Skocz do zawartości

Studnia głębinowa cena 2013


Recommended Posts

Witam.
Chciałbym sie dowiedzieć jaki byłby koszt kompletnej studni głębinowej (wiercenie, rury, filtr, pompa, wykończenie, hydrofor itp.) do domu jednorodzinnego w miejscowości Góra gm Pobiedziska.
według badań hydrogeologicznych: Użytkowane wody podziemne znajdują się na głębokości 40-70 m
w utworach czwartorzędowych zbudowanych głównie z piasków i żwirów. Miąższość
warstwy wodonośnej wynosi 15-25 m. Wody występują przeważnie pod ciśnieniem
około 500 kPa. Wierzchnia warstwa gleby to nieprzepuszczalne gliny zwałowe. Wydajność studni mieści się
przeważnie w przedziale 70 - 120 m3/h. (wg. PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA na lata 2004 ? 2007
z perspektywą na lata 2008 - 2011 dla miasta i gminy Pobiedziska:2004)

PS. Najbliższy wodociąg jest ok 700m a dociągnięcie wody do działki to koszt ok 150000. (inne działki budowlane w planie zagospodarowania przestrzennego). Wg sąsiadów posiadających studnia na gł 56m.
Nie interesuje mnie woda z wodociagu! Gmina nie zapewnia dostawy wody do 2030roku o kanalizacji nie wspominając.
Link do komentarza
Witam. Koszty wiercenia studni są różne, zależne od firmy która to wykonuje, z jakich materiałów. Ja jak dzwoniłem po firmach koszt mieścił się w przdziale od 150 zł do 320 zł na metr z materiałem. Proponuję abyś podzwonił po firmach które oferują wiercenie, nie patrz tylko na te blisko Ciebie, są firmy które przyjadą niezależnie od odległości a mogą być o wiele tańsze od miejscowych.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Jeśli się nie pomyliłeś i koszt wykonania wodociągu to 150 tys zł, to może studnia będzie bardziej ekonomiczna, ale musisz wziąć pod uwagę fakt, że niekoniecznie dokopiesz się do wody nadającej się do picia.
Na swojej posesji wykopałem studnię tak dla pewności, gdyby wodociąg miał przerwę to zasilę budynek z niej właśnie. Wszędzie wokół woda na głębokości do 30m, słodka, smaczna, zdrowa. Z tego co pamiętam studniarze wzięli 200 zł za 1m głębokości studni. Wodę znaleźli coś koło 20m, przewiercili się jeszcze kilka metrów w głąb (studnia ma 28m), wpuścili 4m filtra, wykonali obsypkę i zaczęli pompować. Okazało się, że wody jest pod dostatkiem (wypompowali jakieś 10m3 na godzinę i poziom lustra praktycznie się nie obniżył). Pod koniec pompowania płukającego leciała krystalicznie czysta woda więc uznałem, że jest OK. Zatopiłem własną pompę (tu w grę wchodzi praktycznie tylko Grundfos) i co się okazało? Z kranu popłynęła mi krystalicznie przeźroczysta solanka. No może nie aż gorzka od soli, ale zupy to małżonka nie musiałaby już solić icon_wink.gif
Przez jakiś czas chodziłem zmartwiony, bo kasy trochę jednak wydałem, ale kiedy znajomy "wodnik" usłyszał o solance rzekł: "No popatrz, a pobliskie sanatorium wydało 3 mln złotych aby się do solanki dokopać..." Teraz przemyśliwuję jak ujęcie wykorzystać, ale w kwestii wody pitnej jestem skazany na wodociąg, bo uzdatnienie wody ze studni było by raczej nieekonomiczne.


Cytat

No właśnie pytałem i jedna z firm za studnie bez pompy, hydroforu itp chce 450 PLN za metr!!!!!!!!!!!! Poszaleli. A mówią że jest kryzys!


