Skocz do zawartości

sciany fundamentowe alfa


Recommended Posts

Cytat

a nie bedzie zadnych problemow po zastosowaniu alfy bo one maja dziury w srodku?




max i porotherm na ściany też mają dziury w środku , że nie wspomnę o pustakach żużlowych z których domy stoją już kilkadziesiąt lat - nic się jeszcze nikomu nie zawaliło ...

Cytat

a co budujesz?



no chyba nie wieżowiec w centrum Warszawy icon_rolleyes.gif icon_lol.gif
Link do komentarza
Cytat

a wiec tak moj wykonawca chce ciagnac scianki dzialowe od law czy sie oplaca bo ja nie bede lal chudziak



hm ... nie bardzo wiem o co Ci kaman ...

u mnie było tak: ławy (najpierw chudziak, na wierzch kilkadziesiąt cm betonu B20) ... miałam głębokie fundamenty (torf na działce) , gdybym lała tylko B20 poszłabym z torbami ...

Brak obrazka

potem z bloczków pociągnięte do stanu 0 , zrobiłam wysoko bo mam działkę ze spadem , bałam się że przy dużych ulewach woda z drogi będzie się lała do domu ....

Brak obrazka

Brak obrazka

Brak obrazka

i dopiero na to szły ściany najpierw główne , potem działowe ...

sprecyzuj o co ci chodzi ...
Link do komentarza
Cytat

a wiec tak moj wykonawca chce ciagnac scianki dzialowe od law czy sie oplaca bo ja nie bede lal chudziak


Nie nie opłaca się. A jak masz w projekcie?
Co zamiast chudziaka dasz?Jak zacznie Ci potem podłoga siadać i pękać to się wtedy będziesz zadawał pytania na forum czemu?
A Twój wykonawca to może dużo chcieć ,ale u siebie w domu ,a u Ciebie ma trzymać się projektu i to co u wskaże kierownik.
Link do komentarza
Cytat

chudiak sobie pozniek wyleje ale nie wiem jak ze scianami dzialowymi wylac fundamencik czy co?


Z całym szacunkiem dla Twojego zapału do budowy swojego wymarzonego domku muszę stwierdzić i chyba się nie pomylę jak powiem,że domu to Ty chyba nie stawiałeś ani nie pomagałeś komuś przy budowie.
Jak postawisz ściany wewn nośne,działowe i mury zew to przy zalewaniu slepej zajedziesz sie na śmierć przy wnoszeniu piachu na podsypkę,chyba nie wiesz ile ton piachu trza władować do środka ,a potem wiadrami czy taczkami beton na ślepą.
Zrób tak jak Daga Ci pokazała (zresztą ja u siebie też tak zrobiłem ) na fotkach a roboty naprawdę będziesz miał o połowę mniej a może nawet i więcej.
Jeżeli będziesz wylewał ślepa to w miejscu gdzie będziesz stawiał ścinki działowe wrzuć w zaprawę siatkę zbrojeniowa stalową i żaden fundamencik nie będzie potrzebny.
A tak w ogóle to należało dyskusję rozpocząć - co na to projekt,bo Ty możesz tak czy siak a projekt "rzecz święta" icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Cytat

mam pytanie czy szalowac lawy fundamentowe czy wlewac do wykopu?


Jeżeli warunki gruntowe na to pozwolą to w wykopie,taniej ,prościej i szybciej.
A co do określenia "ślepa" to chodzi o posadzkę inaczej po fachowemu zwanej chudziakiem icon_smile.gif
I ci z tym projektem ?masz go czy nie? icon_biggrin.gif
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...