdzie ten domek chcecie stawiać,bo tez to ma znaczenie na cenę.
Link do komentarza
Cytat

Będziemy ja stawiać w lubelskim i z tego co mówią ludzie to 150 tys. to jest stan wykończony, a ceny materiałów u nas sa podobną najtańsze tak więc 150 tys to uważam że powinno starczyć ale mogę się mylić ,wszystko wyjdzie w praniu


Tylko nic nie piszesz czy tą kwotę chcesz przeznaczyć od kupna działki po zamieszkanie czy tylko na sam dom.
Oraz czy bierzesz kredyt na ten cel czy ze swoich odłożonych pieniążków.
Link do komentarza
Cytat

to jest kwota tylko na dom a pieniądze swoje


To możesz się w tej kwocie zmieścić. Materiały inaczej się kupuje jak się ma gotówkę i inaczej jeżeli masz kredyt i musisz się trzymać harmonogramu robót bo kolejnej transzy Bank nie wypłaci.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...