Link do komentarza
Właśnie dostałem wycenę od innej firmy koszt całej studni 14400 odwiert, rury, filtry obsypka itp, (180PLN mb) + 7500 wykończenie, kręgi, pompa itp. Ceny netto. Odwiert na głębokości 80m.
Woda jest na pewno bo działka leży nad wielką kopaliną wielkopolską (wydajność studni 70-120m3 na godzinę).

PS. Gmina nie zapewnia dostawy wody użytkowej do 2030r.(mam pismo).
według hydro banku 2 studnie w okolicy: woda między 55-70m jedna, i 50-70 druga.
Link do komentarza
Witam. To cena wydaje się być atrakcyjna, sprawdź czy elementy które montuja posiadają certyfikat. Ponadto zapytaj czy dają gwarancję na wodę, jest to o tyle ważne , że gdyby się nie dowiercili to nic nie płacisz. Chociaż jesteś pewny, że woda jest, ale nie zaszkodzi mieć taką właśnie gwarancję.
Pozdrawiam
Link do komentarza
  • 2 tygodnie temu...
Cytat

A podpowie ktoś sprawdzoną firmę z Kielc i okolic? Z tego co tu na forum wyczytałem to ceny winny być 200-250zł metr a gdzie bym nie zadzwonił to 300-350zł metr - to jakby różnica. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym rejonie?



jeśli nie jesteś pewny co do firmy to wejdź sobie na stronkę oferteo albo oferia i złóż zapytanie, administratorzy zadbają o to żeby zgłosili się do ciebie wykonawcy z okolic. Sprawdzona metoda, robiłam tak dach i ocieplaną podłogę.
Link do komentarza
  • 7 miesiące temu...
Hej,

Temat dosyć stary, ale kilka rad.
Jeśli firma podaje cenę, warto zapytać o średnicę rur. To bardzo ważne. Atrakcyjne oferty nie zawszę są tak atrakcyjne jak się ludziom wydaje. Im mniejsza średnica odwiertu, tym mniejsze koszty. W zasadzie we wszystkim. Tańsze rury, mniej pracy, paliwa itd. Tłumaczyć, że lepiej mieć większą średnicę raczej nikomu nie trzeba.
Prawie nikt o takie rzeczy nie pyta.
Wspomnę jeszcze, że zanurzona pompa powinna mieć luz. Wystarczy, że między rurę, a pompę wpadnie kamień i "głębinówki" można już nie wyciągnąć.
Pompy o mniejszej średnicy mają też mniejszą wydajność.

Przybliżoną głębokość podaje geolog wykonujący dokumentacje. Zazwyczaj problemem nie jest woda, tylko zasobność portfela inwestora icon_smile.gif

Pozdrawiam,


Link do komentarza
  • 4 tygodnie temu...
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam.
Chciałbym sie dowiedzieć jaki byłby koszt kompletnej studni głębinowej (wiercenie, rury, filtr, pompa, wykończenie, hydrofor itp.) do domu jednorodzinnego w miejscowości Góra gm Pobiedziska.
według badań hydrogeologicznych: Użytkowane wody podziemne znajdują się na głębokości 40-70 m
w utworach czwartorzędowych zbudowanych głównie z piasków i żwirów. Miąższość
warstwy wodonośnej wynosi 15-25 m. Wody występują przeważnie pod ciśnieniem
około 500 kPa. Wierzchnia warstwa gleby to nieprzepuszczalne gliny zwałowe. Wydajność studni mieści się
przeważnie w przedziale 70 - 120 m3/h. (wg. PROGRAM OCHRONY ŚRODOWISKA na lata 2004 ? 2007
z perspektywą na lata 2008 - 2011 dla miasta i gminy Pobiedziska:2004)

PS. Najbliższy wodociąg jest ok 700m a dociągnięcie wody do działki to koszt ok 150000. (inne działki budowlane w planie zagospodarowania przestrzennego). Wg sąsiadów posiadających studnia na gł 56m.
Nie interesuje mnie woda z wodociagu! Gmina nie zapewnia dostawy wody do 2030roku o kanalizacji nie wspominając.



