Skocz do zawartości

Realizacja pokryć strzechą, serwis, zabezpieczenia!


Recommended Posts

Kiedyś obiecywałem, w którymś z wątków poświęconym strzechom, kilka filmów z naszych realizacji. Korzystając z wolnego czasu zmajstrowałem tymczasem dwa nowe.
Pierwszy z realizacji strzechy trzcinowej w miejscowości Vrist w Danii:
Realizacja strzechy trzcinowej - Vrist Dania
całkiem przyjemny domek wakacyjny dla kilku osób i za przystępne pieniądze (taniej niż w Polsce)

drugi to przegląd naszych realizacji strzech z zabezpieczeniem wewnętrznym zwiększającym odporność ogniową:
Realizacje strzech z wewnętrznym zabezpieczeniem przeciwpożarowym

Zainteresowanych zapraszam do obejrzenia.
Link do komentarza
Wąska to specjalizacja, bo wąska, ale bywało już, że awaryjnie musieliśmy odtwarzać budynek włącznie z fundamentami.

Zanim podejmę się zlecenia zwykle zaczynam od wizji lokalnej, po której, pomijając marzenia inwestora, wiem czego się spodziewać. Na filmie poświęconym wykonaniu izolacji wewnętrznej dachu przed ogniem widać np. realizację w duńskim Sollested, gdzie jechałem wg. inwestora wymienić tylko strzechę. Wcześniej, podczas wizji lokalnej przekonałem się, że konstrukcja po zdjęciu starego pokrycia nie będzie się nadawała do dalszej eksploatacji, murłata zmurszała a ściany w systemie "plecionka i glina" nie pozwolą zakotwić nowej. Tylko fundament mnie zaskoczył, bo go nie było - zamiast tego po głazie na rogach.

W terminie który zobowiązywał mnie do wymiany pokrycia wykonaliśmy gdzie się dało tylko nowe wieńce i konstrukcję dachu, a część rozebraliśmy i postawiliśmy od nowa (mur pruski z konstrukcją dębową) oraz zmieniliśmy pokrycie.
Z jednej strony dla inwestora to był szok kiedy nadzór budowlany zadecydował o rozbiórce, a zdrugiej że ja byłem na to przygotowany i zmieściłem się w zadanym na remont dachu terminie z całością.

W każdym razie za gratulacje dziękuję :-)
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
I tak z każdym dniem coraz cieplej, więc najprawdopodobniej już od poniedziałku zniknę, a przynajmniej nie będę tak aktywny (wszystko zależy od zasięgu mego mobilnego netu icon_wink.gif
W każdym razie o obróbce video i przesyłaniu na serwer mogę zapomnieć, więc na koniec mojej przerwy zimowej ostatni film, jeszcze cieplutki! Jest to prezentacja mojej realizacji wymiany strzechy znów w Danii, w miejscowości Horsens.
Zapraszam: Wymiana strzechy w Horsens - Dania
Mój kanał na YouTube, gdzie film również jest dostępny: YouTube - Irbis Strzecharstwo
Link do komentarza
  • 3 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...