Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
lukas_

Kroterm czy Porotherm wienerbergera

Recommended Posts

Zastanawiam się nad wyborem materiału na ściany zewnętrzne domu. Zastanawiam się nad Porotherm 25 wienerbergera lub Kroterm 240/238 P+W.
Wiem, że głównym wyznacznikiem branym pod uwagę podczas wyboru materiału jest współczynnik przewodzenia ciepła. W przypadku Porothermu to 1,03 W/mK natomiast Krotherm 0,38 W/mK.

Z liczb tych wynika, że porotherm jest lepszy ? tz mniej ciepła ucieka z domu ?

Co brać pod uwagę ? Co wybrać ? Patrzymy oczywiście również na ceny ( Porotherm 4,92, Kroterm 3,54 zł )

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Malowałem kiedyś lakierem wodnym...
    • Zaprawa murarska jest do murowania, a tynkarska do... , no właśnie!!! do tynkowania!!!
      Jak tego nie robił, to niech pobawi się, popróbuje, w garażu się podszkoli... Że nie wyszło z cekolem, może wyjdzie z zaprawą tynkarską Atlasa, rozrobioną wg opisu na worku... Zakup listwy do tynkowania, tzw prowadzące W6, na plackach zaprawy poustawiaj je PIONOWO w takich odległościach od siebie, abyś po trzech równocześnie mógł zbierać narzucony tynk dwumetrową łatą. Podpowiedzi szukaj u Wujka Google, na youtubie- dasz radę!   O gruntowaniu już wiesz...   Aaa, i nie kupuj w markecie budowlanym, tylko szukaj hurtowni, lub SKLEPU, SKŁADU budowlanego.    
    • Dlatego  jak "zagruntujesz" impregnatem bezbarwnym ale na bazie rozpuszczalnika a nie wody przed olejowaniem drewno nie będzie aż tak bardzo ciemnieć i będzie miało ochronę przed grzybami i innym dziadostwem. Impregnować z dwóch stron. Już sama nazwa dyskryminuje  u mnie taki produkt, widziałeś aby jakikolwiek olej można rozcieńczyć wodą?
    • Czcze gadanie, po 10 latach trzeba wymienić na nowe to gdzie ta opłacalność? A co do dofinansowania to tonę papierków i zaświadczeń trzeba dostarczyć nie mając pewności czy dostanie się dofinansowanie więc dziękuje ale postoję.   Kolejna bzdura, że energię z fotowoltaniki mamy za darmo, no chyba że panele i instalację dostanie gratis.   Minęły prawie dwa lata więc złóż raport  co załatwiłeś związku z tym dofinansowaniem.  
    • Mam dylemat co do oleju   Po dłuższych poszukiwaniach skupiłem się na dwóch:   1. TIKKURILA VALTTI WOOD OIL AKVA- wodorozcieńczalny olej do drewna. Opis ładny np. tutaj  opis ale piszą, że do zastosowania na zewnątrz, do tego "Działa szkodliwie na organizmy wodne,  5-chloro-2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 247-500-7] i 2-metylo-4-izotiazolin-3-onu [nr WE 220-239-6] (3:1), bis (2-etyloheksanian) kobaltu i butylokarbaminian 3-jodo-2-propynylu. " i takie tam...   Chociaż na bazie wody.... ciekawe   albo   2. Olej lniany, 5L za około 70zł. Tylko olej lniany nie chroni przed promieniami uv np., grzybami etc. Za to bezpieczny dla otoczenia. Ale znalazłem też olej lniany za 200zł, a w tych tańszych podobno jes Bóg wie ile oleju lnianego a reszta np. rzepak   ??   Ogólnie mało jest olejów do wewnątrz   ktoś coś doradzi?  
  • Popularne tematy