Hej. Przed przystąpieniem do budowy radziłabym zbadać rodzaj gruntu i głębokość warstwy wodonośnej,
mam nadzieję, że chociaż tak pomogę, bo wycena to już inna broszka i koszt zalezy od wielu czynników ;)
Link do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Witam!
jestem tu nowy ale może przydam się komuś udostępniając swoją wiedzę na temat studni.
Ja robiłem u siebie w Radomiu studnie głębinową ,woda pojawiła się na 24metrach.
Jeżeli chodzi o cene zapłaciłem 4900zł + pompa doradzona przez wiercącego 600zł.
A co śmieszne ,jak by mi wyszło że woda jest głębiej też zapłacił bym 4900zł.
Taką politykę wprowadziła firma która do mnie przyjechała z Radomia.
Dzwoniąc po różnych firmach nikt nie potrafił mi powiedzieć w 100% ile będzie mnie to kosztowało.
Sąsiad robił studnie ,zapłacił 6tyś i woda też była na 24metrach,przez telefon firma powiedziała kwotę za metr 200zł czyli powinien zapłacić 4200zł a jak przyjechali okazało się że trzeba dopłacić.Nie rozumie tego!

I jeszcze jedna bzdura, Pan z różdżką!
Nie wkręcajcie się w opowiadania że pan przyszedł pozwiedzał i znalazł wodę i jeszcze na którym metrze.
Panowie świetnie znają swój teren i wiedzą z map hydrologicznych,które może każdy sobie wykupić w gminie czy urzędzie miasta.
Nie którzy powiedzą że brali w ręce różdżkę i to działa.
Tak działa! ale jeżeli szukamy przewodu elektrycznego,instalacji wodnej czy kanalizacji, czy też gazu wszystko co jest w ziemi tym sposobem znajdziemy,nawet i wodę ALE gruntową.

Pozdrawiam i życzę szczęscia

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
Cytat

Witam!
jestem tu nowy ale może przydam się komuś udostępniając swoją wiedzę na temat studni.
Ja robiłem u siebie w Radomiu studnie głębinową ,woda pojawiła się na 24metrach.
Jeżeli chodzi o cene zapłaciłem 4900zł + pompa doradzona przez wiercącego 600zł.
A co śmieszne ,jak by mi wyszło że woda jest głębiej też zapłacił bym 4900zł.
Taką politykę wprowadziła firma która do mnie przyjechała z Radomia.
Dzwoniąc po różnych firmach nikt nie potrafił mi powiedzieć w 100% ile będzie mnie to kosztowało.
Sąsiad robił studnie ,zapłacił 6tyś i woda też była na 24metrach,przez telefon firma powiedziała kwotę za metr 200zł czyli powinien zapłacić 4200zł a jak przyjechali okazało się że trzeba dopłacić.Nie rozumie tego!

I jeszcze jedna bzdura, Pan z różdżką!
Nie wkręcajcie się w opowiadania że pan przyszedł pozwiedzał i znalazł wodę i jeszcze na którym metrze.
Panowie świetnie znają swój teren i wiedzą z map hydrologicznych,które może każdy sobie wykupić w gminie czy urzędzie miasta.
Nie którzy powiedzą że brali w ręce różdżkę i to działa.
Tak działa! ale jeżeli szukamy przewodu elektrycznego,instalacji wodnej czy kanalizacji, czy też gazu wszystko co jest w ziemi tym sposobem znajdziemy,nawet i wodę ALE gruntową.

Pozdrawiam i życzę szczęscia



A kolego jaka średnicy rury miałeś. Jak firma z Radomia to robiła? Też jestem z Radomia. Jesteś zadowolony z nich?
Link do komentarza
Cytat

A kolego jaka średnicy rury miałeś. Jak firma z Radomia to robiła? Też jestem z Radomia. Jesteś zadowolony z nich?


