Skocz do zawartości

Nietypowa bateria umywalki i perlator


Recommended Posts

Witam serdecznie zakupiłem jakiś czas temu dość stylową baterię umywalkową na allegro. Cena była okazyjna jednak pojawił się problem właśnie teraz. Nastąpiło zmęczenie materiału i fabryczny perlator się w skrócie mówiąc rozsypał.

Wykręciłem go i sam element z gwintem jest sprawny, jednak "wkład" z tym sitkiem jest do wywalenia. Po obskoczeniu osiedlowego sklepiku z instalacją sanitarną i wszelkiego rodzaju marketów budowlanych dowiedziałem się, że zdecydowanie najpopularniejszym rozmiarem gwintu takiego perlatora jest M24 (24 mm) problem w tym, że gwint tego mojego to 22 mm czyli pewnie analogicznie M22.

Nigdzie nie mogę znaleźć czegoś takiego, albo jest 22 mm ale gwint wewnętrzny (czyli nakręcany na baterię) albo 24 mm gwint zewnętrzny (wkręcany do baterii). Nie widziałem gwintu ZEWNĘTRZNEGO 22 mm.

Oczywiście spróbowałem znaleźć po producencie baterii, ale okazało się, że to jakaś chińska firma, a sprzedawca najprawdopodobniej zakupił testowo kilka sztuk i już nie widziałem by akurat ten model był sprzedawany.

Co poradzicie drodzy Państwo?
Link do komentarza
A nie możesz zamienić całej wylewki?
Albo jak nie da rady zamienić wylewki to daj sam perlator. W obudowę tą M22 wciśnij nowy perlator po wcześniejszym oszlifowaniu go na wymiar. Nie będzie problemu z oszlifowaniem bo większość perlatorów jest z plastiku.
Jeżeli to Cie nie zadowoli to możesz udać się jeszcze na skup surowców wtórnych - po naszemu ZŁOM icon_smile.gif i popytać się może ktoś wyrzucił taka baterię.
Jak możesz to daj fotkę tej baterii.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...