Zadowolony jestem ale były problemy z terminem,kilka razy przekładane spotkanie,ale w końcu doszło do wiercenia.
Rurę mam 110 jakąś wysoko ciśnienową z atestem.
firma znaloziona w internecie www.przeciski.org/studnie.php z Radomia
Link do komentarza
Cytat

Zadowolony jestem ale były problemy z terminem,kilka razy przekładane spotkanie,ale w końcu doszło do wiercenia.
Rurę mam 110 jakąś wysoko ciśnienową z atestem.
firma znaloziona w internecie www.przeciski.org/studnie.php z Radomia


Aha a masz na nich jakiś namiar? Mozesz wysłać na pw? Kiedy wierciłeś i ile czasu już uzytkujesz?
Link do komentarza
Cytat

Mam wrażenie ,że to jakaś ustawka z tym wierceniem studni.
Podchwytliwy chłyt marketingowy.



Tak, taki chwyt ze mnie wodociagi nie podepną do rury fi 50 biegnacej przez moja działkę. icon_evil.gif


Cytat

Uzytkuje około roku tel.500710074


Dzieki
A 4900zł + 600zł. . ktore zapłaciłeś to samo wiercenie i pompa czy jakieś instalacje, filtry itp w to wchodzą?? Edytowano przez budokan (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
Cytat

A jaki jest powód nie wyrażenia zgody wykonania przyłącza?


Papiery ma jeszcze kierownik budowy odnosnie wody, on to wszystko załatwia, ale jak odbiorę od niego to napiszę ale chyba z powodu małej średnicy rury . To jest przyłacze ok 150mb wykonane do jednego domku za moją działką.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Papiery ma jeszcze kierownik budowy odnosnie wody, on to wszystko załatwia, ale jak odbiorę od niego to napiszę ale chyba z powodu małej średnicy rury . To jest przyłacze ok 150mb wykonane do jednego domku za moją działką.


To może po kolei.
To jest nowo budujący domek? Jeżeli tak to musiałeś uzyskać zapewnienie dostawy mediów potrzebne do PnB. Czy takie coś otrzymałeś?
Link do komentarza
Cytat

To może po kolei.
To jest nowo budujący domek? Jeżeli tak to musiałeś uzyskać zapewnienie dostawy mediów potrzebne do PnB. Czy takie coś otrzymałeś?


Tak jeden właściciel pociągnął dawno temu ten wodociąg do własnego domu jak jeszcze ja nie byłem włascicielem .Tak to będzie nowa budowa . Pozwolenia jeszcze nie mam. Jestem na etapie załatwiania warunków o przyłącza.
Link do komentarza
Cytat

Tak, taki chwyt ze mnie wodociagi nie podepną do rury fi 50 biegnacej przez moja działkę. icon_evil.gif



Dzieki
A 4900zł + 600zł. . ktore zapłaciłeś to samo wiercenie i pompa czy jakieś instalacje, filtry itp w to wchodzą??


Zona podpowiedziała mi że za studnie wyszło dokładnie 4500zł + pompa 700zł,(przepraszam za wprowadzenie w błąd)
Nie pamiętam dokładnie ale chyba rury osłonowe 110fi z filtrem,pompa fi 90 i zwir wsypali między rury,ponoć lepsza filtracja.
do domu doprowadziłem sobie sam bo nie jest to wielka filozofia ,pan wszystko wyjaśnił i podpowiedział jak zrobić.
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Tak jeden właściciel pociągnął dawno temu ten wodociąg do własnego domu jak jeszcze ja nie byłem włascicielem .Tak to będzie nowa budowa . Pozwolenia jeszcze nie mam. Jestem na etapie załatwiania warunków o przyłącza.


A działkę masz? Jest u Ciebie MPZP czy nie ma?
Aby działka mogła być budowlaną były właściciel musiał dostać zapewnienie dostaw mediów.
Link do komentarza
Cytat

A działkę masz? Jest u Ciebie MPZP czy nie ma?
Aby działka mogła być budowlaną były właściciel musiał dostać zapewnienie dostaw mediów.


Działka jest teraz moja. Mam na nia warunki zabudowy przejęte po poprzednim właścicielu.


Cytat

Zona podpowiedziała mi że za studnie wyszło dokładnie 4500zł + pompa 700zł,(przepraszam za wprowadzenie w błąd)
Nie pamiętam dokładnie ale chyba rury osłonowe 110fi z filtrem,pompa fi 90 i zwir wsypali między rury,ponoć lepsza filtracja.
do domu doprowadziłem sobie sam bo nie jest to wielka filozofia ,pan wszystko wyjaśnił i podpowiedział jak zrobić.


Czy badaliście tą wodę w sanepidzie? Macie jakieś filtry pozakładane już w domu lub jakąś oczyszczalnie? Dopytuje tak bo też sie juz oczytałem ze taka woda ze studni nie za bardzo nadaje się do picia . Ja mam działkę na terenie podmokłym i nawet sąsiad się skarzył że po ulewach potrafi mu szambo wybić więc oczyszczanie wody będzie konieczne
Link do komentarza
Gość mhtyl
Cytat

Działka jest teraz moja. Mam na nia warunki zabudowy przejęte po poprzednim właścicielu.



Czy badaliście tą wodę w sanepidzie? Macie jakieś filtry pozakładane już w domu lub jakąś oczyszczalnie? Dopytuje tak bo też sie juz oczytałem ze taka woda ze studni nie za bardzo nadaje się do picia . Ja mam działkę na terenie podmokłym i nawet sąsiad się skarzył że po ulewach potrafi mu szambo wybić więc oczyszczanie wody będzie konieczne


Czyli powinieneś już posiadać warunki podłączenia wody.
Co do tego szamba to po pierwsze jest to studnia głębinowa a po drugie musi być oddalona co najmniej 30 m od szamba czy drenażu rozsądzającego POŚ.

Link do komentarza
Cytat

Czyli powinieneś już posiadać warunki podłączenia wody.
Co do tego szamba to po pierwsze jest to studnia głębinowa a po drugie musi być oddalona co najmniej 30 m od szamba czy drenażu rozsądzającego POŚ.


Zachowanie odległości bardzo ważna sprawa,druga sprawa to taka że jeżeli szambo mu wybija to znaczy że teren nie jest zbytnio przepuszczalny czyli podklady gliny trzymają opadową wode wysoko.Woda głebinowa jest dość głęboko i do puki nie dowiercisz się do niej to nie ma styczności z wodą podskurną.A jeżeli już dojdzie do wiercenia studni uszczelnia się ją tzn. odgradza sie ją od kurzawki czy wody podskórnej.
U mnie woda jest wporządku ale i tak dałem filtry ,sznurkowy od piachu i węglowy od żelaza i manganu i jest wporządku
Link do komentarza
Cytat

Zachowanie odległości bardzo ważna sprawa,druga sprawa to taka że jeżeli szambo mu wybija to znaczy że teren nie jest zbytnio przepuszczalny czyli podklady gliny trzymają opadową wode wysoko.Woda głebinowa jest dość głęboko i do puki nie dowiercisz się do niej to nie ma styczności z wodą podskurną.A jeżeli już dojdzie do wiercenia studni uszczelnia się ją tzn. odgradza sie ją od kurzawki czy wody podskórnej.
U mnie woda jest wporządku ale i tak dałem filtry ,sznurkowy od piachu i węglowy od żelaza i manganu i jest wporządku


Ok dzięki za odp. A jakie koszty tych filtrów? Czy zakłada sie je do studni czy już w instalacji wewnetrznej budynku?
Link do komentarza
  • 3 lata temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...